ZETORRRRRR

Ciśnienie oleju t-25

Polecane posty

zbyszekbrzuze    297

Ma byc slychac, ale kilka motogodzin po remoncie silnika warto zajrzec do filtra, bo moze siedziec w osi kawalek uszczelki albo silikonu, a to moze byc niebezpieczne.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franek23    0

Witam ,Zbyszek trafiłeś w dziesiątkę odnośnie filtru odśrodkowego . Pęknięty był oring na wirniku. Założyłem nowy przeczyściłem otwory wtryskiwaczy ,ktoś przy nich majstrował i nie wiem czy wymienić na nowe, jeden nich mi się nie podoba. Odpaliłem ciągnik i jest dużo lepiej Są wahania ale nie takie jak były.Teraz przy 40 st po zgaszeniu ciągnika słychać jak filtr oleju pracuje.Usunąłem luz pionowy na wirniku. Dziękuje wszystkim za pomoc. ps. wrzuć film jak wygląda ciśnienie w oryginalnym silniku

Edytowano przez franek23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Postaram sie nagrac i zmontowac filmik. Kilka ujec juz mam.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Nagrałem takie krótkie pokazanie. Każdy powinien dążyć do tej sytuacji. Na zimnym jest cały czas ok 3.

Olej prawdopodobnie Superol (jeszcze nie wymieniałem od kupna)

https://www.youtube.com/watch?v=2Xe2DowhhvI

Edytowano przez zbyszekbrzuze

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie to ciśnienie w normie zbyszek, chodz u mnie na orginalnym wale tzn. przed jakim kolwiek remontem trzymał 3 zimny i rozgrzany ale to było dawno a teraz mam na rozgrzanym i wolnych obrotach 1- 1,5. wypadało by zrobić remoncik generalny :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Ja sam zrobiłem w ubiegłym roku remoncik generalny i też mam na rozgrzanym 1 - 1,5 i już sam nie wiem co z tym zrobić. Zdaje mi się że to w bąku jest pies pogrzebany, bo jak gaszę silnik, to nie słyszę go tak jak to miało miejsce kiedyś.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Sprawdź luzy na bąku i wymień dysze.Jak nie ma luzu na osi to łaski nie roni musi być ciśnienie ale przypuszczam że przy remoncie pompy nie zmieniałeś a jak tak to założyłeś ten ruski szajs bo teraz to tylko z tucholi pompa zdaje egzamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

balcerek1 chyba masz całkowitą rację,. Założyłem nową pompę kupioną na Alle...o i to na pewno nie była z Tucholi, ale mam starą ruską i jeszcze jedną z dawnych remontów więc może się coś wymodzi, albo będzie nówka z Tucholi. No i bąk jeszcze do roboty. Gdzie można znaleźć do niego dysze?


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Dysze niedostępne. Trzeba szukać od gazu tak, jak mi jeden kolega polecił. Lecz u mnie w mieście nie ma nawet serwisu AGD, bo zamknęli...

Mają gwint normalny M8


To znaczy co nie pasuje z tym zaworem?
 

 

Jakiś dziwny z wyglądu


Takie to ciśnienie w normie zbyszek, chodz u mnie na orginalnym wale tzn. przed jakim kolwiek remontem trzymał 3 zimny i rozgrzany ale to było dawno a teraz mam na rozgrzanym i wolnych obrotach 1- 1,5. wypadało by zrobić remoncik generalny :)

 

To jest według mnie idealne ciśnienie jakie powinno być w T25 i każdy kto robi remont powinien się na tym wzorować. A nagrałem, bo mało jest już ciągników w oryginale :) Filtr dosłownie zapier*ala po zgaszeniu, aż ciągnik drży, lecz tylko gdy temp przekroczy 60*C

 

Gdybym wymienił olej na nowy, to ciśnienie powinno byc jeszcze lepsze ;)


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reveres    0

Witam.

 

Mam problem z ciśnieniem oleju.

Na wolnych obrotach ciśnienie skacze od 3 - 3.5.

 

Co może być przyczyną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70
 

jest to przecież silnik dwucylindrowy a nie 6-cio i brak  płynności pracy  przekłada się  na wahania obrotów a co za tym idzie na pulsację ciśnienia  - tak to widzę i nie uważam  tego ,podobnie jak koledzy , za problem

 

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Panowie teraz mechanik potrzebuje pomocy. Brak ciśnienia we władku całkowity a silnik po generealnym remoncie dołu i rozrządu, nowy wał, tulejki na rozrząd porobione a wogóle oleju nie ma we filtrze oleju ani w kanale gdzie manometr jest przykręcany. Olej Fusch 15W40 


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derdi    0

u mnie jest na zimnym 3 a na ciepłym na wolnych spada poniżej 1 a na max jest 2.5 tak było przed remontem silnika i jest to samo po remoncie,dodam że czytając w instrukcji obsługi,ruscy podając przyczynę usterki rozgrzany olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Panowie teraz mechanik potrzebuje pomocy. Brak ciśnienia we władku całkowity a silnik po generealnym remoncie dołu i rozrządu, nowy wał, tulejki na rozrząd porobione a wogóle oleju nie ma we filtrze oleju ani w kanale gdzie manometr jest przykręcany. Olej Fusch 15W40 

Obluzowała się zębatka na pompie oleju i obraca się na ośce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dexter170
      Witam, wymieniłem głowice bo zawory latały już w tulejach i mam teraz problem bo oczywiście chińczyki zrobili źle odwiert pod śrubę smarowania i była za płytka przez co wyrwałem gwint. Są na rynku śruby M14 więc przegwintowałem, zamontowałem i działa. Nie bawiłem się w wymianę tuleji bo się naczytałem że powszechnie dostępne są kijowe.
      Martwi mnie tylko smarowanie czy nie za bardzo zablokowałem kanał oleju, tzn dźwigienki są smarowane, olej leci, ale sprężyny suche, oleju może kropla czy dwie pod nimi reszta spływa a tuleje wystają przecież ok 2cm nad poziom głowicy. To jest w porządku czy mam się martwić?
      Ciśnienie normalne 3,5 na zimnym i 2,5 przy 80. Nie chcę żeby te nowe zawory się zatarły jak pojadę w pole.
    • Przez Tomaszzt25
      lv_0_20231215164649.mp4 Witam Aktualnie mam stomile 11.2-28 i chciałbym kupić większe opony ze względu na to że t25 często wyjeżdża w trasy.
      I moje pytanie brzmi co wybrać? 12.4-28 czy 13.6-28.
      Ciągnie rotacyjną,zgrabiarke,kopaczkę, rozsiewacz nawozu,a rzadziej pług,poznaniaka i kultywator
       
       
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
    • Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj