farmer8244

Nie równe kostki w prasie sipmie

Polecane posty

farmer8244    11

Ostatno załuwazyłem że moja prasa robi nie równe kostki jeżeli ktoś wie o to to proesze o odpowiedz z góry dziekuje:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

nierówne w sensie raz dłuższe raz krótsze czy jedna strona beli jest dłuższa i robią się krzywe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    74

wymień trybik na słoneczku co obraca się po snopku

jest on skręcany w dwie podkładki śrubą z lewym gwintem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkubota9    0

nie równo skręcone z tyłu na sprężynach lub za wolno jazdzisz

Ze spręzynami juz kombinowałem ale to nic nie daje moze tak jak ty mówisz za wolno jeżdze ale jak czasami jeżdze troche szybciej to przepuszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    74

a dokładniej to co przestaje wiązać czy ślizga sprzęgło jak szybciej jezdzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popec    6

Ostatno załuwazyłem że moja prasa robi nie równe kostki jeżeli ktoś wie o to to proesze o odpowiedz z góry dziekuje:D

nóż jest tepy!i nie docina równo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkubota9    0

dokładnie dzieje sie to co widać na zdjęciu rwie sie sznurek i to zawsze na tej samej stronie (tej co paczka jest dłuższa czyli ta od strony podbieracza)

post-6096-056845400 1281249123_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czeladnik    0

Prawdopodobnie zjadło rolki na tłoku i nóż nie jest równolegle do stalicy. Jedna rolka ok 48zł wystarczy wymienić 6 od strony podbieracza. Oczywiście nóż i stalica muszą być ostre o prawidłowo ustawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Temat przeniesiony do działu Sieczkarnie i prasy


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozin    0

wymiana rolek nie pomoże łańcuch główny jest pewno wyciągnięty i luzuje się w momencie kiedy widły podają na młot trzeba wymienić cały główny łańcuch u mnie też wychodziły krzywe kostki próbowałem wszystkiego potem się zobaczyłem że widły nie podają do końca próbowałem regulacji ale okazało się że w tym momencie rusza młot i luzował łańcuch a nie wolno go skracać trzeba go wymienić i uważaj żeby nie przestawić zapłonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprawdź takie o to rzeczy:

przytrzymywacz sznurka czy nie jest za mocno skręcony

czy po drodze do aparatu wiążącego sznurek nie strzępi się

czy nóż w aparacie wiązałkowym jest ostry

a poza tym na nierównych wałkach lub pokosach musisz dobierać odpowiednie obroty i prędkość bo inaczej będzie się działo tak jak mówisz że paczki są nie równe gdyż podajnik zarówno ślimakowy jak i ten widełkowy nie podają na całą komorę tłoka tylko na jedną stronę i z jednej strony paczka jest zbita a z drugiej nie.

 

co do wypowiedzi o łańcuchu w sipmie łańcuch napędzający tłok i podajnik ma napinacz

regulacja na sprężynach jest tylko do zbicia paczek

rolki na tłoku rzecz ważna ale nie w twoim przypadku

jedynie co cię interesuje to czy nóż na tłoku masz ostry i tyle jakby co to pisz na PW albo tutaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    74

spróbuj dokręcić nakrętkę na wałku głównym lub podkręć sprzęgło bo może ci lekko prześlizguje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Tylne sprężyny służą do ustalania stopnia zgniotu. Natomiast za skręcone kostki odpowiada drążek nastawczy(nagarniacza) regulowany bezstopniowo, bądź opuścić/podnieść palec nagarniacza.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol2121    71
Napisano (edytowany)

Prasa Sipma nie wypuszcza równych kostek tzn jedna jest dłuższa, druga krótsza, kolega na początku tematu pisał o jakimś słoneczku ale nie bardzo wiem o co chodzi ? Co  zrobić aby wiązki były równej długości ?

 

Już sprawdziłem i wiem o co chodzi

Edytowano przez Karol2121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj