Mc3

Kłosownik Dominator 86

Polecane posty

Mc3    5

Witam, czy dominator 86 posiada kłosownik, jeżeli tak to jak go się wysuwa, załącza? 

JD1052    138

Chodzi o blachę przy klepisku? Ten łamacz ości?

Wiadomość z agroFakt.pl

Mc3    5
12 godzin temu, andrzej78 napisał:

Te dźwignie po której stronie są kombajnu i w którym miejscu? 

JD1052    138

Noo widać na schemacie że z lewej przy klepisku🤔

andrzej78    204

Oczywiście po lewej , a identyczna naklejka z drugiego foto powinna być na pokrywie bocznej klepiska, poniżej koła z otworami do pokręcania wału mlocarni .Omawiane dźwignie są krótkie - ok 12 cm.

Mc3    5
5 minut temu, andrzej78 napisał:

Oczywiście po lewej , a identyczna naklejka z drugiego foto powinna być na pokrywie bocznej klepiska, poniżej koła z otworami do pokręcania wału mlocarni .Omawiane dźwignie są krótkie - ok 12 cm.

Dzięki za info, a wiesz może co może być przyczyną ocierania jedna strona podsiewacza o obudowę kombajnu w miejscu tego klocka drewnianego z przodu przy skrzyni? 

Wieszaki przednie wydają się ok, a podsiewacz ściągnęło w jedną strone. Można jakoś to sprawdzić tzn. luzy. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ENDRIUROL
      witam
      mam 2 problemy w moim dominatorze 86 rok produkcji okolo 86
      kombajn zjada mi pas napedowy mlocarni. ten ze zdjec GATES zrobil ok 100mh poprzednio mialem optibelta i tez zrobil tyle.  a poprzedni hulal z 700mh tj od czasu jak kupilem kombajn a tez wtedy nie byl juz nowy. co moze byc przyczyna? kola na zdjeciach gladkie bez zadr tylko korozja po zimie troche. kreca sie lekko bez problemu, sciskaja sie i rozciagaja rowniez.
      pytanie- jak mocno skrecic tarcze ze zdjecia nr 9 i 10? wlozylem lyzke i zablokowalem lancuch przenosnikowy w gardzieli i w tej chwili jak sie zapre to moge rekoma krecic caly czas kolem pasowym, jest dosc duzy opor. tarcza wymieniona ze 2 sezony temu i nie wiem jak ma byc dobrze.
      czasami jak mloce i zboze lezy, widze jak leci do gardzieli nie pod klos albo poprzecznie(czasami jak duzo zboza "zawiesi sie na hederze przed slimakiem przenosnikowym z bolcami) to kombajn zrobi hrym hrym( taki odglos) to jest odglos tej tarczy ? czy moze wlasnie pasa mlocarni bo beben z klepiskiem nie moze przerobic?
      prosze o pomoc jakies sugestie, bede wdzieczny

• Przez Mc3
      Witam, podsiewacz w Dominator 86 ociera jedna strona z przodu przy skrzyni biegów o obudowę kombajnu drewnianą panewką ( slizgiem), co może być przyczyną? Nie zauważyłem luzów na wieczakach z przodu, dlaczego sie przesunął w jedną stronę? 
    • Przez Mc3
      Witam, podpowie mi ktoś jak sprawdzić na postoju luzy na koszu sitowym, w jakim są stanie łożyska od niego, jak również na jego ramionach napędowych , w claas dominator 86? 
    • Przez Paweł0411
      Witam wszystkich, jest to pierwszy mój post tutaj i bardzo bym prosił o pomoc. Mianowicie chcę zmienić swój kombajn ( posiadam Claas Dominator 96 ze skrzynią manualną) na nowszy model np Dominatora 98 lub 88. Większość z tych maszyn jest już na hydrostacie. Wszystko fajnie się spisuje podobno i lepiej się pracuje na hydrostacie tylko u mnie jest mały problem bo jestem osobą po wypadku w której straciłem prawą rękę. Tutaj jest teraz moje pytanie czy idzie jakoś coś pokombinować by np zrobić sterowanie jazdą kombajnem np nogą? Bo podejrzewam że jazda takim kombajnem z hydrostatem lewą ręką i kierowanie będzie bardzo kłopotliwe. Proszę o jakieś porady lub ewentualnie jakieś pomysły. Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez Piterc330
      Witam szukam instrukcji obsługi do claasa mercatora s, obojętne w jakim języku 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj