Sebastian_

Ciśnienie w oponach claas arion 510 cis

Polecane posty

Sebastian_    0
Napisano (edytowany)

Witam czy mógłby ktoś pomóc z ciśnieniem w oponach claas arion 510 cis 2011r 300kg obciążenia opony przód 380/70/28/ tył 520/70/38

Edytowano przez Sebastian_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

2-2,5 bara, więcej nie ma sensu, chyba że na drodze chcesz skakać jak piłka 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur04c    14

Na oponie przecież jest napisane jaka maksymalna wartość może być. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur04c    14
Napisano (edytowany)

stara zasada mojego dziadka od c360 "koło musi stać co najmniej na trzech choinkach" znajdź producenta i oznaczenie opony i wtedy będzie wiadomo ile max można pompować i może będzie podany zakres od do. Skacze cały ? czy czuć takie podskoki ? 

Edytowano przez artur04c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19705
24 minuty temu, igor10246 napisał:

2-2,5 bara, więcej nie ma sensu, chyba że na drodze chcesz skakać jak piłka 

Podziej to przez dwa a najlepiej 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520
10 minut temu, Sebastian_ napisał:

aktulanie mam 1.4 z przodu 1.8 z tyłu i na drodze strasznie skacze

Za dużo ,zwłaszcza z tyłu ,1bar z tyłu max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Na oponach producent podaje ciśnienie maksymalne i minimalne ,tego trzeba się trzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur04c    14

wspominałem o tym wcześniej ale jak widać jak widać każdy ma swoje zdanie. W polu powinno być mniejsze ciśnienie, a w transporcie większe i czasami trzeba wypośrodkować bo nie każdy ma dużo asfaltu do pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian_    0
1 godzinę temu, artur04c napisał:

stara zasada mojego dziadka od c360 "koło musi stać co najmniej na trzech choinkach" znajdź producenta i oznaczenie opony i wtedy będzie wiadomo ile max można pompować i może będzie podany zakres od do. Skacze cały ? czy czuć takie podskoki ? 

powyżej 37km/h zaczyna podskakiwać na chwile sie unormuje i zaraz znowu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur04c    14
Napisano (edytowany)

dokładnie przyjrzyj się oponie bo może być guz i przy 30 km/h będzie w miarę ok, przy 37 km/h będzie podskakiwać, a przy 40 się unormuje. Może być, że koło było łatane na gorąco i przy tych 37 km/h najbardziej to czuć.  Jak robili na gorąco to czy w oponie będzie 0.5 bar czy 1.5 bar "podskakiwanie" będzie odczuwalne, ale wiadomo, że przy 0.5 mniej. 

Znajdz oznaczenia na oponie i napompuj ile jest max opisane i sprawdzisz na asfalcie co sie dzieje z oponą. Ja obstawiam, że była robiona na gorąco i ma "bicie".

ps podskakiwanie czujesz na polu  czy tylko na asfalcie/utwardzonej drodze ? Jak coś ciągasz? czy maszyna zawieszona ? tyle pytań, a tak mało odpowiedzi :D

Edytowano przez artur04c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian_    0
16 minut temu, artur04c napisał:

dokładnie przyjrzyj się oponie bo może być guz i przy 30 km/h będzie w miarę ok, przy 37 km/h będzie podskakiwać, a przy 40 się unormuje. Może być, że koło było łatane na gorąco i przy tych 37 km/h najbardziej to czuć.  Jak robili na gorąco to czy w oponie będzie 0.5 bar czy 1.5 bar "podskakiwanie" będzie odczuwalne, ale wiadomo, że przy 0.5 mniej. 

Znajdz oznaczenia na oponie i napompuj ile jest max opisane i sprawdzisz na asfalcie co sie dzieje z oponą. Ja obstawiam, że była robiona na gorąco i ma "bicie".

ps podskakiwanie czujesz na polu  czy tylko na asfalcie/utwardzonej drodze ? Jak coś ciągasz? czy maszyna zawieszona ? tyle pytań, a tak mało odpowiedzi :D

tylko na asfalcie nie ważne czy coś ciągne czy jadę na pusto jadąc te 42km/h też jest w stanie sie unormować ale nie na długo wystarczy jakaś niewielka nierównośc i od nowa zaczyna podskakiwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur04c    14

tak w JD miałem, że przednia oś podskakiwała jak zająć i wystarczyło przyhamować i przyspieszyć i było ok, ale potem zmniejszyłem ciśnienie w oponie i było ok, ale pod obciążeniem trzeba pilnować żeby opona za bardzo się nie uginała bo popęka z czasem i potem większe problemy się robią. 

Sprawdz jakie masz dokładnie ciśnienie i opuść do 1.2 bara i testuj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Podskakiwanie to też kwestia konstrukcji i rozkładu mas.

Np każdy mccormick f80 skacze przy 33km/h. Powyżej I poniżej płynie po asfalcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzybu1    35

U mnie kiedyś był przedstawiciel z Michelin i mówił, że na oponie nie ma ile ma być bar do użytku, tylko jest informacja o ciśnieniu dla serwisantów itp. Ciśnienie robocze trzeba sprawdzić w specyfikacji i dobrać do obciążenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124

na oponie jest tylko max ciśnienie. najczęściej 2,5 bara.  ja mam w każdym 1,4 z przodu i 1,6 z tyłu. tak podawał producent dla jednego z ciągników i dla opony kleber. i trzymam się tego we wszystkich. Można schodzić na niższe ciśnienie ale kiedyś przy ciśnieniu 1bar złapałem dwa kapcie na raz bo w czasie grzebania się w polu powchodziła ziemia między rant felgi i oponę. ale było moje przerażenie na widok dwóch kapci następnego ranka. obyło się tylko na czyszczeniu rantu z ziemi i piasku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Te 2,5 bara to jest max ciśnienie, przy którym opona ma się ułożyć na feldze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur04c    14
Napisano (edytowany)

Każdy producent ma inną specyfikację więc watro to prześledzić.

Edytowano przez artur04c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Czaro_1990
      Witam wie ktoś może od czego jest czujnik zaznaczony na zdjęciu? 

    • Przez Mietuch2
      Witam. Mam dość dziwny problem związany z ciągnikiem Claas Nectis 257 VL. Po odpaleniu na desce wyświetlają się (pikają) dwa trójkąty (zdjęcie), które uniemożliwiają jazdę. Żadne inne kontrolki towarzyszące się nie wyświetlają. Były sprawdzane wszelkie czujniki, przewody, ale bez skutków. Sama deska była także rozbierana. Z instrukcji wynika, że te właśnie trójkąty powinny się pokazać dopiero jak zapali się kontrolka np. ciśnienia oleju, ręcznego, lub błędu elektronicznego i reszta. A nic innego nie wyświetla się. Czy ktoś miał może podobny problem i byłby w stanie pomóc / podpowiedzieć ? Dziękuję 

       

    • Przez michal24041994
      Witam, posiadam classa 697 atz 2008r od jakiegoś czasu zauważyłem brak mocy,ciągnik nie kopci nie szarpie po prostu tak jakby odpadło mu parę koni,pod lekka górkę zamiast 40 wyjeżdża 33 na pusto z ciężarem wiadomo masakra,kiedyś miałem problem,przejrzałem forum wiem ,że sterownik lubi paść,jest jakiś sposób żeby go sprawdzić domowymi sposobami ? Albo polecicie firmę, która to zrobi i nie będzie naprawić sprawnego? Aaa i jeszcze jeden objaw ciągnik zawsze miał obroty 860 a teraz na 940 lecz jak podciągnę pedał w górę to zejdzie do 860 ale kompletnie nic nie grzebałem przy lince, może to być powiązane? 
      Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez ma123
      Witam tak jak w tytule  kupię heder do mercatora 3.60m wschodnia polska 
    • Przez ClaasAres123
      Witam,
      Od pewnego czasu silnik w moim traktorze, pracując na wolnych obrotach, uzyskuje temperaturę maksymalną. Pracując na najwyższych obrotach, pod dużym obciążeniem, temperatura jest ok. Wymieniłem termostat, obydwa czujniki temperatury, lecz na wolnych obrotach dalej się grzeje. Co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj