pronarek

Producenci kabin

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
quercus    7

Ja miałem okazje jeździć swoim ciapkiem bez i z kabiną. I bez kabiny nie jest aż tyle razy ciszej. Owszem jest mała różnica ale nie taka wielka jaką tu mówiłeś. W tym czasie robiłem i podorywkę z kabiną i bez i bronowałem z kabiną i bez. Ale jakoś nie narzekam mam z kabiną i nie jest źle. ;)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak wszyscy macie rację ale miałem okazję dzisiaj jechać 30 kolegi z kabiną Sokółka która jest mocowana na poduszkach gumowych do skrzyni ciągnika oraz podparta jest na zaczepie a moja mocowana jest także do skrzyni ale nie jest podparta na zaczepie tylko przykręcona do błotników. Może to jest przyczyną. Dodam że w sokółce było znacznie ciszej niż w mojej a kolega się zdziwił jak wsiadł i przejechał się moją 330. Jutro sprawdzę natężenie dźwięku w kabinie . Dodam że hałas się zmniejsza podnosząc dach oraz otwierając drzwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Dzisiaj mogę zamieścić tylko jedno jutro zrobię jakieś to wystawie

 

http://img118.imageshack.us/img118/715/20080130320xg2.jpg

Jeśli chcesz wyciszyć to wstaw drugą podłogę i przegrodę od silnika, wyłóż akumatą. Gro hałasu pochodzi od przekładni napędu, silnika a nie tłumika. Takie pudła rezonansowe jak na fotografii zabezpieczają od deszczu i wiatru, w komplecie powinni sprzedawać słuchawki jak pilarzom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Nie używaj opcji IMG wstawiaj linki do zdjęć. ;)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1

hehe...PacyficVista teraz widze ze mam tą samą kabine co Ty!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

JA U SIEBIE W 3P dorobiłem blachy nad pochwami(miedzy mostem,a zwolnica)i wyłozyłem steropianem -jest troche ciszej ale nie znacznie bo kabina jest stara i drzy.....

A dlaczego musisz jezdzic z kabiną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dorobiłem z blachy nową podłogę , uszczelniłem ją silikonem oraz pomalowałem pastą bitumiczną. Na to wszystko położyłem 1,5 cm filc obszyty dermą oraz gumę kopalnianą 1cm. Następnie wyrzuciłem oryginalną blachę z przodu (przed kabiną) i dałem gruba gumę oraz zastosowałem 4 cm warstwę pianki (do uszczelniania okien- futryn). Maskę wykleiłem filcem. Wszystko to dało nieziemski efekt, mogę spokojnie słuchać radia na pełnych obrotach. Temat można zamknąć, bardzo dziękuję za wszystkie rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Kurde niektórzy tak dobrze to w domu nie mają. :huh:


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

A znacie jakąś firmę która produkuje kabiny nietypowe na konkretne wymiary, pod konkretne zamocowania etc. ?


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

ja szukam namiaru na producenta kabin SOKOLKA do 360-3p.. 2x drzwi oszklone


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c330ursus    2

Właśnie jestem zainteresowany kupnem kabiny KOJI i tam na tej stronie nie ma napisanej ceny. Ja potrzebuję kabinę do C-330 bez błotników. Obecnie mam kabinę ale myślę nad zakupem nowej szczelniejszej, bardziej wygłuszonej. Lub też jak ktoś wie ile kosztuje kabina NAGLAKA czy SZYSZKI w wersji bez błotników lub z błotnikami do C-330 to bardzo proszę o podanie cen.

 

Jak ktoś już kupił kabinę KOJI, NAGLAKA, SZYSZKI i ma ją nałożoną na C-330 to bardzo proszę o zdjęcia.


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Tez bym potrzebował kabine, tylko, że musi mieć taki wymiar jak puszka, bo inaczej do garażu mi nie wejdzie. Chociaż Szyszki kabiny są moim zdaniem podobnej wysokości. Wysłałem emaila do Naglaka, Szyszki i koji czy dałoby rade zrobić kabinę na wymiar. W firmach Koja i Szyszka nie było takiej możliwości, a w Naglaku tylko jest możliwość zamotnowania chudszego dachu. Jak ja mam kupić kabinę i przez to ciągnik ma cały czas stać na dworzu to ja dziękuje. Przydałby się taki producent co robi kabiny na zamówienia (chodzi o wysokość, szerokość itp.)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

@Matey- jeżeli kabina jest za wysoka o kilka cm, to można ją obniżyć, poprzez przesunięcie mocowań kabiny nieco niżej ;)

Jeden u nas tak zrobił w MF235... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych2007    0

Witam

Kupując kabine zwracajcie uwage na jakość wykonania. Kilka lat temu kupiłem kabine Koja do C-360 - Jakość wykonania b.dobra i tą polecam.

zaś w ubiegłym miesiącu kupiłem kabinę Szyszka do MTZ-82. Wygląda ładnie, ale co do wykonania mam ogromne zastrzeżenia: powłoka lakiernicza bez podkładu - jednokrotne malowanie, zacieki, błotniki matowe, dziury na mocowania niedokładnie wypalone (przecinarką plazmową chyba - powinny być wiercone) uszczelki szyb niedokładnie docięte, nie wykończone silikonem (kabina KOJA była praktycznie hermetyczna a w tej Szyszki dziuryi niedociągnięcia są na każdym kroku), profile cieniutkie (ścianka 2 mm), zamek się zacina.

Myślę, że 4500 zł za tą kabinę to zdecydowanie za dużo.


Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Ja kupiłem kabine do c-360 Naglaka i polecam ją kazdemu jest bardzo solidnie wykonana , w kabinie jest cicho (tylko ze umnie most niewyje) i jest duzo miejsca , miała 2,3 odpryski farby ale to jak dzwigiem zdejmował to zachaczył ;)

 

 

P.S jak ktos by sie pytał o wysokosc ciągnika z kabiną to 233 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c330ursus    2

Mam cennik kabiny naglak i znam ceny kabin szyszka i koja :) jak co to pisać na gg to pośle cennik :)


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c330ursus    2

Na strąkach koji i naglka są wymiary kabin :) Porównaj

 

Ja porównałem i mi wyszło, że do C-330 i C-330 wysokość jest taka sama koji jak i naglka :)


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MrJareczek
      Mógłby ktoś podać mi wymiar przedniej wycieraczki do kabiny Naglaka do Ursusa C-360?
      Zgubiłem ją i nie mogę teraz nigdzie znaleźć rozmiaru
      To taka kabina:
      http://maszynyrolnicze-lidia.eu/photos/Kabina%20C-360%20z%20blotnikami-%20bok.JPG
    • Przez DK94
      Witajcie kilka dni temu w końcu udało mi się kupić orurowanie na kabinę "orzech", http://www.agrofoto....599-orurowanie/ poszukuję wszelkich rysunków, planów i informacji na temat orurowania. Brakująca rurka z przodu już wspawana, całość jest za miniowana i czekam teraz na czerwony lakier.
       

       

       

       
      Co do tego mocowania to go jeszcze nie malowałem, bo trzeba go naprawić, ponieważ ktoś odciął dziurę na 3 śrubę. Jeśli ktoś by chciał sprzedać mocowania przy błotnikach do zwolnic to proszę o kontakt, albo może mi zrobić dokładne zdjęcia ich.
       
      Śruby pomiędzy silnikiem a skrzynią mają normalny gwint czy drobny, muszę kupić dłuższe. Czy śruby imbusowe będą lepsze od tych na klucz (pod względem twardości).
       
      PS proszę moderatora o przestawienie tematu do działu "Nadwozie".
    • Przez artur1980
      Witam gdzie moge dostac amory do kabiny 133.14 bo moje juz padly
       
    • Przez armo
      witam szanownych forumowiczów
      jak w temacie chodzi o mf 3060, dolne przednie słupki kabiny niestety zaczęły od pewnego czasu puchnąć pod uszczelkami szyby, koniecznie muszę wyciągnąć przednią szybę i doprowadzić słupki do porządki póki jest jeszcze co. Czy może ktoś próbował dokonywać takiej operacji? Szyba jest dzielona (duża górna część oraz dwie wąskie dolne części ), uszczelki są twarde (nie wiem czy od nowości takie są czy ze starości). Proszę o odpowiedź jak się zabrać do tej operacji, czy wymaga to poważnej demolki czy są jakieś sposoby na ułatwienie tej operacji.
      pozdrawiam wszystkich
    • Przez nerdy111
      Witam!
       
      Kupiłem U-902 - tak ma przynajmniej w dowodzie wbite ... ale... raczej składak... Niby ma wyjście ze skrzyni na wałek przedniego napędu, nowszy typ silnika i zaczepy ale bez hitcha... Ale jest pewien probelm... tak w połowie obrotomierza kabina łapie straszne wibracje - takie buczenie z brzęczeniem... ale jak wyjdę z ciągnika i ręcznie dodam gazu to specjalnie nic wiele od silnika nie słychać... Co to może być... gumowe łączniki pod kabiną? Niby kupiłem nowe i jadą już chyba... Zobaczę co sie stanie jak wymienię... Miał ktoś taki przypadek? Pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj