włodek

Grubość pokrycia dachu

Polecane posty

włodek    16

Cześć,

Może ktoś z Was się podzielić informacją, z jakiej grubości blach, robione są aktualnie dachy w kabinach do c360? Robię nowy dach u siebie bo już trochę lat ma i sporo przeżył. Mam już gotowy cały stelaż i teraz muszę kupić blachę. Mój aktualny jest z blachy 1mm ale jak patrzę na ceny stali to się za głowę łapię. Za blachę mi krzyknęli 700zł. I zastanawiam się czy producenci teraz też robią dachy z blachy 1 czy może cieńszej. Z jednej strony dach który teraz mam, z blachy 1mm ma w pewnym sensie uzasadnienie ponieważ jest to tylko i wyłącznie blacha bez żadnego stelaża. Natomiast dach który robię będzie na stelażu. Rama (podstawa) uspawana jest z profilu 20x40x2 i do tego idą 4 poprzeczki z profilu 20x20x2. I tak sobie myślę czy w takim wypadku jest sens dawać blachę 1mm czy może lepiej zastosować cieńszą, np 0.8mm. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Mały arkusz blachy jedynki waży ok 16 kg to ile za kg teraz wołają że ci 7 stów wyszło. A może z kwasiaka ten dach strugasz.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Co to za blacha - nierdzewka czy pozłacana.😃 Arkusz blachy 2000x1000x1 mm waży ok 16 kg x ok 10 zł za kg daje jakieś 160 zł. W styczniu ( po starej cenie ) kupiłem blachę ocynkowaną 1 mm po 130 zł , za arkusz.

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Bez przesady , w przetłoczeniach będzie zbierała się woda , musiałby zmienić konstrukcję dachu na dwuspadowy lub kopertowy.😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

Arkusz blach 100x200 jakbyś chciał wiedzieć jest za mały na dach! Poza tym nie sprzedają kawałkach jakich się chce tylko trzeba brać arkusze handlowe czyli w tym przypadku 150x300 a waga takiego arkusza to 40kg. 

Zastanawiam się gdzie na tym forum są moderatorzy bo za tak debilne odpowiedzi powinni blokować od razu konta. 

Edytowano przez włodek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Poszukaj w okolicy zakładu gdzie wypalają laserem lub plazma, sprzedadzą gotowy produkt wypalony na wymiar(pewnie maja w magazynie formatki odpowiedniej wielkości a ty nie zostaniesz z odpadem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521
8 minut temu, Konrad_Duda napisał:

a ty nie zostaniesz z odpadem.

z odpadem nie zostanie a i tak za niego zapłaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

Oczywiście że docinają. 1dm3 takiej dociętej formatki to koszt 5zł brutto. Wzór na podstawie jakiego to wyliczają to (szer x dł)/100. W moim przypadki 150cm x 170cm daje 25500. Teraz to dzieli się przez 100 co daje 255 i zaokrągla do pełnych dziesiątek w górę czyli 260dm3. I to razy 5zł daje 1300zł. Chyba ktoś tu dano stali nie zamawiał i nie ma zielonego pojęcia o aktualnych cenach. Blachę za grosze można było kupić może jeszcze rok temu ale nie teraz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

Ale nie mam tu co poprawiać. Byłem na kilku składach w promieniu 30km i wszędzie jest to samo. Najtaniej powiedzieli mi za taki arkusz 500zł bez faktury. Z fakturą wiadomo że cena do góry. Ja tu sobie niczego nie wymyślam. Takie są ceny. Przynajmniej w województwie mazowieckim. Jeszcze planuję poszukać na składach złomu. Może tam coś będa mieć. I tak na to idzie epoksyd i dopiero kolor a blachę zawsze można oczyścić jak będzie lekko zerdzewiała. 

Pewnie gdzieś tam w polsce idzie znaleźć taniej ale nikt mi takiego arkusza nie wyśle bo za samą wysłkę zapłacę conajmniej 200 - 300zł. 

Edytowano przez włodek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    640
1 godzinę temu, włodek napisał:

Oczywiście że docinają. 1dm3 takiej dociętej formatki to koszt 5zł brutto. Wzór na podstawie jakiego to wyliczają to (szer x dł)/100. W moim przypadki 150cm x 170cm daje 25500. Teraz to dzieli się przez 100 co daje 255 i zaokrągla do pełnych dziesiątek w górę czyli 260dm3. I to razy 5zł daje 1300zł. Chyba ktoś tu dano stali nie zamawiał i nie ma zielonego pojęcia o aktualnych cenach. Blachę za grosze można było kupić może jeszcze rok temu ale nie teraz. 

Popraw te wyliczenia.

1dm3 = 1l, czyli 10cm x 10cm x 10cm

260dm3 = 260l, czyli więcej stali niż ma beczka🛢 pojemności.

260dm3 = 0,26m3

Gęstość stali wynosi 7850kg/m3

0,26m3 x 7850kg/m3 = 2041kg

Edytowano przez bergman31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

Profile kosztowały mnie grosze bo kupowałem właśnie na złomowisku ale nie z odzysku tylko po prostu ktoś zezłomował dobre profile. Za 6m sztangę profilu 20x40 i kilka kawałków 20x20 zapłaciłem 80zł ale to było jeszcze w zeszłym roku bo miałem ten dach robić latem rok temu ale jakoś mi z tych planów nic nie wyszło. 

Gotowców żadnych brać nie chcę bo chcę go zrobić pod siebie. Porobiłem wyprowadzenia na światła robocze no i instalację też chcę zbudować sam tak jak to powinno być zrobione czyli na przekaźnikach a nie tak jak to jest w gotowych konstrukcjach, bez i w dodatku na cieniutkich kablach. A porządnie zrobiony dach, wyjdzie mnie w podobnych cenach co wątpliwej jakości gotowy. No i te gotowe, metalowe jak patrzyłem to też zwykła wyprofilowana blacha, bez żadnych wzmocnień. Później efekt jest tak jak u mnie, że po jakimś czasie ten dach tłucze tak, że się tym ciągnikiem robić nie da. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    640

Widziałem gotowy dach za około 680zł brutto. Nie wiem czy przy obecnych cenach stali zrobisz taniej. Dach zrobiony własnoręcznie napewno będzie lepszy.

Może na złomowiskach znajdziesz odpowiedni arkusz blachy, zawsze to taniej niż nowy z hurtowni.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marionos    106
5 godzin temu, włodek napisał:

 

Zastanawiam się gdzie na tym forum są moderatorzy bo za tak debilne odpowiedzi powinni blokować od razu konta. 

Teraz taki gieroj się zrobił, a sam bez  pomocy ludzi z internetu nie potrafi dobrać blachy na dach kabiny. Przez tydzień rozmyśla czy 0,8 czy 1mm :D

Edytowano przez Marionos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Celownik07
      Jak osiagnac taka wysokosc siedzenia jak na zalaczonym obrazku- to jest "fabryczna" wysokosc? Aktualnie u mnie lezy na plecaku a nie widze mozliwosci jakiejkolwiek regulacji. Dzis troche tam podlubalem : sworznie( te grube)  troche zpracowane ale nie jakos drastycznie- fabrycznie poblokowane, tulejki kompletne, sprezyny nie wyciagniete. Szukam jakiegos punktu zaczepienia od czego zaczac remont by osiagnac to co na zdjeciu. 

    • Przez tomb2
      Poszukuje w trbie pilnym sybole lakierów do C-360 Głównie chodzi mi o zółty ktorym malowane były blachy. Jakby ktoś miał jeszcze symbol siwego (blok silnika) i kremowego (felgi) Będe bardzo wdzięczny.
      Pozdrawiam
    • Przez krzys924
      Witam.. ostatnio miałem mały wypadek polegający na tym ze cofną sie wałek od pośredniego koła rozrzadu i zahaczył o przeciwwagę... rozebrałem silnik i okazało sie ze przeciwwaga jest strasznie luźna i zaczepia o blok silnika a wałek od tego koła pośredniego jest zgięty i mam w związku z tym parę pytań.. czy mogłem uszkodzić wał korbowy to znaczy czy mógł pęknąć lub zgiąć sie . czy dokupię oddzielnie jedna przeciwwagę i czemu ona sie poluzowała ???
    • Przez Marionos
      Witam
      Do pacjenta C360 z kabiną Sokółka przypasowałem Tura z prlu i o dziwo wieżyczki kolidują z kabiną.
      Po maksymalnym przespawaniu mocowań na sankach będzie oki, czy odpuścić?
      Sanki i kabina jak na zdjęciach:


    • Przez Maciek90
      Mam problem z obrotomierzem w C-360. Kupiłem linkę potrzebną do jego działania i wkręciłem ją na swoje miejsce tzn. pod prądnicą. Po uruchomieniu silnika linka nie kręci się. Co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj