marcin1993

Rozliczanie gospodarstwa VAT koszty ksiegowe

Polecane posty

Gość   
Gość

Na dzień dzisiejszy 150 zł za miesiąc, rok temu 120 a wcześniej 100, plus taki ze sam zabiera faktury odemnie z domu a minus że drogo teraz się zrobiło, bo mam tylko jedną fakturę na miesiąc że sprzedaży bydla i max 5 z zakupu a czasem i mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

150 zł brutto. Faktury sprzedaży to raczej tylko latem, gdy owoce wyjeżdżają, teraz jakieś sporadyczne typu drewno opałowe. Faktur zakupu miesięcznie max 10 miewam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZCBooster    3

Przy takich ilościach faktur 150zł na miesiąc czy nawet 100 to według mnie zdzierstwo. Program do księgowania kosztuje ok. 200zł na rok, a samo zrobienie deklaracji i JPK to jest max godzina roboty przy 30 fakturach. Więc polecam robić samemu.

Edytowano przez ZCBooster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

To jak ze sporą część ia usług - nie płacisz za czas jaki ktoś poświęcił, tylko za to, że wiedział co i jak zrobic.

 

Swoją drogą próbuje swoją połowicę jakiś czas namówić żeby zrobiła sobie ten egzamin i wzięła się nawet poza robota za takie rozliczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert10624    26

Orientował się ktoś z was jak działa aplikacja e-Urząd Skarbowy? U nas niestety Biuro Rachunkowe życzy sobie 250zł/miesiąc, a niedługo będziemy mieli dwa Gospodarstwa Rolne na VAT, zatem 500zł miesięcznie to już niemały wydatek, stąd chciałbym się zorientować jak wygląda rozliczanie się na własną rękę. Domyślam się, że działa to w ten sposób, że wprowadzamy do aplikacji każdą fakturę, generujemy z nich plik o danym formacie, i wysyłamy do "naszego" US?

Edit. Gdyby ktoś orientował się w temacie, i chciałby objaśnić temat to bardzo bym prosił :)

Edytowano przez Hubert10624

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZCBooster    3

Ja to robię w programie Fillup. Poleciła mi go kiedyś znajoma księgowa i używam go już kilka lat. Bardzo prosty w obsłudze. Faktury sprzedaży wystawione w tym programie automatycznie są importowane do ewidencji sprzedaży trzeba tylko wprowadzić ewidencję zakupu i automatycznie jest generowany JPK który można wysłać przez ten program, nie potrzeba żadnego innego. Plus jeszcze taki, że jest w nim bardzo dużo innych druków do wypełnienia. Niestety najtańsza wersja pozwala tylko na tworzenie dokumentów dla jednego nr NIP, żeby było więcej to już 500zł na rok.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255
40 minut temu, Hubert10624 napisał:

Orientował się ktoś z was jak działa aplikacja e-Urząd Skarbowy?

Pytałem mojej, to mówiła, że w robocie korzysta z tego, z modulu mikrofirmy. Powiedziała, że działa to bardzo dobrze. A czy łatwe do obsługi, to powiedziała że ona długo z tego korzysta, ale gdzieś dziewczyna, co przed nią go używała to wiecznie najebane było, a jakaś druga babka dopiero po długim czasie przestała do niej wydzwaniać co i jak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ZCBooster też mi się tak wydaje. Najgorsze, że moja druga połowa jest księgową na co dzień w dużej spółce i nie chce mi robić księgowości, bo mówi, że jak się pierdzielnie, to będzie na nią :D Ale jej powiedziałem, że ją z domu wywalę jak do lata się nie zajmie mną, bo po swojej księgowej już musiałem poprawki sam do US wysyłać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert10624    26
3 godziny temu, Radek333 napisał:

250 zł za miesiąc a faktur zawsze jest koło 50 . 

U mnie to akurat jest koło 10, przy samej produkcji roślinnej nie ma tego zbyt dużo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja pracuje na programie Buchallter , licencja na rok to 319zł i dowolna ilość klientów, aktualizacje na bieżąco na meila. Poleciła mi go teściowa księgowa, Wprowadzamy faktury sprzedażowe jak i zakupowe, generujemy plik i wysyłamy. Wprowadzenie 10 faktur to 10 min max, wysłanie 2 minutki.

17 godzin temu, daron64 napisał:

To jak ze sporą część ia usług - nie płacisz za czas jaki ktoś poświęcił, tylko za to, że wiedział co i jak zrobic.

 

Swoją drogą próbuje swoją połowicę jakiś czas namówić żeby zrobiła sobie ten egzamin i wzięła się nawet poza robota za takie rozliczenia.

Żadnego egzaminu nie trzeba tylko praktyki trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255
53 minuty temu, gustaww napisał:

Żadnego egzaminu nie trzeba tylko praktyki trochę.

Ale coś tam chyba jest żeby certyfikat dostać? Kurcze dawno już o tym czytałem, a człowiek stary, to pamięć już nie ta. Moja generalnie jest po studiach ekonomicznych, podyplomowa z międzynarodowego prawa podatkowego, kilka lat jako zwykły urzędnik, potem chyba z 6jako kierownik finansów, a teraz chyba 3, albo 4rok leci, jak jest na stanowisku odpowiedzialnym za rozliczenia VAT (miedzy innymi oczywiście)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To może wymagane w jakieś większej firmie ale prywatnie możesz sam rozliczać , działam tak od 2019r  i nie spotkałem się z jakimś egzaminem. Teściowa pracuje w biurze rachunkowym i też nie ma egzaminu żadnego, nawet nie jest po szkole ( siostra ją uczyła fachu)  i pracuje normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z programu, wygeneruje plik i wysyłasz programem, od razu dostajesz potwierdzenie złożenia. Jak to się wysyła to nie wiem ale program ma opcje wysyłania jpk-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiapa    11

przetestowałem kilka rozwiązań i ostatecznie zostałem przy subskrypcji online - Infakt.pl. Abonament roczny coś ok. 500 zł za pełną księgowość. Na pochwałę zasługuje szybka i profesjonalna pomoc księgowych. Ma wiele przydatnych funkcji. Jak byłoby więcej zainteresowanych rolników to może zrobiliby dedykowana okrojoną wersję, bo w obecnej są funkcjonalności nieprzydatne dla większości rolników jak chociażby rozliczanie podatku dochodowego. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z działania serwisu, a używam go od ponad 5-ciu lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20

Jakie teraz są ceny u księgowych ? I jak chce co kwartał rozliczać to muszę płacić za miesiąc czy co kwartał księgowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez panmino
      Czołem koledzy, w którym banku najłatwiej wziąć kredyt na utrzymanie płynności finansowej linia UP? Gdzie najkorzystniej liczą zdolność kredytową? W Paribas odpadłem, tylko straciłem czas na kopiowanie dokumentów...
    • Przez Kasienka555
      Witam wszystkich
      Potrzebuję pomocy/porady.
      A więc odziedziczyłam działkę o powierzchni 6 arów (600m2) ta działka stoi i nie ma z niej żadnego pożytku, na działce podłączona jest woda i nawet dostęp do prądu oraz studnia, nie mam zielonego pojęcia co mogłabym na niej zrobić żeby cokolwiek z niej mieć, nie interesuje mnie nic z stylu ogródka ponieważ posiadam ogród, byłabym zainteresowana np fotowoltaika ale nie wiem czy moja działka jest kompetentna do tego, być może są rośliny na których można się wzbogacić nie wiem. Proszę o porady będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam! :)
    • Przez franek230
      Dobry wieczór
      Mam 16.5 hektara użytków rolnych i 43 sztuki DJP bydła. Czy ktoś z Was wie jak obliczyć, ile litrów ropy przysługuje mi na cały rok?
      Serdecznie pozdrawiam :)
    • Przez Mario8610
      Witam, zastanawiam się nad zakupem używanego ciągnika i szukam kredytu z ratami rocznymi, brał ktoś taki kredyt jak to wygląda od strony formalnej. Daje jakiś bank taki kredyt?
    • Przez tomi003
      Dzień dobry, reprezentuję polską firmę Respect Energy S.A. - 100% Zielona Energia.
      Zajmujemy się zabezpieczaniem gospodarstw rolnych przed podwyżkami cen energii, taryf C (C11, C12A,C12B itd), w tym momencie możemy już podpisywać i zamrażać cenę prądu od roku 2025,2026,2027,2028 ... aż do roku 2036. 
      Na ten moment mogę Państwu zaproponować cenę stałą 690zł/MWh (0.69zł/kWh) nawet do 2030 roku, opłata handlowa 0zł. 
      Więcej informacji na stronie internetowej : www.respect.energy
      Zapraszam do współpracy.
      Tomasz Kędzior
      Account Manager
      tel. 519 704 485
       
      Poniżej kilka słów o naszej firmie:
      Respect Energy:
      · Jesteśmy polskim wytwórcą i sprzedawcą energii pochodzącej w 100% z OZE.
      ·  Handlujemy energią globalnie w ponad 20 Państwach w tym NASDAQ Commodites, a od kilku lat na rynku detalicznym w Polsce.
      · W zestawieniu największych firm w kraju wg rankingu Rzeczypospolita 500 jesteśmy na 47 miejscu (wyprzedzamy takie firmy jak m.in. CCC, Allegro, ING Bank Śląski, MBank). 
      ·  Zrzeszamy blisko 700 profesjonalnych wytwórców OZE oraz posiadamy własne źródła np. trzecia największa instalacja fotowoltaiczna w Europie -Zwartowo (300 hektarów paneli w jednym kawałku).
      · Respect Energy i Electricite De France (największy na świecie operator elektrowni jądrowych) podpisały 13.01.2023 umowę o współpracy dotyczącej rozwoju projektów energetyki jądrowej w Polsce w oparciu o technologię SMR NUWARD.
      · W każdym produkcie zapewniamy Gwarancje Pochodzenia redukujące ślad węglowy Klienta.
      · Zdecydowały się na nas takie firmy jak m.in.: T-Mobile, BNP Paribas, Solaris, Raiffeisen, Skanska, Omaplast, Bioenetech, Velux, Energylandia, Rossmann, Tchibo, Miasto Rzeszów oraz wiele innych miast, MWPiK Rzeszów, spółki miejskie typu (MPK, MZBM, MPGK) Hotel Arłamów, Hotele Prezydenckie, PSB Mrówka, Powiaty (powiat przeworski) oraz całe Gminy (Radzyń Podlaski) , SPODEK w Katowicach i tysiące innych biznesów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj