Skocz do zawartości
ZETORRRRRR

Ciśnienie oleju t-25

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
T-25
zbyszekbrzuze    111

Kolego spotkałem się z przypadkiem iż pompa nowa, sucha nie mogła zassać oleju. Pomogło zalanie kanałów osi filtra olejem, bo nie chciało nam się rozbierać :P

I mimo tego pompa daje takie ciśnienie, że ma 3,5 na wolnych.

UrsusCzesio    304

Zapomnmiałem napisać na drugi dzień ale doszedłem do tego. Masz racje Zbyszku pompa była sucha i nie zaciągnęła 

Tomasz2020    0

Mam taki problem odkąd kupiłem Wladimirca, po odpaleniu zimnego wladimirca ciśnienie oleju w silniku na wolnych obrotach wynosi coś ok 1.5-2 atm. na pełnym gazie dochodzi do 4atm i po rozgrzaniu na wolnych obrotach ciśnienie oleju 0.5atm a na pełnych obrotach 1-1.5 atm... zagrzany do 60 stopni podczas orki max 1atm ciśnienia a na wolnych 0.3atm.

Z pompy schodzi olej bo po dłuższym postoju zanim pompa zassie olej i się ruszy wskazówka od manometru to trwa jakieś 3-5 sekund.

Ciśnienie bardzo zależne jest od obrotów silnika więc podejrzewam pompę+zawór

Kręcenie zaworem redukcyjnym nic nie daje po prostu na manometrze nie ma żadnej reakcji, ktoś przy tym już grzebał bo nie ma plomby.

Dysze we filtrze odśrodkowym czyste tylko brak sitka.

Wymiana pompy oleju i zaworu redukcyjnego coś pomoże?

Wiadomość z agroFakt.pl

DarekD    56

jasne ,że pomoże choć wcale nie musi . W sumie to niewielki wydatek ( tylko rozbierania trochę ,żeby wyciągnąć pompę )  ale od tego trzeba zacząć

wieslaw16    46

Radzę sprawdzić zawór ,chodzi o kulkę zaworu że będzie wyrobiona i regulacja nie przynosi efektu podnoszenia ciśnienia.

quxfrix    1

Witam,

Mam następujący problem ze swoim władimircem: od jakiegoś czasu (jesień 2016) zaobserwowałem, że podczas jazdy - jak ciągnik przechyli się na lewą stronę wówczas ciśnienie oleju na zegarze spada w zależności od stopnia przechyłu ciągnika. Czytałem wcześniejsze posty i zastanawiam się nad pompą olejową, natomiast wymiana pompy wydaje mi się dość skomplikowana. Proszę o pomoc co może być problemem? Czy z taką awarią można użytkować ciągnik? Za wszelką pomoc dziękuję :)

mani51    57

Dolej oleju. Też tak mam jak jest na minimum.

Bercik92    25

jaki jest powód ciągłego wypalania uszczelek pod głowicą i pod pokrywą zaworów co 2-3 tyg trzeba uszczelki wymieniać ;S

mani51    57

Nie przegrzewa Ci się silnik? 

Tomasz2020    0

Radzę sprawdzić zawór ,chodzi o kulkę zaworu że będzie wyrobiona i regulacja nie przynosi efektu podnoszenia ciśnienia.

Czyli mam przez to rozumieć że jak jest kulka wyrobiona albo gniazdo kulki to na niskich obrotach zawór jest cały czas otwarty a powinien się przymykać i otwierac regulujac ciśnienie.

wieslaw16    46

Może być ta przyczyna lub pompa zużyta jest już, ale zacznij od sprawdzenia zaworu.

rolnik88mtz    0

Zna może ktoś rozmiar gwintu tego co jest przykręcony przewód ciśnienia oleju do zegara  bo planuje wymienić wskaźnik ciśnienia na elektryczny i czujnik dać z MTZ belarus tylko nie wiem czy gwint w bloku spasuje.

Bercik92    25

jaki jest objaw niskiego ciśnienia oleju ? na zimnym max 1 a na rozgrzanym spada do zera/ wał i pompa jeszcze orginalna. z 89r a może coś jest nie tak z górą ? bo troche oleju bierze

Stasiu84    0

Ja mam taki problem że ciśnienie faluje na ciepłym silniku na zimnym jest 3,5 a gdy się tylko zagrzeje olej to wskaźnik wariuje z 3 na 2,5 i tak cały czas dodatkowy problem mam jeszcze z filtrem oleju silnika gdyż ma on duży luz góra dół chciałem podłożyć podkładkę dodatkową ale wtedy się nie kręci mam jeszcze z tego filtra wycieki z pod pokrywy pomimo nowej uszczelki 

volvo    23

Najlepiej zmień na filtr pp, skończą się problemy.

volvo    23

Na pewno będą chętni na coś takiego.

slawek99    2

Patrzcie co daje wymiana filtra na nowy typ pp https://www.youtube.com/watch?v=9TnizkXLkJI 

link do sklepu http://www.niva-traktor.ru/shop/detail/flanec_d120_1407501/   

będę się kontaktował ze sklepem może będzie możliwość wysyłki do Polski 

Zwróciłeś uwagę, ze to są dwa różne numery katalogowe  , ja też piszę się na taką podstawę

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez adi972
      dlaczego w ruskim jak wrzucam wsteczny i na 1 to coś huczy
    • Przez Kondzik100
      Mój władek ma za małą dawke paliwa i sie zastanawiam gdzie mu sie ja podkreca . I tu mam do was pytanie gdzie i czym sie podkręca ??
    • Przez Eliasz
      Witam
      Ostatnio jadąc sobie drogą zauważyłem że na kopalni w dzrzewkach robi t-25 tylko z przednim napędem gdy zajechałem do domu sprawdziłem w swoim Władku czy posiada jakieś wyjście jest tam coś takiego chyba to czyli taka pokrywka z boku skrzyni tylko nie wiem co jest pod nią bo nie miałem czasu rozbierać
      i moje pytanie brzmi następująco ile może kosztować napęd i gdzie mógłbym go dostać oraz najważniejsze czy będzie on pasował
      Z góry wielkie dzięki
    • Przez wladek_t25
      Witam
      Po odpaleniu na jałowym bietu gdybdodaje gazu to z 700 obr. na 1800 zbiera się elegancko, lecz sprawa się typie gdy chwilę pojeżdze. Pod lekkim oporem wejście z 900 obr. na 1500-1600 to zajmuje z 10 sekund!! Nie wiem w czym rzecz, od średnich do max obr. wkręca się tak jak powinien. Pompa po regeneracji, nowa sekcja. Próbowałem delikatnie podregulować dawkę paliwa na większą, i to też nic nie dało. Kąt wtrysku idealny, co do mm. Co robić Panowie? Mam drugą pompę Ale w niej trzeba by było ustawić poprawną dawkę paliwa na stole probierczym. Jest może ktoś z okolic Elbląga i mógł polecić dobrego pompiarza? Ja zawiozłem do niby specjalistycznego zakładu to zmienili sekcję i mi ją oddali, nawet na stole jej nie regulawali bo założyłem ją to musiałem obroty regulawać i ten wkręt stop od gaszenia bo wykręcili. Zawiozłem drugiego zakładu w okolicy to opowiedzieli że pomp od ruskich nie przyjmują...