pronarek

Producenci kabin

Polecane posty

Dominik1994    69

a ma ktoś zdjęcia zamontowanej tej nagrzewnicy co pokazałem i czy do tej nagrzewnicy dają wszystko do podłączenia i czy ten trójnik dają nie wiem czy mnie zrozumieliście


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

a ma ktoś zdjęcia zamontowanej tej nagrzewnicy co pokazałem i czy do tej nagrzewnicy dają wszystko do podłączenia i czy ten trójnik dają nie wiem czy mnie zrozumieliście

 

 

Tu masz aukcje kabiny z ogrzewaniem

 

Kabina z ogrzewaniem

 

Kurde nie wiem czemu link nie chce działać ;( wpisz na allegro kabina 360 Lux i wyskoczy ci kabina z tym ogrzewaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

Co do montarzu kabiny naglaka to założylismy we dwuch!-zdjołem drzwi, dach, przednie osłony,tylnią szybe i ręczną wyciągarka tył kabiny wciągnołem pod dach a z przodu do uchwytów na dole kabiny przykręciłem tylne cięgła od podnośnoka i rozsunołem na boki w końcach 2 bańki 25l i poprostu wjechałem ciągnikiem pod kabine i potem opuściłem na ciagnik!

A co do nagrzewnicy to mam od żuka, za 30 zł na szrocie nabyłem z obudowa i wentylatotkiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2079

Dzięki Panowie za zainteresowanie na pewno wykorzystam wasze pomysłysmile.gif

 

Co do nagrzewnicy to potrzebuje np. coś takiego prawda?

 

 

http://allegro.pl/na...1272958492.html

 

http://allegro.pl/na...1273169904.html

 

http://allegro.pl/pe...1273605395.html

 

(aukcje przykładowe)

 

Gdyby wpiął się tutaj gdzie jest korek spustowy wody z bloku?.Tylko pewnie by nie dało radę pchać wodę...trzeba będzie zrobić tak jak jest w linkach podanych wyżej,,,


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikPPL    0

Gdzieś wyczytałem że na forum ktoś ma kabinę od zetora na c -360, mógłby mnie ktoś nakierować kto to ma lub podać linka abym mógł zobaczyć jak to wygląda. Tak z ciekawości chciałem zobaczyć jak to wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A jak myślicie, czy kabina od ursusa ciężkiej serii pasowała by do c360?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Czy ja wiem czy koja ? Ciasna i nie można wziąść dodatkowego wyposazenia, z tego co wiem to można wziąsc tylko szyberdach i chyba halogeny ?

 

A wykonaniem też nie zachwyca - farba podobno odpada - tak na forum pisali, i uzytkownicy tych kabin tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alek162    1

Jest wąska, ale porządnie zrobiona. Jeszcze nie zauważyłem, żeby zaczęła farba odpadać. Koja to solidna firma, na pewno robi mocniejsze kabiny niż Naglak, Szyszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruktaf    0

Witam. Kupiłem od sąsiada kabinę podobna do czeskiej. Ramo jest z profili, drzwi na dwie strony ale otwierane do tyłu w lewych drzwiach kieszeń, podnoszony dach, zabudowane w środku takie niby błotniki, mocowanie z przodu na rurę i była tam chyba plandeka, szyba tylna nie otwierana. Problem mam z dokupieniem jednej szyby, bo nie mogę znaleźć co to jest za kabina. Była metka ale pozostał tylko wybity rok produkcji 1984. Może ktoś podpowie co to za typ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc360    12

Czy ja wiem czy koja ? Ciasna i nie można wziąć dodatkowego wyposazenia, z tego co wiem to można wziąsc tylko szyberdach i chyba halogeny ?

 

A wykonaniem też nie zachwyca - farba podobno odpada - tak na forum pisali, i uzytkownicy tych kabin tez

 

Z tym wykonanie to się nie zgodze. Ja mam kabinę Koji z 1996r i farba nie odpada tylko troche wyszła rdza na ramce od tylnej szyby za uszczelką, ale to wina że chodzi przy rozsiewaczu. Może kiedyś było lepsze wykonanie. Pasażer też sie zmieści. Moim zdaniem duzą zaletą jest to że jest tapicerka w środku na błotnikach i błotniki zostają oryginalne czego w np w Naglaku nie ma tylko trzeba brać z błotnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek1988    3

Witam! Ostatnio byłem w koźminie wlkp w poszukiwaniu kabiny. Odwiedziłem Szyszkę, Naglaka, Rejka i Golę. Z tego co się zorientowałem to Rejek i Gola sprzedają kabiny Szyszki, a Naglak swoje, wiadomo. Rejek powiedział mi cenę niższą niż u Szyszki i teraz moje pytanie, czy on napewno tam bierze, czy nie są jakiejś gorszej jakości... Różnica w cenie to 250 zł już z transportem, także nie wiem czy ryzykować i brać u Rejka, czy dopłacić i kupić od Szyszki...? Tylko w moim przypadku chodzi o kabinę do bizona...

Edytowano przez Przemek1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Panowie ile orientacyjnie kosztuje gruby dach do Ursusa 912.

I od kogo najlepiej kupic.

Edytowano przez kombinator18

DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Wolalbym bardziej renomowane firmy niz " u Jozka z garazu"

Orientuje sie ktos jak stoi cenowo naglak z pelnym wyposazeniem ?

Dzis juz niezadzwonie za pozno a moze ktos z was kupowal :)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Podbijam.

Naglak 500 zl z groszami sam dach

Okolo 800 z halogenami.

okolo 1750 z halogenami i nawiewami nagrzewnica itd.


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam ursusa 4011 z kabiną "blaszakiem" i już powoli zaczyna mnie ona denerwować i coraz poważniej myślę o wymianie kabiny tylko są dwa problemy pierwszy to cena nowej a drugi dopasowanie nowej kabiny do mojego ciągnika, bo słupki od tura są na wysokosci otworów w skrzyni do których są montowane nowe kabiny i żeby zamontować taką kabinę to trzeba by było przerobić cały tur. i tak se myślę czy nie prościej by było wykonać kabine na wymiar mojego ciągnika. Kupił bym wszystkie szyby od jakieś kabiny i jak bym robił ramę to bym przesuną ją o jakieś 15cm do tyłu tak żeby te słupki od tura nie przeszkadzały i odrazu bym zrobił ją wyższą z płaską podłogą. Jak myślicie jest to wykonalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Podbijam.

Naglak 500 zl z groszami sam dach

Okolo 800 z halogenami.

okolo 1750 z halogenami i nawiewami nagrzewnica itd.

 

 

To za 500 zł za dach jeszcze można dać, ale 800 z dwoma czy tam z czterema halogenami to już nie...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Gintek zrobienie kabiny to nie jest takie proste ale przeglądając twoją galerię stwierdzam że dla Ciebie to nie problem B) . Czy jest to wykonalne, ja wychodzę z założenia że jak robisz coś i przy tym myślisz to wszystko idzie wykonać. Podejrzewam że wyjdzie taniej a i tura nie będziesz musiał przerabiać, ja tam widzę same plusy.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Michal1993. Dobrze piszesz. Zrobienie kabiny nie jest wbrew pozorom takie łatwe. Trzeba naprawdę tego chcieć. Okazuje się, że największym problemem jest spawanie. Aby było dobrze, rama musi być wykonana dosłownie co do milimetra, żeby szyby pasowały należycie. Przy spawaniu jak wiadomo, całość pracuje. I tu zaczynają się schody. Cierpliwość i determinacja to tu podstawa. Robisz coś i okazuje się, że musisz to poprawić i znów kilka dni do tyłu. Niekiedy jest się już wyczerpanym tym niekończącym się w koło niepowodzeniem.

Zrobiliśmy sami kabinę do C330M. Wiem jak to jest. Niechwaląc się, wyszło super. Mam taką, jaką sobie zaplanowałem i dużo taniej.

Gintek jeśli lubisz takie wyzwania , masz zaplecze i czas, mógłbyś spróbować zrobić kabinę samemu. Wtedy zrobisz taką, jaka ci pasuje.Piszesz,że będziesz miał problemy z mocowaniem przy Turze.. Przecież blaszanka macowana jest zwyczajnie do tych otworów. Nowe kabiny powinny także wejśc. Chyba,że coś przerabiałeś w słupkach Tura 4011.

Robiąc kabinkę, połóż szczególny nacisk na drzwi, aby były wygodne w codziennym użytkowaniu. Wysokość, szerokość są również ważne. Równa podłoga podniesie wysokość wsiadania. Twój wybór. Dla mnie większość fabrycznych kabin do 30 i 60 jest zje...na.Każda na swój sposób. Pod żadną bym się nie podpisał. Albo drzwi śmiesznie małe, albo wąska, niska itd. Żadna nie jest rozsądnie przemyślana za tą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Własnie tego żę musi być co do milimetra i wszystko idealnie równo najbardzie się obawiam a jak nyślicie zrobić najpierw ramę a potem szyby zamówić na wymiar bo niedaleko mnie jest zakład który dorabia szyby do samochodów ciekawe jak by to cenowo wyszło. A co do tura to on jest własnej produkcji a ta stara puszka jest mocowana do boków szkrzyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MrJareczek
      Mógłby ktoś podać mi wymiar przedniej wycieraczki do kabiny Naglaka do Ursusa C-360?
      Zgubiłem ją i nie mogę teraz nigdzie znaleźć rozmiaru
      To taka kabina:
      http://maszynyrolnicze-lidia.eu/photos/Kabina%20C-360%20z%20blotnikami-%20bok.JPG
    • Przez DK94
      Witajcie kilka dni temu w końcu udało mi się kupić orurowanie na kabinę "orzech", http://www.agrofoto....599-orurowanie/ poszukuję wszelkich rysunków, planów i informacji na temat orurowania. Brakująca rurka z przodu już wspawana, całość jest za miniowana i czekam teraz na czerwony lakier.
       

       

       

       
      Co do tego mocowania to go jeszcze nie malowałem, bo trzeba go naprawić, ponieważ ktoś odciął dziurę na 3 śrubę. Jeśli ktoś by chciał sprzedać mocowania przy błotnikach do zwolnic to proszę o kontakt, albo może mi zrobić dokładne zdjęcia ich.
       
      Śruby pomiędzy silnikiem a skrzynią mają normalny gwint czy drobny, muszę kupić dłuższe. Czy śruby imbusowe będą lepsze od tych na klucz (pod względem twardości).
       
      PS proszę moderatora o przestawienie tematu do działu "Nadwozie".
    • Przez artur1980
      Witam gdzie moge dostac amory do kabiny 133.14 bo moje juz padly
       
    • Przez armo
      witam szanownych forumowiczów
      jak w temacie chodzi o mf 3060, dolne przednie słupki kabiny niestety zaczęły od pewnego czasu puchnąć pod uszczelkami szyby, koniecznie muszę wyciągnąć przednią szybę i doprowadzić słupki do porządki póki jest jeszcze co. Czy może ktoś próbował dokonywać takiej operacji? Szyba jest dzielona (duża górna część oraz dwie wąskie dolne części ), uszczelki są twarde (nie wiem czy od nowości takie są czy ze starości). Proszę o odpowiedź jak się zabrać do tej operacji, czy wymaga to poważnej demolki czy są jakieś sposoby na ułatwienie tej operacji.
      pozdrawiam wszystkich
    • Przez nerdy111
      Witam!
       
      Kupiłem U-902 - tak ma przynajmniej w dowodzie wbite ... ale... raczej składak... Niby ma wyjście ze skrzyni na wałek przedniego napędu, nowszy typ silnika i zaczepy ale bez hitcha... Ale jest pewien probelm... tak w połowie obrotomierza kabina łapie straszne wibracje - takie buczenie z brzęczeniem... ale jak wyjdę z ciągnika i ręcznie dodam gazu to specjalnie nic wiele od silnika nie słychać... Co to może być... gumowe łączniki pod kabiną? Niby kupiłem nowe i jadą już chyba... Zobaczę co sie stanie jak wymienię... Miał ktoś taki przypadek? Pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj