AroniowyLiść

Dołożyć do modyfikacji C360, czy kupić coś innego?

Polecane posty

Panowie, rady bardziej doświadczonych ludzi w temacie potrzebuję :)

Kupiłem nowego Krafta do sadów, ale pozostałe pola i w lesie będę obrabiał innym ciągnikiem. Mam C360 3P, T25 i C330M (ta bez papierów). Na pewno będę sprzedawał T25 (stoi na dziadka, więc po sprawie spadkowej na sprzedaż, bo ten ciągnik jest mi akurat zbędny), trzydziestkę też sprzedam (za to byłby fajny grosz, ale kiedyś ludzie kupowali i po co rejestrować, jak można tak jeździć, no i papierów na to żadnych nie ma). Zostanie mi C360 3P i zastanawiam się, czy grosz ze sprzedaży pozostałych ciągników włożyć w zrobienie porządnie sześćdziesiątki - przedni napęd, atak od Zetora, estetyka i duperele, czy sprzedać również ten i kupić coś innego całkowicie. 

Sześćdziesiątka jest spoko, bo jest tania w utrzymaniu, części to grosze o ile coś trzeba wymienić, bo ogólnie to bezawaryjna machina i wiem co mam, a kupując używkę zawsze będzie ryzyko. Z drugiej strony ten traktor działa mi na nerwy strasznie :D Cieknie z każdej możliwej dziury i co roku go próbuję uszczelniać, a i tak cały zarzygany olejem. Drze się toto podczas jazdy niesamowicie (ale tu by atak zetorowski rozwiązał problem), no i ten nieszczęsny zespolony podnośnik z womem - kto wpadł na ten genialny pomysł z konstruktorów powinien antynobla dostać. No i mam dylemat :)

Jak tak patrzyłem po ogłoszeniach, to rozsądnie zakładając gdzieś za wszystkie ciągniki wziąłbym ok. 30 tys. Jak tak patrzę po ogłoszeniach, to za 30 tysięcy to w ofertach ciągników w okolicach 50-60 KM to szału nie ma. Na szczęście mnie czas nie goni, więc mam możliwość sensownego zastanowienia się, ale ciekawi mnie co Wy byście w takiej sytuacji zrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marionos    106

Nie pchaj się w montaż 4x4 do 3p. Jak serio brakuje uciągu to najpierw zmień opony z tyłu.
Jak sprzedaż ciapka 10k T25 10k i perkinsa to masz około 50k na nowy zakup. Może coś znajdziesz odpowiedniego.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uciągu to może i nie brakuje, ale są sytuacje, że po prostu się zagrzebię. Ostatnio w sadzie z opryskiwaczem z górki pod lasem dojechałem do końca pola i już nie nawróciłem, bo się ślizgał - pewnie z dołożonym napędem nie byłoby problemu, a tak trzeba było kolegę obdzwaniać, żeby mnie wyciągnąl.

50k chyba nieosiągalne. Za Władka z 10k, 30 bez dokumentacji do 5-8k, za 3P realnie myśląc 20k, czyli optymistycznie powiedzmy, że do 40k bym doszedł. Ale tak jak piszecie, chyba faktycznie warto pomyśleć o czymś z oryginalnym napędem niż bawić się w przeróbki, które nigdy nie będą jakością dorównywały oryginałowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze oszacuj wartość swoich ciągników bo przeglądając ogłoszenia za 10 tyś to same złomy są .Przynajmniej 40 tys powinienieś wziąć za swoje maszyny. Także proponowałbym kupienia ciągnika z napędem w tym budżecie powiedzmy do 50 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Z jakim przebiegiem masz tą c330m? Pasowała by mi taka bo moja już 12 000 mth zrobiła i odmawia posłuszeństwa, a nowe części są tragicznej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprzedaj i kup ode mnie ursusa c 385 z turem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746
5 godzin temu, AroniowyLiść napisał:

30 bez dokumentacji do 5-8k

Takie ceny były parę lat temu, teraz poniżej 10tys.zł nikt ci nie sprzeda c330 bez kwitów,nawet takiej do remontu 

Ja również w przeróbki bym się nie pchał, a kupił coś już gotowego, odpowiedniego 

@gustaww @tomek1974 kolega pisał że szuka ciągnika do sadu, a osiemdziesiątka to nie jest w takim wypadku dobry wybór 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@bratrolnika do sadów mam Krafta ;) Ten ciągnik to ma być odpowiednik takiej 60, może trochę mocniejszy i 4x4 - kilka ha zostało mi nieobsadzonych drzewkami, a Kraftem w nie nie pojadę, do lasu też nie. Ale masz też rację, że 80 to za duży ciągnik w moim przypadku. I MF255 by sobie poradził, ale jednak coś lekko mocniejszego i ten przedni napęd by się przydał.

Co do cen, to zwariowały, jeśli za ciapka bez dokumentów od 10 w górę wołają, no ale prawa rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3570

sprzedaj wyjucha i kup coś innego. wiem że się nastawiłeś na przedni napęd ale nawet 385 bez przodka będzie ogromnym przeskokiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12166

https://www.olx.pl/d/oferta/fendt-farmer-306-CID757-IDOvOCv.html twardy sprzęt znajomego dołożyć opony z przodu i śmigać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
Dnia 21.04.2022 o 20:53, AroniowyLiść napisał:

Ale masz też rację, że 80 to za duży ciągnik w moim przypadku

Nie sugeruj się rozmiarem. To sensowny ciągnik który kupisz po sprzedaży tylko jednego ciągnika. Za resztę kupujesz maszyny. A tak w ogóle ile masz tych ha? Bo jak z 10ha to wydatek 50 koła na ciągnik jest dla mnie brednią. Case i reno są niedoceniane wyrwiesz coś za 20-30 tys, zrobi nawet więcej niż osiemdziesiątka. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12166
hubertb napisał:

Dnia 21.04.2022 o 20:53, AroniowyLiść napisał:

Ale masz też rację, że 80 to za duży ciągnik w moim przypadku

Nie sugeruj się rozmiarem. To sensowny ciągnik który kupisz po sprzedaży tylko jednego ciągnika. Za resztę kupujesz maszyny. A tak w ogóle ile masz tych ha? Bo jak z 10ha to wydatek 50 koła na ciągnik jest dla mnie brednią. Case i reno są niedoceniane wyrwiesz coś za 20-30 tys, zrobi nawet więcej niż osiemdziesiątka. 

 

to ''wyrwij'' dzisiaj sensowny ciągnik za 20-30tys 🤦‍♂️ rozejżyj się nie tylko po olx ale w realu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1117
6 godzin temu, witejus napisał:

A już myślałem że to traktor owego słynnego yutubera za 150 tys😊

Ten Martin z dani to też żyje w innym świecie

Jego ceny i wyceny sprzętu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj