Tomaszek44

Kontrolka przedniego napędu case cs86

Polecane posty

Tomaszek44    0

Witam panowie. Problem z kontrolka jest taki iż działa odwrotnie niż fabryka dała. Zacznę może od tego że wysiadł mi czujnik ciśnienia który załącza przedni napęd . Usterka polegała na tym iż przedni napęd jak był załączony to spoko,ale przy wyłączeniu napędu z czujnika łał się olej. Na czas zakupu nowego czujnika wykręciłem wał napędowy i jeździłem przy załączonym napędzie. Po zamontowaniu nowego czujnika napęd można włączyć i wyłączyć , nic nie kapie ale problem pojawił się z kontrolką od napędu. Przy normalnym działaniu jest tak że :

- napęd wyłączony , kontrolka nie świeci , przy hamowaniu się zapala 

- napęd włączony, kontrolka świeci ,przy hamowaniu również świeci

W tej chwili działa to następująco:

- napęd wyłączony,kontrolka świeci,przy hamowaniu kontrolka gaśnie

- napęd włączony, kontrolka nie świeci , przy hamowaniu również nie świeci

Kable przy czujniku zamieniałem i nic to nie dało . Jedyna rzecz która ruszałem do diagnozy to elektrozawór ale on akurat działa bo nie szło by przecież włączyć w ogóle przedniego napędu gdyby był uszkodzony. Po prostu kontrolka działa odwrotnie niż zamierzone. Może poradzicie gdzie szukać przyczyny

andrzej78    215

Najwyraźniej czujnik nie jest właściwy , 

tu masz podobny temat 

gustaww    354

zrobiłem przejsciówke na zwykły czujnik. koszty to 100 zł wszystko, działa jak trzeba. jeśli potrzeba mogę numery czujnika

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yoma
      Witam forum,
      nie dawno zakupiłem case 5140 mam problem z jazdą mianowicie: podczas odpalania na luzie rewers bez N i wciśnięte sprzęgło, ciągnik po przełożeniu rewersu rusza aczkolwiek strasznie wolno i po 10 cm staje zarówno przód i tył, kontroli błąd transmiji power shift oraz błąd kontroli od sprzęgła te kontrolki nieprzerwanie swiecą, zastanawiającym jest fakt, że ciagnik jeździ ale gdy go zapalam i cofam kluczyk (nie gasząc go) i ponownie przekręcam kluczyk w czasie jazdy ( jakby daje napięcie ponowne na alternator) i wtedy wszystkie kontrolki gasną ciągnik jeździ przód tył wszystkie półbiegi bez grama szarpnięć. Co może być przyczyną od czego zacząc pomierzyć napięcia przy rozruchu na alternatorze? z Góry dziękuje za pomoc jestem laikiem i dopiero uczę się Case. Powershift swieci 5 razy czyli według książki błąd przekaźnika sprzęgła z tego co patrzyłem ktoś już grzebał i to wymieniał niestety bezskutecznie a problem dalej pozostał..
    • Przez EdvardLT
      Witam. Mamy ciągnik Case 5150 pro i mamy problem z podnosnikiem tylnym. Jak podjety na max to wtedy zaczyna podskakiwac. Moze ktos wie co to za problem? 
      Case 5150 podskakuje
    • Przez kkrystek
      Witam Grupe.!
      Panowie, mam dobry sprzęt, nie mam na co narzekać, lecz ma jeden mankament.
      Może ktoś będzie potrafił pomóc. Jesli tak to proszę o mądre i konkretne rady. Głupich rozmów prowadzić nie będę. 
      Dziękuję. Mianowicie, przy dużej masie podnośnik jest bardzo agresywny. Podczas opuszczania maszyny szybko startuje.
      Strasznie przenosi to na kabinę. Podnosząc nie ma żadnego problemu, lecz gdy opuszczam z tyłu 3 tony boję się ze coś może ustąpić, w koncu jest to masa.  

• Przez kaktus1996
      Witam,
      Problem polega na tym że, mimo ruchów przełącznika napęd ciągle jest włączony i lampka na desce rozdzielczej również.
      Co robić?
    • Przez Gospodarz66
      Witam, jak zwiększyć ciśnienie w hydraulice po wymianie pompy w Case 4240(rocznik 1995)?
      Z powodu słabego ciśnienia w hydraulice wymieniłem pompę na nową jednak to nie przyniosło znacznej poprawy. Co może być tego powodem?

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj