pimper21

Bizon Rekord Z058 - zakup

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak dla mnie to drogo, ale po żniwach będą chcieli za niego ok. 55tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

no to jest jakieś 30km ode mnie :) to można dojechać a i tak będę kupował dopiero w zimę bo teraz juz za późno :)

 

a czemu on nie ma schodków od wejścia je się jakoś składa czy co ?? :)

Edytowano przez krolikNH

Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Agent - jak on go nie wymieni to Ty go wymienisz predzej czy pozniej...

A ten co przedstawiles 'w trakcie zniw', interesujaca jest niewytarta sieczkarnia.

 

Zenek - nie wszystko dobre, ale jak sie swieci to na pewno wiecej oczu przyciagnie :)


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Agent634, ten co podałeś w linku, ma nowy kosz sitowy, nowe podajniki kłosowy i ziarnowy, na pewno nowa sieczkarnia, nowy bęben w gardzielu, wymieniane łożyska na młocarni lub cepy. To wszystko wskazuje ze na 20ha nie robił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

Tamten z Trzebnicy widać że robił a ten drugi jak by nic nie robił :) tam jest niewytarta sieczkarnia :)

 

no ładny jest :) ale to nie od tego tu zależy młody rocznik :) ale czemu gościu go sprzedaje ??? nie wiadomo :) może się coś stało ,ale piękny jest piękny :)


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak moze byc wytarta sieczkarnia jak ona jest nowa? albo malowana, przecież to widać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent634    0

A cóż to jest kupić nową sieczkarnie ?? Ta sieczkarnia jest akurat Kielecka. Przecież sieczkarnia nie wytrze się za jeden lub 2 dni pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

on wygląda jak by prawie wcale nie prcował :)


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonlove    1

Sieczkarnia mi się zdaje że malowana jest tak samo ta blacha co osłania pasy od sieczkarni ale rekord super takim na polu kosić to jest coś cena nawet nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No a ska wiesz ze miał to wszystko wymieniane ?

 

To jest pytanie do mnie? Jeśli tak to się przyjrzyj dobrze zdjęciom to zobaczysz co wymieniane a co nie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84
@Agent634, ten co podałeś w linku, ma nowy kosz sitowy, nowe podajniki kłosowy i ziarnowy, na pewno nowa sieczkarnia, nowy bęben w gardzielu, wymieniane łożyska na młocarni lub cepy. To wszystko wskazuje ze na 20ha nie robił

Koledze zapewne chodzi o to skad wiesz ze lozyska i cepy wymienione :)

(bo tego nas foto nie widac :) )

 

Co do podajnikow bym sie sprzeczal, bo zauwaz ze na silniku jest jeszcze czerwona farba, stad moga one wygladac dobrze.

 

Szukacie na prawde dziury w calym. Trzeba go obejzec na zywo, bo ocenianie kombajnu na zdjeciach to jak wrozenie z fusów.

A z wymienionych lozysk na mlocarni bym sie cieszyl, bo jest z tym babrania i kupa radosci, szczegolnie gdy kulki zaczna wypadac na sciernisku w czasie pracy.


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jest nowa nakrętka na wale młocarni, więc o czym to musi swiadczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Z tego co koleś pisze to kombajn ma 336mth :)

WojtekZF, sorry, za szczerość, ale Ty chyba głupiego udajesz...

Chyba nie myślisz, że ktoś w '86 roku dostał przydział na nowego Rekorda mając 14 hektarowe gospodarstwo..? Niemal każdy Reks z "białą" kabiną zaczynał swoją karierę w jakimś KRP, albo innej "jednostce uspołecznionej". Pomyśl dwa razy zanim znowu coś takiego dowalisz...

 

No 1999r to trzeba dać około 90tys, jak nie więcej. Ogólnie mówiąc Rekorda za 30tys dobrego się nie kupi, jedynie do remontu, lepiej za 30-40tys wziaść jakiegoś supra.

Oglądałeś wszystkie wystawione na sprzedaż, że tak mówisz? Myślisz, że jak Ty kiedyś przepłaciłeś, to już zawsze tak być musi? Nie sztuka kupić dobrego Bizona. Sztuka kupić dobrego i nie przepłacić. A o Superakach się nie wypowiadaj, jeśli nie jesteś z Dolnego Śląska, bo jakbyś miał pokosić trochę na moich pagórkach jednym, a później drugim to byś od tego momentu rzygał od samego patrzenia na Z-056.

 

No to za tą kasę dobrego Rekorda nie kupisz, lepiej wziaść supra w bardzo dobrym stanie, albo jakiegoś Fortschritta 514.

Następny twardziel...

Jak lubisz w żniwa zwiedzać Republikę Czeską, to wtedy kup sobie Fortschritta, podróże kształcą...

 

Na twoim miejscu kupiłbym SUPRA w dobrym stanie, przynajmniej się nie grzeje tak jak rekord.

Jak dostaje w palnik pod górę gdy jest gorąco, to grzeje się tak samo, a jak jest chłodno to i Rekord na dobrej, czystej małej chłodnicy 'jakoś tam' się wyrabia.

 

ja bym ci polecił kupić supra bo za tą kasę to kupisz dobrego supra z kabiną i sieczkarnią...

 

Za 40 tysięcy Rekorda też wybierzesz, jak masz równo wtedy można próbować Supera, byleby na wąskich kołach, a jak są góry, to lepiej 'zęby w tynk wbijać', ale jednak poszukać Rekorda, wiem z własnego doświadczenia, że "brak problemów z transmisją - bezcenne", i wcale nie jest prawdą, że dobry, czerwony jeszcze Rekord to "musi 55 tysięcy kosztować". Jak kupować kombajn, to najlepiej po żniwach, na spokojnie, najlepiej z kimś kto ma doświadczenie i nie "na styk", bo zawsze dobrze jest przewidzieć sobie jakiś limit na "nieprzewidziane" wydatki...


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

byłem dzisiaj u tego gostka i obejrzałem go odpalił go no i gadam o cenie gościu jak jakiś idio.. za nic nie chciał zejść z ceny mówię mu że nikt tego za te pieniądze nie kupi a on swoje :) dałem mu swój numer i jak się zdecyduje no porządną kwotę to niech zadzwoni :)


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

My tak kiedyś rozsiewacz do nawozów kupiliśmy.Nic nie chciał zejść. To odjechaliśmy,ale po 15 km wróciliśmy i kupiliśmy go.Jak maszyna jest dobra to się nie ma co zastanawiać.Pojeździsz pooglądasz i wrócisz.A jak złom do roboty to nie żałuj.

Ja mam Supra z 84 roku od nowości to poniżej 30 bym nie sprzedał.Dzisiaj miałem pierwszą awarie w sezonie od 8 lat.Poszło łożysko na wale przy wytrząsaczach te zewnętrzne 1206.A kosze średnio ponad 110 ha rocznie a i 150 się trafiło kiedyś.

No i niekiedy pasy wymieniam w sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

tylko skąd tyle kasy nabrać ?? :)

 

no supry tak stoją :)


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WojtekZF    0

WojtekZF, sorry, za szczerość, ale Ty chyba głupiego udajesz...Chyba nie myślisz, że ktoś w '86 roku dostał przydział na nowego Rekorda mając 14 hektarowe gospodarstwo..? Niemal każdy Reks z "białą" kabiną zaczynał swoją karierę w jakimś KRP, albo innej "jednostce uspołecznionej". Pomyśl dwa razy zanim znowu coś takiego dowalisz...

 

O to, żebym ja myślał to Ty już się koleś nie martw. Jak gość pisze, że pracował 14 godzin rocznie to tylko mówie Ci ile to jest 24*14. A emotikonka " :) " chyba mówi sama za siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

No, teoretycznie emotikon by tak sugerował, ale to co napisałeś dalej:

 

A swoją droga jeżeli miałby ten kombajn poniżej 400mth to by nie byla potrzebna kapitalka silnika

 

...raczej wskazywałoby, że Ty jednak tak na poważnie.

 

Ale mniejsza o to, nie chcę się czepiać, po prostu ktoś mógłby wyciągnąć z tego mylne wnioski... :)

 

A wracając do tematu, to zastanawia mnie czemu większość pisze, że Rekord za 'cztery dychy' to musi sprawiać problemy, a Super będzie super...

Przecież całe technikalia w tych kombajnach są identyczne, poza transmisją i silnikiem, więc skąd to przeświadczenie?

Mam swojego Rekorda od 13 lat i nie żałuję, mimo, że to rocznik '87, po KRP, i w ogóle jak to mówią wszyscy "trup", to jednak gdybym wtedy kupił Z-056, pewnie do dzisiaj już bym się z nim rozstał bez żalu i mimo wszystko kupił Rekorda...

 

Tak więc w kwestii kupowania Bizona polecam wszystkim Rekordy. :)


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

a tak ap ropo czym się różnią bizon super od rekorda ;[ ???


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Rekord ma 4 biegi,porządną skrzynie która się praktycznie nie psuję,hamulce mocne,lepsza hydraulika,na sgaszonym silniku nie opuści hedera,osobna pompa do wspomagania,silnik turbo,duży zbiornik na zboże,40 cm dłuższe wytrząsacze,hydrauliczna rura,hydrauliczne sprzęgło i hamulce.to by było na tyle z tym co nie ma 56 a ma 58.56 ma ma dobry ręczny a 58 praktycznie go nie ma.Tylko w tym jest lepszy.

Może coś pominołem to dodajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

a tak ap ropo czym się różnią bizon super od rekorda ;[ ???

 

 

Oooh shit... :)

 

Stary, ile Ty masz lat..?

 

Na serio - pytasz na poważnie, czy się z nas nabijasz?

 

 

 

tomek73, z tym ręcznym, to masz coś nie tak jeśli piszesz o swoim kombajnie.

Ja jak zaciągnę ręczny, to spalę pas, a nie ruszę z miejsca...


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukecki
      Witam użytkowników, 
      Zakładam temat, gdyż chcę się trochę dowiedzieć o tym kombajnie, jednak w internecie nie mogę znaleźć jakichkolwiek rzetelnych informacji. Słyszałem o mankamencie w postaci zagrzewania się silnika w czasie pracy, chciałbym się dowiedzieć jak często to się zdarza.  Również chce zaczerpnąć nieco informacji o typowych usterkach. Z góry dziękuję za info i pozdrawiam 
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez Rolniczek95
      Panowie i panie  mam problem z uszczelkami do skrzyni biegów do rekorda, macie jakieś namiary na sklep, producenta który robi takie uszczelki? Wiem że sam mogę zrobić takie uszczelki, ale czy jest sens kupować materiał który kosztuje 40 zł wycinanie itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj