rolnik039

Dopłaty do nawozu

Polecane posty

Desperado    4131

 Fajne są komentarze pod tym artykułem @Celownik07 "ciekawe czy ktoś za to kupi nawozy" no właśnie nie, bo już musiał kupić, albo kupić teraz jak chce dostać parę groszy. 

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/rynki-rolne/nawozy/26603-od-kiedy-bedzie-mozna-skladac-wnioski-o-doplaty-do-nawozow

Edytowano przez Desperado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rbit    5

Mam normalne małe gospodarstwo - czy we wniosku o dopłaty do nawozów mam zaznaczyć jako mikroprzedsiębiorstwo czy jako przedsiębiorstwo nienależące do żadnej z powyższych kategorii? Tak samo poniżej powyższego pytania we wniosku forma prawna to przedsiębiorstwo państwowe czy wnioskodawca nienależący do kategorii określonych w pkt 1-5 ?

Edytowano przez rbit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianxx    1

ttps://www.gov.pl/attachment/b92939ed-a367-483c-93aa-fdfc56669804

Edytowano przez Damianxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caros2    1
Dnia 23.04.2022 o 07:09, rbit napisał:

Mam normalne małe gospodarstwo - czy we wniosku o dopłaty do nawozów mam zaznaczyć jako mikroprzedsiębiorstwo czy jako przedsiębiorstwo nienależące do żadnej z powyższych kategorii? Tak samo poniżej powyższego pytania we wniosku forma prawna to przedsiębiorstwo państwowe czy wnioskodawca nienależący do kategorii określonych w pkt 1-5 ?

mikroprzedsiębiorstwo i nienależący do kategorii określonych w pkt.1-5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniszek1    31

Jak oni będą wyliczać tą kasę? niby jest 500zł do h ornego?

To co, jak mam np 5h  ornych i nie złożę faktur to dadzą mi 2,5 tyś? czy jak?  Mam 2t nawozu kupione na jesieni bez faktury  i 2t na wiosnę z fakturą. Ten ich iloczyn z samych faktur wychodzi mi ok 1,9tyś.
Jak nie złoże faktur to jaki przelicznik t/h oni wezmą?

Edytowano przez aniszek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    664

brak faktur (czyli przeliczanie po ich "kursie") tyczy się okresu od dnia 1 września 2020 r. do dnia 15 maja 2021 r. . Za okres od 1 września 2021 r. do 15 maja 2022 r. musisz załączyć faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniszek1    31
2 godziny temu, Celownik07 napisał:

brak faktur (czyli przeliczanie po ich "kursie") tyczy się okresu od dnia 1 września 2020 r. do dnia 15 maja 2021 r. . Za okres od 1 września 2021 r. do 15 maja 2022 r. musisz załączyć faktury.

dobra po 3 razie przeczytania komunikatu na gov załapałem.

Edytowano przez aniszek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Przez ten portal agencyjny wykaz faktur można dodać dopiero po złożeniu wniosku w biurze powiatowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman    58

Informacja jest w instrukcji wprowadzania wykazu zakupionych nawozów:

Wysłanie przez PUE ARiMR wykazu zakupionych nawozów musi być poprzedzone złożeniem do Biura
Powiatowego ARiMR wniosku o pomoc na dofinansowanie zakupu nawozów mineralnych innych niż
wapno nawozowe i wapno nawozowe zawierające magnez wraz z kopiami dokumentów
potwierdzających zakupione nawozy

No i trzeba pamiętać, że najpierw wniosek obszarowy, a dopiero potem na nawozy, bo inaczej będzie odmowa.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

@freeman czyli najpierw trzeba złożyć wniosek i później wysłać prze PUE. Jeszcze jedno pytanie w tym formularzu w PUE trzeba podać nie cenę nawozu za 1 tone, a ogólnie ile wyszło za poszczególny nawóz?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman    58

Ilość nawozu w tonach do trzech miejsc po przecinku i cenę brutto z faktury, tyle ile wyszło za całość. Jak nawóz był płynny to 1 litr = 1 kilogram.

Przesyłanie tego wykazu przez PUE nie jest obowiązkowe.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rbit    5
Dnia 24.04.2022 o 13:49, caros2 napisał:

mikroprzedsiębiorstwo i nienależący do kategorii określonych w pkt.1-5

Dzięki. Zaznaczyłem też w dziale V, że przedsiębiorstwo samodzielne - nie wiem czy w takim układzie tak ma być?

Edytowano przez rbit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

a Nip musze podac jak jestem zwyklym rolnikiem na ryczalcie? danych jak imie i nazwisko tez nigdzie nie podaje bo to co jest we wniosku to tylko w przypadku pelnomocnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Czy główny wniosek można złożyć tez elektronicznie przez PUE czy jedynie papierowo w agencji, a przez PUE jedynie wykaz nawozów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Główny wniosek tylko w agencji w wersji papierowej.

Gdzieś jest info ilu rolników do tej pory złożyło wnioski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek99    16
Dnia 25.04.2022 o 11:20, Celownik07 napisał:

brak faktur (czyli przeliczanie po ich "kursie") tyczy się okresu od dnia 1 września 2020 r. do dnia 15 maja 2021 r. . Za okres od 1 września 2021 r. do 15 maja 2022 r. musisz załączyć faktury.

O co chodzi z tym okresem od dnia 1 września 2020 r. do dnia 15 maja 2021 jeżeli tytuł wniosku jest dofinansowanie za okres od 1 września 2021 r. do 15 maja 2022 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman    58

wszystko jest na stronie agencji

"Po drugie, aby wyliczyć wysokość pomocy, obliczana jest różnica pomiędzy cenami nawozów w okresie od 1 września 2021 r. do 15 maja 2022 r. a tymi, które obowiązywały od 1 września 2020 r. do 15 maja 2021 r. W tym celu potrzebne są dane potwierdzające poniesione koszty. W przypadku nabycia nawozów między 1 września 2021 r. a 15 maja 2022 r. rolnik musi posiadać i dołączyć do wniosku kopie faktur, ich duplikaty lub imienne dokumenty księgowe potwierdzające takie zakupy. Jeśli natomiast nie ma dokumentów księgowych potwierdzających zakup nawozów w okresie od 1 września 2020 r. do 15 maja 2021 r., koszty zostaną wyliczone na podstawie średnich stawek opublikowanych przez resort rolnictwa. W ten sposób będzie można obliczyć różnicę w cenie tony nawozów w tych okresach. Po jej przemnożeniu przez liczbę ton nawozów zakupionych w terminie 1 września 2021 r. – 15 maja 2022 r. wyliczona zostanie wysokość pomocy. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    664
14 godzin temu, slawek99 napisał:

O co chodzi z tym okresem od dnia 1 września 2020 r. do dnia 15 maja 2021 jeżeli tytuł wniosku jest dofinansowanie za okres od 1 września 2021 r. do 15 maja 2022 r.

na chłopski rozum. Jak nie masz faktur z tamtego okresu (2020-2021) to agencja przelicza różnicę do zwrotu po ich tabeli (jest na stronie gov.pl). Osobiście miałem faktury z tamtego okresu ale były mniej korzystne niż stawki z agencji więc swoich faktur nie zamieszczałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

skąd takie informacje. bo widzę co biuro powiatowe to inne informacje
 

Edytowano przez Fugeo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj