firepunch

maly rozrzutnik 3.5T czy poradzi sobie z rozladunkiem ziemi?

Polecane posty

firepunch    0

witam

mam do dyspozycji podobny rozrzutnik jak na zdjeciu

czy poradzi on sobie z rozladunkiem ziemi (chodzi mi o sam przesów w tyl, bez rozrzucania tymi obrotowymi łapami)

zmiemia bedzie wczesniej potraktowana glebogryzarką

potrzebuje zalozyc duzy trawnik i chcialem rownomiernie rozwiezc nową ziemie po calej dzialce

niestety nie mam jak sprawdzic tego w praktyce, rozrzutnik mam do dyspozycji ale jest w odległej lokazlizacji (do pozyczenia)

Screenshot 2022-04-21 at 17-33-40 Rozrzutnik obornika 3.5t Świątniki • OLX.pl.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atrol123    20

Nie wiem czy jest sens  . Nie wiem ile chcesz tego rozwieść tzn jaka gruba warstwa bo jeśli chcesz np 10 cm to się nie uda . Musiałaby być gilotyna żeby nie zrzucało kupami . I za wiele nie nałożysz . 1m3 waży ok 1.4-1.5 t . Czyli na taki rozrzutnik max 3m3 ,, rozrzutnik na strzelam ok4 M3 na równo z burtami . Kolejna kwestia równomierności tak czy siak w jednym miejscu będzie 5cm w drugim 30cm warstwy  i też to trzeba podrównać . Też trzeba jakoś załadować . Jeśli nie daleko to nwm czy nie sprawniej byłoby turem koparka rozwieść rozplantowac.

Edytowano przez atrol123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
firepunch    0

zaladunek i rownomierne rozgarnięcie mam już zalatwione

3m^3 na raz jest dla mnie wartoscią wystarczającą

interesuje mnie tylko kwestia czy ten mechanizn z lancuchami da rade to wyladowywać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atrol123    20

Rozladowywalem kiedyś błoto rozrzutnikiem gdzieś połowa objętość  dawał radę. Jeśli nie będzie przeładowany to nie ma problemu, chyba że chciałbyś z 100 rozrzutnikow przerzucić to nie wiem jak się zachowa. Jakby nie patrzeć ziemia działa jak papier ścierny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj