dantur96

Siew kukurydzy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dantur96    310

Nie wschodzi jeden rządek po siewniku ozdoken nie tylko u mnie bo i w okolicy u kilku osób też😀

IMG_20220518_130347.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

A jaka przyczyna? Ziarko nasypałeś? Napęd działał? nic się nie przytkało? Nie poszło dużo głębiej od pozostałych?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    310
1 minutę temu, yacenty napisał:

A jaka przyczyna? Ziarko nasypałeś? Napęd działał? nic się nie przytkało? Nie poszło dużo głębiej od pozostałych

Nie wiadomo dlaczego ziarno jest w ziemi miejscami głęboko miejscami może 2cm na wierzchu i tylko gdzie nie gdzie zaczyna dopiero kielkowac . Na początku myślałem że może jakiś trefny worek kukurydzy się trafił ale pojechałem na inne pole inna odmiana i to samo. Na sąsiednich polach gdzie sial ten siewnik to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

No to źle ustawiony siewnik :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    310

Możliwe.  kukurydza siana 30 kwietnia ciekawe czy jeszcze ziarno puści kiełek nadają deszcze na weekend to może coś ruszy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    310

Rok temu gościu go kupił nowego to wszystko było dobrze sieję około rocznie ponad 300 h . Ale w tym roku jak na zdjęciu widać i nie tylko u mnie ten problem. Nie chcę też obwiniać siewnika bo to też mógł być błąd operatora mógł być poprostu źle ustawiony . Martwi mnie tylko że kukurydza tylko co któreś ziarnko puszcza kiełek po tej redlicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

jak ja sie ciesze ze kupiłem siewnik


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    310

Najprawdopodobniej ta sekcja musiała jakoś uszkodzić ziarnko zmierzyłem głębokość dokładnie siewu i jest na 4/6cm czyli w miarę dobrze  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj