pronarek

Producenci kabin

Polecane posty

prorok    2080

Taki pług to było by coś,ale na moje potrzeby na razie wystarczają te co mam.Choć nie wykluczone że coś takiego kiedyś powstanie.Na razie są troszkę inne priorytety.W zimie mam już czym robić ale za to powoli nie mam czym wykonywać orkilaugh.gif

 

Już mam mętlik w głowie...rolleyes.gif Najlepiej żebym mógł obie zobaczyć na żywo i porównać to uprościło by mi podjęcie decyzji.Niestety nie mam takiej możliwości.Naglaka widziałem Szyszke niestety nie, a szkoda.


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

no pług to racja :D jakbyś bliżej mieszkał to dałbym ci mojego grudziadzkiego 2 skobowego za połówke ale tak to koszty transportu przewyższają wszystko :) jeszcze wszystko zalerzy czy bedziesz brał kabinę podstawową czy cos dobierzesz jeśli chodzi o oszczedność to ja bym wziął szyszke z szyberdachem i uchylnymi szybami bocznymi za 3200 czyli masz taniej niz naglak w podstawie a ja pisałem wczesniej dobrze wiesz który rok produkcji jest twojej 355 i licz sie z tym ze mercedesa z niej nie zrobisz ;) ale oczywiście decyzja należy do ciebie ;) Bynajmniej na szyszki tez nie narzekają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2080

Nie wiem sam tak czytam i czytam i najmniej negatywnych opinii jest o Naglaku chociaż i takie się znajdą.Prawdopodobnie jeśli będzie to Naglak to w wersji podstawowej.Wydaje mi się że nie ma sensu dokładać do uchylnych bocznych szyb prawie 200zł i 200zł za szyber dach jak i tak w lecie żebym co otworzył to pewnie będzie małolaugh.gif Wiadomo jak np.W Szyszce to już jest i nie trzeba za to dopłacać to wcale nie zawadzawink.gif. Na prawdę sam już nie wiem Serce i rozsądek podpowiada-Naglak ,portfel-Szyszka i bądź tu mądrymbiggrin.giflaugh.gif

 

Wiadomo mercedesa nie chce robić z mojego Ursusa i tak po tylu latach jazdy bez kabiny komfort wzrośnie jak po przesiadce z malucha do mercedesalaugh.gif szczególnie będzie to odczuwalne w zimie.Ursus ma u mnie już dożywocie.Jeśli nastąpi rozwój mojego gospodarstwa to Ursus zostanie jako pomocniczy.


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

szyberdach to może i sobie odpuść ale uchylne szyby boczne to bierz chociaż by nie wiem co bo jest różnica naprawdę :) Wiem bo jezdziłem latem ursusem 4011 z naglakiem bez uchylnych a jezdziłem troche u kuzyna z szyszką z uchylnymi szybami i według mnie była różnica moze nie tyle w temp co w ilości powietrza bo w naglaku robiło się poprostu duszno :) wiec nawet jeśli naglak to z uchylnymi szybami :) Nie wiem jak tam z rozwojem twojego gospodarstwa i nie wiem kiedy bedziesz planował zakup innej maszyny ale i tak wydaje mi się ze max za 5 lat bedziesz juz miał coś nowego a wtedy w ursusa juz nie bedziesz chciał wsiadać a jak juz bedziesz nim jezdził to mysle ze wtedy nie bedzie róznicy czy masz naglaka czy szyszke a jednak szyszka jest lepsza dla portfela ale ja też nie chce nic sugerować pogadaj z rodzicami ( bo z tego co wiem to ty narazie jeszcze sam nie wiesz co bedziesz robił w przyszłosci i okarze sie ze ty wyjedziesz do miasta a oni zostaną z ciągnikeim a po 2 dobrze jak doradzi ktoś z domu tylko nie stawiaj ich przed faktem dokonanym ze tylko Naglak )przedstaw obie oferty najlepiej połóż na stół cenniki bo wydaje mi sie ze podejmiecie dobra decyzje:) Ja wiem sam po sobie mam mtz i 360 i co tylko dam rade zrobić mtz z spokojnie 60-tka dała by rade to i tak biore mtz :)

 

PS

jedyne co odradzam to Bartesko bo to jest straszna lipa według mnie wiem bo miałem to na swojej 60-tce i ja nie wiem jak inni wogóle chwalą te kabiny z podłogami bo nie dosyć ze nic nie pasowało to jeszcze wszedzie sie woda lała jak padało i wogóle mało miejsca było w srodku szer błotnika 15 cm czyli w 2 osoby nie było szans jechać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2080

Zobaczymy jak to będzie jutro jak się obrobię to podjadę do okolicznej składnicy i zobaczymy co tam mają.Może szukam daleko a wszystko jest na miejscu.

 

Czym człowiek starszy tym więcej widzi i więcej rozumie...20 już na karku i człowiek coraz bardziej zaczyna myśleć o przyszłości.Prawdopodobnie moja będzie w mniejszym bądź większym stopniu związana z rolnictwem.Wiadomo że nie da się radę godnie żyć z tak jak na razie małego areału a co dopiero utrzymać rodzinę,ale jakaś praca a do tego po godzinach gospodarstwo jako dodatek to już chyba brzmi rozsądniewink.gif

 

Wszystkie decyzje odnośnie naszej teraźniejszej gospodarki podejmuję z Rodzicami Oni patrzą na to trochę bardziej obiektywnie.U mnie w domu panuje zasada że lepiej kupić raz a drożej niż kupić coś taniego i zaraz do tego dokładać.Chociaż w tym przypadku ta zasada się nie sprawdza,bo obie kabiny mają plusy...

 

Bartesko odpadło na starcie bo kabina ta jest wysoka i ciągnik nie wszedł by mi do garażu,a to jest dla mnie sprawa priorytetowa.Podłoga i wygłuszenie prędzej czy później i tak będzie bez względu na to na jaką kabinę się zdecyduje.

 

Zobaczymy ,podzwonię i będę miał wtedy rozeznanie co i jaksmile.gif


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrz    0

Ale cena tej zabudowy to niezła - 300 zł na allegro. Chyba jest metalowa, a Naglak ma plastikową, ale o pół tańszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

na początku była 200 zł ale ze kabin dużo sprzedali i zainteresowanie było to zrobili 300 chociaz według mnie to i tak lepiej kupić arkusz blachy 2mm i zabudować cały podnośnik :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Ale rafał ma Bartesko i w tej kakbinie jest juz tak że skrzynia nie jest w kabinie a u naglaka skrzynia jest jeszcze w kabinie. Bartesko ma podłogę a i lepsze wyciszenie ma. lecz naglak ma ładniejszy dach ale to co. Ja bym brał bartesko ale tobie sie do garażu nie zmieści


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2080

Wybór padł na Naglaka.Już zmówiony ok.15 listopada będzie ,bo wtedy jadą w moje strony...Koszt transportu 200zł(500km) może być coś mniej bo jadą całym zestawem.


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1994    69

Wybór padł na Naglaka.Już zmówiony ok.15 listopada będzie ,bo wtedy jadą w moje strony...Koszt transportu 200zł(500km) może być coś mniej bo jadą całym zestawem.

 

jaką wziołeś i jakie wyposażenie


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2080

Wziąłem poszerzaną z metalowymi błotnikami w podstawowym wyposażeniu. Za dodatki chcą trochę kasy, a i bez nich da się żyć- po jakimś czasie na pewno dodatki powstałe w domowym zaciszu doposażą kabinę.Dla mnie to i tak będzie niebo a ziemia w porównaniu do tego co jest obecniebiggrin.gif

 

PS.

Twoja wygląda super.Masz jakieś fotki ze środka?


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1994    69

Wziąłem poszerzaną z metalowymi błotnikami w podstawowym wyposażeniu. Za dodatki chcą trochę kasy, a i bez nich da się żyć- po jakimś czasie na pewno dodatki powstałe w domowym zaciszu doposażą kabinę.Dla mnie to i tak będzie niebo a ziemia w porównaniu do tego co jest obecniebiggrin.gif

 

PS.

Twoja wygląda super.Masz jakieś fotki ze środka?

 

ja środek moderniuzjie troche pózniej wrzuce fotki a co do wyposażenia to faktycznie są drogie sprawy ale półke na radio za 70zł trzabyło sobie wziąść i zabudowe


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2080

Będzie jedno i drugie zrobione w domowym zaciszuwink.gif

 

Co w środku modernizujesz?


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1994    69

Będzie jedno i drugie zrobione w domowym zaciszuwink.gif

 

Co w środku modernizujesz?

 

narazie uszczelniam a na zime planujie zrobić tak jak @Rafał29 sprzegło hudrauliczne itp.pzdr.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

planuje zakup kabiny do mojego ciapka ale na razie krucho u mnie z kasą więc wpadłem na pomysł, żeby odkupić od sąsiada taką kabinę, tylko jest ona od c-360 tak jak na zdjęciu i zastanawiam się czy pasowała by bez większych przeróbek, jest co prawda trochę zdezelowana ale lepsza od tej co mam obecnie i ma więcej szyb


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2080

narazie uszczelniam a na zime planujie zrobić tak jak @Rafał29 sprzegło hudrauliczne itp.pzdr.

 

No to będzie elegancko.Masz jakieś fotki jak to uszczelniasz?.Jakaś zabudowa,przegroda itp.?

 

 

Panowie mam jeszcze jedno pytanie.Mianowicie jak najlepiej założyć kabinę tak żeby się nie narobić?

Nie mam do dyspozycji tura ani jakiegoś sprzętu co bym mógł ją dźwignąć.Będę miał do dyspozycji trzech pomocnikówbiggrin.gif....Wiadomo błotniki wywalam ale czy trzeba ściągać koła czy wejdzie bez problemu,bo trochę jest pracy przy ściąganiu.Jak to robiliście?


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1994    69

No to będzie elegancko.Masz jakieś fotki jak to uszczelniasz?.Jakaś zabudowa,przegroda itp.?

 

 

Panowie mam jeszcze jedno pytanie.Mianowicie jak najlepiej założyć kabinę tak żeby się nie narobić?

Nie mam do dyspozycji tura ani jakiegoś sprzętu co bym mógł ją dźwignąć.Będę miał do dyspozycji trzech pomocnikówbiggrin.gif....Wiadomo błotniki wywalam ale czy trzeba ściągać koła czy wejdzie bez problemu,bo trochę jest pracy przy ściąganiu.Jak to robiliście?

 

to tak 3osoby za mało po wypada po 100kg na głowę musisz mieć chociaż 4-5osób mówię ci to bo mam doświadczenie po 2osoby po jednej strony i jeden musi być na ciągniku i ją podnosić a co do montażu to kół nie musisz zdejmować chyba że masz śruby po zapiekane jedynie co musisz zdemontować to te blachy z przodu kabiny bo nie wejdzie pzdr. jak coś to pisz 24660778 lub 695218847 po 16


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

najlepiej to poszukaj jakiegoś sąsiada który ma cyklopa odkręcisz dach i złapiecie ją na jakiś pas i bedzie super i wystarczy ze bedziesz sam bo tylko ją nakierujesz i 2h i kabina bedzie zamontowana w komplecie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

oni ta nagrzewnice montują tak jak siedzisz na siedzeniu to po prawej stronie maski na tym profilu który jest pod przednią szybą :) a czy cos dają to nie wiem ale zadzwoń i zapytaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2080

Cyklop odpada bo nikt w okolicy nie mahuh.gif.Z turem też jest problem... Myślę że ja i trzech pomocników powoli sobie poradzimy.Jeden z kolegów z Af podsunął pomysł żeby ściągnąć drzwi,dach i tylną szybę-będzie sporo lżej.

 

Co do nagrzewnicy to warta jest ona tej kasy?

Ja też będę musiał coś wydumać ale myślałem raczej żeby stworzyć coś z niczegolaugh.gifNo może nie aż tak z niczego... Mianowice co od czego i jak najlepiej zmontować co by się szybko robiło ciepło a żeby nie wiadomo jakich pieniędzy nie kosztowało.

 

http://allegro.pl/audi-80-b3-b4-86-94-nagrzewnica-nowa-okazja-i1312352477.html

 

http://allegro.pl/nagrzewnica-audi-seat-skoda-volkswagen-i1291228045.html

 

http://allegro.pl/fabrycznie-nowa-nagrzewnica-vw-t4-t-4-transporter-i1298082499.html

 

http://allegro.pl/audi-80-b3-b4-86-95-skoda-passat-nagrzewnica-i1306358679.html

 

Do tego powiedzmy giętkie przewody zawór odcinający,zawór spustowy.Ewentualnie można było by zamontować nawet dwie takie nagrzewnice,gdyby jedna była za mało wydajna.

 

Gdzie najlepiej było by się wpiąć w układ chłodzenia?

Co myślicie o tym pomyśle zdało by to egzamin?


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MrJareczek
      Mógłby ktoś podać mi wymiar przedniej wycieraczki do kabiny Naglaka do Ursusa C-360?
      Zgubiłem ją i nie mogę teraz nigdzie znaleźć rozmiaru
      To taka kabina:
      http://maszynyrolnicze-lidia.eu/photos/Kabina%20C-360%20z%20blotnikami-%20bok.JPG
    • Przez DK94
      Witajcie kilka dni temu w końcu udało mi się kupić orurowanie na kabinę "orzech", http://www.agrofoto....599-orurowanie/ poszukuję wszelkich rysunków, planów i informacji na temat orurowania. Brakująca rurka z przodu już wspawana, całość jest za miniowana i czekam teraz na czerwony lakier.
       

       

       

       
      Co do tego mocowania to go jeszcze nie malowałem, bo trzeba go naprawić, ponieważ ktoś odciął dziurę na 3 śrubę. Jeśli ktoś by chciał sprzedać mocowania przy błotnikach do zwolnic to proszę o kontakt, albo może mi zrobić dokładne zdjęcia ich.
       
      Śruby pomiędzy silnikiem a skrzynią mają normalny gwint czy drobny, muszę kupić dłuższe. Czy śruby imbusowe będą lepsze od tych na klucz (pod względem twardości).
       
      PS proszę moderatora o przestawienie tematu do działu "Nadwozie".
    • Przez artur1980
      Witam gdzie moge dostac amory do kabiny 133.14 bo moje juz padly
       
    • Przez armo
      witam szanownych forumowiczów
      jak w temacie chodzi o mf 3060, dolne przednie słupki kabiny niestety zaczęły od pewnego czasu puchnąć pod uszczelkami szyby, koniecznie muszę wyciągnąć przednią szybę i doprowadzić słupki do porządki póki jest jeszcze co. Czy może ktoś próbował dokonywać takiej operacji? Szyba jest dzielona (duża górna część oraz dwie wąskie dolne części ), uszczelki są twarde (nie wiem czy od nowości takie są czy ze starości). Proszę o odpowiedź jak się zabrać do tej operacji, czy wymaga to poważnej demolki czy są jakieś sposoby na ułatwienie tej operacji.
      pozdrawiam wszystkich
    • Przez nerdy111
      Witam!
       
      Kupiłem U-902 - tak ma przynajmniej w dowodzie wbite ... ale... raczej składak... Niby ma wyjście ze skrzyni na wałek przedniego napędu, nowszy typ silnika i zaczepy ale bez hitcha... Ale jest pewien probelm... tak w połowie obrotomierza kabina łapie straszne wibracje - takie buczenie z brzęczeniem... ale jak wyjdę z ciągnika i ręcznie dodam gazu to specjalnie nic wiele od silnika nie słychać... Co to może być... gumowe łączniki pod kabiną? Niby kupiłem nowe i jadą już chyba... Zobaczę co sie stanie jak wymienię... Miał ktoś taki przypadek? Pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj