Skocz do zawartości
ZETORRRRRR

Ciśnienie oleju t-25

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
T-25
zbyszekbrzuze    124

Ma byc slychac, ale kilka motogodzin po remoncie silnika warto zajrzec do filtra, bo moze siedziec w osi kawalek uszczelki albo silikonu, a to moze byc niebezpieczne.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

franek23    0

Witam ,Zbyszek trafiłeś w dziesiątkę odnośnie filtru odśrodkowego . Pęknięty był oring na wirniku. Założyłem nowy przeczyściłem otwory wtryskiwaczy ,ktoś przy nich majstrował i nie wiem czy wymienić na nowe, jeden nich mi się nie podoba. Odpaliłem ciągnik i jest dużo lepiej Są wahania ale nie takie jak były.Teraz przy 40 st po zgaszeniu ciągnika słychać jak filtr oleju pracuje.Usunąłem luz pionowy na wirniku. Dziękuje wszystkim za pomoc. ps. wrzuć film jak wygląda ciśnienie w oryginalnym silniku

Edytowano przez franek23

Wiadomość z agroFakt.pl

zbyszekbrzuze    124

Postaram sie nagrac i zmontowac filmik. Kilka ujec juz mam.

KPK Kumurun Team

zbyszekbrzuze    124

Nagrałem takie krótkie pokazanie. Każdy powinien dążyć do tej sytuacji. Na zimnym jest cały czas ok 3.

Olej prawdopodobnie Superol (jeszcze nie wymieniałem od kupna)

https://www.youtube.com/watch?v=2Xe2DowhhvI

Edytowano przez zbyszekbrzuze

KPK Kumurun Team

Takie to ciśnienie w normie zbyszek, chodz u mnie na orginalnym wale tzn. przed jakim kolwiek remontem trzymał 3 zimny i rozgrzany ale to było dawno a teraz mam na rozgrzanym i wolnych obrotach 1- 1,5. wypadało by zrobić remoncik generalny :) 

Marcelix    52

Ja sam zrobiłem w ubiegłym roku remoncik generalny i też mam na rozgrzanym 1 - 1,5 i już sam nie wiem co z tym zrobić. Zdaje mi się że to w bąku jest pies pogrzebany, bo jak gaszę silnik, to nie słyszę go tak jak to miało miejsce kiedyś.

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

balcerek1    91

Sprawdź luzy na bąku i wymień dysze.Jak nie ma luzu na osi to łaski nie roni musi być ciśnienie ale przypuszczam że przy remoncie pompy nie zmieniałeś a jak tak to założyłeś ten ruski szajs bo teraz to tylko z tucholi pompa zdaje egzamin.

Marcelix    52

balcerek1 chyba masz całkowitą rację,. Założyłem nową pompę kupioną na Alle...o i to na pewno nie była z Tucholi, ale mam starą ruską i jeszcze jedną z dawnych remontów więc może się coś wymodzi, albo będzie nówka z Tucholi. No i bąk jeszcze do roboty. Gdzie można znaleźć do niego dysze?

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

zbyszekbrzuze    124

Dysze niedostępne. Trzeba szukać od gazu tak, jak mi jeden kolega polecił. Lecz u mnie w mieście nie ma nawet serwisu AGD, bo zamknęli...

Mają gwint normalny M8

To znaczy co nie pasuje z tym zaworem?

Jakiś dziwny z wyglądu

Takie to ciśnienie w normie zbyszek, chodz u mnie na orginalnym wale tzn. przed jakim kolwiek remontem trzymał 3 zimny i rozgrzany ale to było dawno a teraz mam na rozgrzanym i wolnych obrotach 1- 1,5. wypadało by zrobić remoncik generalny :)

To jest według mnie idealne ciśnienie jakie powinno być w T25 i każdy kto robi remont powinien się na tym wzorować. A nagrałem, bo mało jest już ciągników w oryginale :) Filtr dosłownie zapier*ala po zgaszeniu, aż ciągnik drży, lecz tylko gdy temp przekroczy 60*C

Gdybym wymienił olej na nowy, to ciśnienie powinno byc jeszcze lepsze ;)

KPK Kumurun Team

Reveres    0

Witam.

Mam problem z ciśnieniem oleju.

Na wolnych obrotach ciśnienie skacze od 3 - 3.5.

Co może być przyczyną ?

DarekD    59

jest to przecież silnik dwucylindrowy a nie 6-cio i brak  płynności pracy  przekłada się  na wahania obrotów a co za tym idzie na pulsację ciśnienia  - tak to widzę i nie uważam  tego ,podobnie jak koledzy , za problem

nowy

UrsusCzesio    304

Panowie teraz mechanik potrzebuje pomocy. Brak ciśnienia we władku całkowity a silnik po generealnym remoncie dołu i rozrządu, nowy wał, tulejki na rozrząd porobione a wogóle oleju nie ma we filtrze oleju ani w kanale gdzie manometr jest przykręcany. Olej Fusch 15W40 

Mój Wladimirec podbija świat

derdi    0

u mnie jest na zimnym 3 a na ciepłym na wolnych spada poniżej 1 a na max jest 2.5 tak było przed remontem silnika i jest to samo po remoncie,dodam że czytając w instrukcji obsługi,ruscy podając przyczynę usterki rozgrzany olej

balcerek1    91

Panowie teraz mechanik potrzebuje pomocy. Brak ciśnienia we władku całkowity a silnik po generealnym remoncie dołu i rozrządu, nowy wał, tulejki na rozrząd porobione a wogóle oleju nie ma we filtrze oleju ani w kanale gdzie manometr jest przykręcany. Olej Fusch 15W40 

Obluzowała się zębatka na pompie oleju i obraca się na ośce 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrzejz78
      Witam

Zastanawiam się nad małym remontem władka Do wymiany z ważniejszych rzeczy by były głowice, cylindry i tłoki z pierścieniami Uszczelki itp wedle potrzeby

Zastanawiam się teraz nad zakupem części Czy brać niby oryginały czy może kupić wszystko od Ledy ? Mój ciągnik jest z roku 1980
      Ma ktoś jakąś wiedzę odnośnie pasowania części z Ledy do władka z lat 80-tych ?
    • Przez TBhog
      Witam

Robiłem już ze sprzęgłem bo nie trzymało ale taki problem mam pierwszy raz. Mianowicie sprzęgło nie wysprzęgla a co za tym idzie bieg wrzucić baardzo ciężko. Jak zapalę z wrzuconym biegiem to traktor stoi no ale wyrzucę bieg i nie da się wrzucić. Zbliżyłem już maksymalnie do łożyska oporowego te 3 popychacze co odciskają docisk ale nie pomogło. Odkręciłem kwadratową pokrywę za pompą hydrauliczną i ewidentnie widać, że jak nacisnę sprzęgło to oś idąca do skrzyni nadal się kręci. Co mogło paść ? Po mojemu to chyba docisk coś nie tak bo jakby tarcza padła to by w ogóle nie brało.

Pozdrawiam
    • Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez nieznany240
      zrobiłem remont silnika niedawno, jest taka przyczyna że jeden cilinder grzeje się szybciej od drugiego 
    • Przez celmer5
      Witam chciałbym zrobić otwieraną szybę posiadam oryginalną kabinę w której otwiera się tylko prawa szyba boczna a chciałbym zrobić też tylną (w oryginalnych kabinach się nie uchylatylna szyba)chciałbym to zrobić ponieważ w lato jest bardzo gorąco to by było wietrznie i co byście polecili czy siłowniki np od szyby od mtz , belarusa czy też tak jak nieraz jest w 3p na takie śróbki że trzeba kluczem nakrętki odkręcać wolałbym na siłowniki i to na tyle :] A i jak to zrobić żeby szyba się mocno otwierała tak jak np w mtz