rolnik200m

2 dzieki byki porady?

Polecane posty

rolnik200m    45

Witam, mam pewne pytanie, a mianowicie mam 2 byczki typowo mięsne nie zachwalając, ale na prawdę konkretne sztuki od małego chodzą w kojcu wiek jednego to 10,5 miesiąca a drugiego 11,5 wagowo około 400-500kg jest z nim problem, ponieważ są takie dzikie, że nie da się ich uwiązać (kojce już są za małe a na łańcuchu zwolniły się miejsca) żal sprzedać bo to młode cielaki ale aż strach wyrzucać obornik. W jednym kojcu były 3 a w drugim 1 no i te 2 z uporami ale udało się jakoś uwiązać (2 najmniejsze) no a ten trzeci przeskoczył mur i wskoczył do tego drugiego. Próbowaliśmy dalej wiązać no ale tak wyły w oczach ogień piana z pyska na łańcuch za rogi na dwie linki nie dało nic. Chciałbym zapytać się w jakiej cenie takie coś można sprzedać (za kilogram), albo druga opcja jakieś skuteczne leki na uspokojenie no i oczywiście musiałby być wstrzelony z pistoletu bo nie ma szans żeby im to wstrzelić ręcznie.  Jeśli ktoś przyjedzie to zabrać nawet będą ogromne problemy żeby to załadować. Miał ktoś takie akcje? Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

Warto zapytać weta, można spróbować podać im coś w wodzie do picia na uspokojenie..

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Wezwij weterynarza albo da ci coś żebyś do zarcia dał albo do wody albo  dmuchawką ci załatwi problem Nie wiem że tego nie wiesz

Edytowano przez Karol445
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj