jaworrudy102

Mtz czemu dzwignia rozdzielacza

Polecane posty

karbex    91

Kolego, dźwignią ta sprzodu odbija gdy ciśnienie w układzie wzrośnie do 120-140 bar. Jeśli nie odbija to:

1. Za nisko ustawiony zawór bezpieczeństwa w rozdzielaczu - powinien być ustawiony na ok 180-190 bar

2. Niedomykający się zawór przelewowy

3. Pompa nie daje już takiego ciśnienia

4. Źle poskładana pajęczyna przewodów tj pokombinowane na lini rozdzielacz pod siedzeniem - rozdzielacz pod kierownicą

5.  Uszkodzony mechanizm odbijania w rozdzielaczu.

Innych oopcjinie widzę

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a mozesz mi powiedziec tu ta wajcha odbije jak dojdzie do konca a jak sie podniesie ta kolo siedzenia to  podniesie na max i wyje jaka tu jest sasada przelewu czy jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

Dzwignia koło siedzenia nie odbija automatycznie. Ją jak dopchniesz do końca i trzymasz to powinien podnosić a jak puścisz to ją sprężyny powinny delikatnie pociągnąć do przodu. Cięgienka dzwigni powinny być tak wyregulowane żeby po tym delikatnym przesunięciu do przodu przestał podnosić. Pompa wyje bo jak Ci się dźwignią nie cofa to otwiera się zawór bezpieczeństwa w rozdzielaczu pod kierownicą. Jak dłużej będziesz miał dźwignie w tym położeniu to ci się olej zagotuje. Wot cała filozofia 😉. Jakby co pytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem takiego grata i nie moge go rozgryzc rozbieralem te regulator pod fotelem jak złożyłem to podniósł to juz nie opuścił okazało się po dlugim szukaniu w internecie ze tam w jednym kolanku na wyjściu powinny byc dwie kulki wieksza i mniejsza rozbierałem za szybko ale założyłem i podnosi opuszcza ale tak jak mówię podniesie slychac .musze jeszcze podniesc ciśnienie żeby ta dzwignia przy rozdzielaczu odbijala dopiero bede grzebał jeszcze raz przy tym regulatorze siłowym a mam chopla żeby było w orginale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz trochę przykrecilem zawór i juz dźwignia odbija ta od podnośnika tylko jeszcze ta obok fotela jak dasz do gory to tak jak pisałem słychać pompę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

Co do hopla to ja mam tak samo. U mnie to wogołe jakiś as tak porypani przewody że nie mogłem dojść. Ale doszedłem i teraz jest bajka. Regulator pod siedzeniem też wyjmowałem, powymieniałem oringi pouszczelnialem i traktor suchy i wszystko działa, także hydraulikę to mam akurat ogarniętą 

4 godziny temu, jaworrudy102 napisał:

Właśnie teraz trochę przykrecilem zawór i juz dźwignia odbija ta od podnośnika tylko jeszcze ta obok fotela jak dasz do gory to tak jak pisałem słychać pompę

Ale co jak dasz do góry? Jak podnośnik podniesie do oporu to słychać pompę czy jak dźwignie dasz do tyłu to pompa wyje ale nie podnosi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

To tak ma być. 

Musisz tam przesmarować i ewentualnie sprężyny kupić jak skorodowały bo to tak działa jak pisałem wcześniej - ta dźwignią nie powinna zostawać na maksa do tyłu bez przytrzymania ręką. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jest tak do konca dojdze i troche sie cofa to dziala chyba ze te ciegla zle wyregulowane albo cos spapralem jak skladałem ten rozdzielacz silowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

To masz za mocno cięgło ściągnięte moim zdaniem. Wyreguluj i powinno być ok. Jakbyś że poskładał to raczej by większe jaja były. Jak podnosi i opuszcza to wyreguluj to cięgło i powinno być ok.

A jeszcze jedno - dzwigienke pod podłogą masz ustawione na pozycję neutralną?

Edytowano przez karbex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest pytanie która ta mała a w która stronę ma być a tak pozatym Wesołych Swiat

Ale znów jak je popuszcze to niżej podniesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

Dzięki i wzajemnie:)

Ta mała powinna być na środku wtedy jest neutralne. Jak popuścisz i niżej podnosi to pewnie jest w położeniu pozycyjnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok to ja bralem albo max w jedną albo w drugą a to na środku ma byc ale chodzi panu o tą co załącza te ciągna czy ten mały drucik taka mała dźwignia

Bo jak dam na srodek to wtedy ciegla sa odpiete ale wtedy wogule nie podniesie tą dzwignią koło fotela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

Tak, chodzi o to żebyś odpiął te cięgła.

Jak składałeś regulator to patrzyłeś na znaki?

i na forum mówimy sobie na Ty;).

Jeśli regulator jest dobrze złożony to jedyna opcja to skróć cięgło to od dźwigni przy siedzeniu i zobacz czy podnosi - jeśli nie to masz źle złożony regulator.

 

Edytowano przez karbex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok dziekuje już nie truje święta odezwę się po nie chce przeszkadzać ale jak odepne ciegla to wogule nie podniesie a właśnie znaków nie widziałem i tu będzie pewnie bolączki muszę rozebrać i złożyć z powrotem jak chodziło to musi chodzić bo patrzeć na to to tam za dużo sie nie ma co psuć ale dobrze wiedzieć ze po odlaczeniu tych cegieł też musi podnosić a nie wiedziałem bo każdy tylko wywala i nie zagłębia się w temat ale ja muszę to zrobić pozdrawiam rozbiore to i sie odezwę a gdzie sa te znaki a jeszcze jedno jak go rozbieralem to ten suwak jeden w drugim nie chodził był zacięty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

Znaki są na suwakach i na tych ślimakach - zauważysz jak się przyjżysz. Trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zapytać posiadaczy ciągników mtz Pronar 82 w wersji sa i tsa o opinie o tych ciągnikach i o tym co należy sprawdzić przy zakupie tych ciągników.
    • Przez iridium3000
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć w jakim zakresie obrotów najlepiej się poruszać w celu ekonomicznego spalania 952.3 w czasie transportu i prac polowych.
      W orce trzymam 1800obr w transporcie 1600obr 
      Myślicie że można by zejść w pracach polowych do 1600obr a w transporcie 1400obr czy to za mało?
      Z tego co widziałem nowy  Fendt  120koni w orce latał na 1550obr. Dla tego jestem ciekawy czy w MTZ również można zejść z obrotów w celu redukcji spalania.
    • Przez ZaqAMG
      Witam
      Doczytalem w instrukcji ze na tym wyswietlaczu powinny wyswietlac sie nie tylko motogodziny ale rowniez inne parametry typu predkosc aktualna,spalanie
      Przeszukalem caly internet i niemoge nigdzie znalezc informacji jak to wlaczyc/zaprogramowac
      Prosze o pomoc gdyz serce mnie boli od kiedy dowiedzialem sie ze Belarus posiada takie bajery a Ja z nich niekorzystam 😅
      69505144247__413679D2-5B28-4DB4-B4D4-22D5D0D49D34.MOV
    • Przez Lipowa
      Witam. Wie ktoś może lub ma opisane przewody które wychodzą z kostki która znajduje się pod deska rozdzielczą? Lub gdzie takie coś kupic ?
      20240326_145521.heic 20240326_145517.heic 20240326_123552.heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj