Mieciu74

Maszyny rolnicze

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mieciu74    0

Witam mam pytanie kupiłem pługi obrotowe do ursusa c 360 mają obrut hydraulicznych jak chce je obrucic to podnoszę dźwignie kipra do góry pług się obraca gdy dochodzi do połowy czyli do poziomu muszę szybko dać dźwignie na dół żeby go przezuciło i wyczuć ten moment bo jak nie to stanie w połowie i musze im ręcznie pomurz podpinalem drugą 60 i to samo a pług chodził przy mf 255 wie ktoś coś na ten temat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieciu74    0
6 minut temu, jaco512 napisał:

Mam taką kostkę założonym tylko dziwne ze przy mf 255 obracał a przy 60 nie bo nawet od kolegi brałem ciągnik 60i też to samo się dzieje 

Kiper działa kostka jest nowa bo nie było podpinalem drugą 60 i to samo się dzieje a przy mf 255 obracało beż problemu 

Kiper działa kostkę nowa założyłem prubowałem z drugą  60 i to samo a przy  mf 255 obracało beż problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467
Mieciu74 napisał:

Witam mam pytanie kupiłem pługi obrotowe do ursusa c 360 mają obrut hydraulicznych jak chce je obrucic to podnoszę dźwignie kipra do góry pług się obraca gdy dochodzi do połowy czyli do poziomu muszę szybko dać dźwignie na dół żeby go przezuciło i wyczuć ten moment bo jak nie to stanie w połowie i musze im ręcznie pomurz podpinalem drugą 60 i to samo a pług chodził przy mf 255 wie ktoś coś na ten temat 

masz obrot na 2 weze? to trzeba chyba cos przerobic w hydraulice ciagnika ktos juz o tym pisal na forum kiedyś


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieciu74    0

Obrót jest na dwa węże spróbuję go podpiąć do zetora 7745 zobaczymy co  będzie i tak myślę żeby 60 podpiąć pod inny pług czy to wina ciągnika a może siłownika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

Wystarczy włączyć pompę przez skrzynię na zależne przez 5 bieg, żeby potwierdzić czy to za mały wydatek czy jednak za małe ciśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267
Dnia 20.04.2022 o 09:21, Mieciu74 napisał:

Mam taką kostkę założonym tylko dziwne ze przy mf 255 obracał a przy 60 nie bo nawet od kolegi brałem ciągnik 60i też to samo się dzieje 

Kiper działa kostka jest nowa bo nie było podpinalem drugą 60 i to samo się dzieje a przy mf 255 obracało beż problemu 

Kiper działa kostkę nowa założyłem prubowałem z drugą  60 i to samo a przy  mf 255 obracało beż problemu

Obstawiam że ciśnienie na kostce masz za wysoko ustawione skoro kostka nowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieciu74    0

Pług kupiłem bez kostki i też się obracał do połowy I teraz ma kostkę i to samo poprawy nie ma a tak jak pisałem mf 255na wolnych obrotach obracał go płynnie a 60 też do połowy na wolnych obrotach go obraca tylko czemu go nie  przezuci tu jest problem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

Na kostce może być śrubka do regulacji na imbus, może spróbuj wykręcić pół obrotu i spróbuj .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na kostce jest pod to nakrętką 13 mm z tym kapturem śruba do regulacji i nią się reguluje kiedy ma zamienić którędy ma iść olej   

u mnie jak kupiłem kostkę nową podłączyłem według schematu i dalej nie obracało tylko do połowy i dopiero zamieniłem węże na siłowniku i zaczął dopiero obracać płynie i do końca           

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieciu74    0

Kostke mam podpiętom według schematu  tak samo jak kolega jaco512 mi wysłał kostke i schemat i na moim schemacie też tak jest podpięcie to teraz powiem szczerze że zgłupiałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieciu74    0

Jak ogarnę temat jak wysłać zdjęcie pługa to wyślę bo narazie nie mogę tego ogarnąć 

Dopiero w sobote sprawdzę bo jestem w pracy i będę na sobote w domu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieciu74    0
4 godziny temu, Mieciu74 napisał:

A do jakiego ciągnika masz ten pług do 60

 

IMG-20220420-WA0000.jpg

Tak mam zamonrowanom tą kostkę 

4 godziny temu, przybyslawice5211 napisał:

Zetora 6245

Wysłałem zdjęcie tego mojego pługa mógłbyś zucic okiem na tą kostke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj