Skocz do zawartości
prezes893

Regulacja sprzęgła Bizon Z056

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Bizon
prezes893    0

witam

czy ktoś może udzielić wskazówek na temat poprawnej regulacji sprzęgła?? ;) żeby nie było takiego lekkiego szarpnięcia przy wkładaniu biegu. czy może to oznaki zużycia tarcz??

Jeżeli masz delikatne szarpniecie podczas pełnych obrotów to raczej nic takeigo, u mnie zgrzytają podczas obrotów ale to chyba normalne w bizonach ;) bo jakbyś chciał naciągać to pamiętaj aby był troche luz na pedale. Nigdy na sztywno bo spalisz sprzęgło prędzej czy później :D

JakubKaaa    0

Jeżeli np.. podczas ruszania kombajnem rusza ci z kopyta (chodzi o to szarpnięcie) to wina przyspieszacza ponieważ pownien podczas wciśnięcja sprzęgła cofnąć się dwustopniówka i ruszać powoli...Czy jak wrzucasz bieg to ci zgrzyta??? Jeżeli tak to tarcza do wymiany wraz z łożyskiem.. A i jeszcze coś jak masz słabe sprzęgło to go z 1 na wysokich obrotach nie wyrzucisz dlatego że są małe koła ....I jeszcze coś jak będziesz rozbierał sprzęgło to od łapek do tarczy sprzęgłowej ma być 54 mm To tyle

Trochę się napisałem może nie które nie na temat ale wiesz lepiej wiedzieć więcej może się kiedyś ta wiedza przydać

See you !

Wiadomość z agroFakt.pl

Marcian1234    14

odświeżam temat bo nie będę pisał nowego :)

kupiłem nową tarcze sprzegłową do bizona w Agromie i po założeniu wogóle mi nie wysprzegla nawet jak go podciągnę co to może być ???

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sajmon8526
      Witam. Kupiłem kombajn bizon jesienią zeszłego roku, odrazu mówię że to moje pierwsze stycznosci i w tym roku pierwsze koszenie i już mam ogromny problem z kołem bębna o które ociera jedna strona widełek. Kombajn miałbyc  jak zegarek bez wkładu finansowego a tu taki babol. Dlaczego to ramię jest w takiej pozycji??? Poniżej wrzucam zdjęcia z bębna i odrzutnika który też jest wciśniety w przenośnik. Proszę o podpowiedzi bo tak zapewne nie może być.

• Przez Darek914
      Witam mieliście co takiego w bizonie.Jak kosisz pod wzniesienie obroty stoją na silniku 2000- 2100tak jak po wino a jak jedziesz ze wzniesienia to warjują na 2800.Tak samo robi sie jak wjedziesz w zboże to jest ok a jak wyjeżdzasz to znowu wskakują do maxa prawie.co to morze być pompa,czy cos innego?
    • Przez ursusikc330m
      Mam pytanie do użytkowników Z056,czy u was szybko nagrzewa się górny pas jezdny.Bo w moim chwile pochodzi i już jest ciepły,czy może to być wina łożysk w przystawce pasowej?
    • Przez ursusikc330m
      Ile czasu zajmuje wymontowanie kosza sitowego i czy trzeba odkręcać tylną oś i obudowę wytrząsaczy?
    • Przez drajwer12
      Cześć mam pytanie co do naciągu pasa przy młocarni kombajnu Bizon zo56 . Czy może mi kto.s powiedzieć jak naciągnąć pas czy to się robi tymi sprężynami które są obok koła młocarni czy czym bo jest też ta korbka do kabiny . Proszę podać mi jak to można zrobić ! Jeżeli ktoś coś na ten temat wie !

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.