waldus_x77

Claas ares 816 - kontrolka

Polecane posty

waldus_x77    0

Witam, 

Pojawił się jakiś problem w moim Claasie Ares 816, zaczęła migać kontrolka na prawym słupku i ciągnik jest jakby na hamulcu, na małym biegu da się ruszyć ale coś trze i go trzyma.

Od czego jest ta kontrolka?

Proszę o pomoc.

Screenshot_20220430_162026.jpg

Screenshot_20220430_162016.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziutek92    43

To jest parkloc elektroniczny ręczny czy blokada skrzyni to co masz tu obok kierownicy guzik po lewej stronie. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldus_x77    0

Dzięki za odpowiedź, czyli zacisnęło elektryczny ręczny i kicha. Wie ktoś jak go teraz spuścić? Guzik po lewej stronie nie reaguje, na żółwiu 1, 1 da się ruszyć ale słychać tarcie hamulca. Próbowałem przód tył przód tył nic nie puszcza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziutek92    43

Z tylu pod wyjściami hydraulicznymi wystaje długa śruba i ja albo wkręcasz albo wykręcasz nie pamietam 

7B2EAD02-31B9-4842-9D6C-0A885DF8D807.jpeg

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldus_x77    0

Bardzo dziękuję za pomoc. Co prawda ciągnik ostygł i dziś poszedłem zobaczyć i samo puściło. Ale cenna informacja na przyszłość. 

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mietuch2
      Witam. Mam dość dziwny problem związany z ciągnikiem Claas Nectis 257 VL. Po odpaleniu na desce wyświetlają się (pikają) dwa trójkąty (zdjęcie), które uniemożliwiają jazdę. Żadne inne kontrolki towarzyszące się nie wyświetlają. Były sprawdzane wszelkie czujniki, przewody, ale bez skutków. Sama deska była także rozbierana. Z instrukcji wynika, że te właśnie trójkąty powinny się pokazać dopiero jak zapali się kontrolka np. ciśnienia oleju, ręcznego, lub błędu elektronicznego i reszta. A nic innego nie wyświetla się. Czy ktoś miał może podobny problem i byłby w stanie pomóc / podpowiedzieć ? Dziękuję 

       

    • Przez michal24041994
      Witam, posiadam classa 697 atz 2008r od jakiegoś czasu zauważyłem brak mocy,ciągnik nie kopci nie szarpie po prostu tak jakby odpadło mu parę koni,pod lekka górkę zamiast 40 wyjeżdża 33 na pusto z ciężarem wiadomo masakra,kiedyś miałem problem,przejrzałem forum wiem ,że sterownik lubi paść,jest jakiś sposób żeby go sprawdzić domowymi sposobami ? Albo polecicie firmę, która to zrobi i nie będzie naprawić sprawnego? Aaa i jeszcze jeden objaw ciągnik zawsze miał obroty 860 a teraz na 940 lecz jak podciągnę pedał w górę to zejdzie do 860 ale kompletnie nic nie grzebałem przy lince, może to być powiązane? 
      Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez ma123
      Witam tak jak w tytule  kupię heder do mercatora 3.60m wschodnia polska 
    • Przez ClaasAres123
      Witam,
      Od pewnego czasu silnik w moim traktorze, pracując na wolnych obrotach, uzyskuje temperaturę maksymalną. Pracując na najwyższych obrotach, pod dużym obciążeniem, temperatura jest ok. Wymieniłem termostat, obydwa czujniki temperatury, lecz na wolnych obrotach dalej się grzeje. Co może być przyczyną?
    • Przez Wojtek_58
      Witam,
      Od pewnego czasu silnik w moim traktorze, pracując na wolnych obrotach, uzyskuje temperaturę maksymalną. Pracując na najwyższych obrotach, pod dużym obciążeniem, temperatura jest ok. Wymieniłem termostat, obydwa czujniki temperatury, sprawdziłem pompę i wiskozę lecz na wolnych obrotach dalej się grzeje. Co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj