Polecane posty

yacenty    3883

Mam wrażenie, ze coś / ktoś próbuje nadwyrężyć drzwi na gospodarstwie.

Macie jakieś doświadczenia z fotopułapkami, ewentualnie innymi urządzeniami, które jak wykryją zwierze zrobią mu zdjęcie, ewentualnie wyślą powiadomienie?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    640

Znajomemu jak znikało drewno ze sztapla za stodołą, to założył czujnik ruchu od lampy i podłączył go przewodem do radio-budzika w sypialni. Dzięki temu udało mu się nakryć na gorącym uczynku złodzieja.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Tylko jak zrobi zdjęcie lub będzie nagrywała film to zaświeca się diody IR i możesz ją stracić- "zwierzę" na dwóch nogach sobie zabierze. Może lepiej kamera na Wi-Fi która obsługuje wirtualne ogrodzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
9 minut temu, Konrad_Duda napisał:

Tylko jak zrobi zdjęcie lub będzie nagrywała film to zaświeca się diody IR i możesz ją stracić- "zwierzę" na dwóch nogach sobie zabierze. Może lepiej kamera na Wi-Fi która obsługuje wirtualne ogrodzenie.

nie ma wifi, nie ma prądu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kup taki czujnik ruchu od motocykla, napędzany jest na paluszki a piszczy zajebis...cie, przymocujesz do drzwi i jak istota  ruszy to psy z sąsiedniej wioski się obudzą. Ty też pewnie więc jest szansa na co najmniej wypłoszenie obywatela. Do kompletu drzwi na sprężynie bez klamki od środka, i masz wròbelka w klatce, w tym wypadku czujnik pasuje gdzieś jak się drzwi zatrzasną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Wifi to nie problem. W telefonie trzeba włączyć transmisje danych a potem hotspot. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83
39 minut temu, yacenty napisał:

nie ma wifi, nie ma prądu

to droższe rozwiązanie: foto pułapka GSM i wysyłanie zdjęć na e-mail+ karta sim. ~400zł. zdjęcie dostaniesz, jak zniknie będziesz wiedział że to nie przypadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

i potrzeba jeszcze telefon zostawić ;) kurcze zadałem proste wydawać się mogło pytanie a tu każdy teorie spiskowe sieje, finalnie nie rozwiązując problemu ani nawet nie przybliżając do niego


Konrad_Duda napisał:

39 minut temu, yacenty napisał:

nie ma wifi, nie ma prądu

to droższe rozwiązanie: foto pułapka GSM i wysyłanie zdjęć na e-mail+ karta sim. ~400zł. zdjęcie dostaniesz, jak zniknie będziesz wiedział że to nie przypadek

jakaś konkretna polecisz? bo cokolwiek z GSM to widzę bliżej 1000 niż 400zl


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588
57 minut temu, yacenty napisał:

i potrzeba jeszcze telefon zostawić ;) kurcze zadałem proste wydawać się mogło pytanie a tu każdy teorie spiskowe sieje, finalnie nie rozwiązując problemu ani nawet nie przybliżając do niego

 

 

 

Tak to jest na forum by coś pomuc w czymś to ciężka sprawa , ale teorie to łoho Ho .

Ja kiedyś na kierowcę co mleko odbierał w nocy postawiłem mała kamerkę na baterie i wiedziałem co gość odwalał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Kamera GSM z głośnikiem i diodami LED jako sygnały świetlne. Zasilanie z akumulatora lub zestaw z panelem słonecznym. Są obrotowe z opcją wykrywania i śledzenia ruchu tylko nocą widać diody IR. Powiadomienia przez aplikację i podgląd online

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Pomysł fajny, a konkretnie które klocki kupić?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Zobacz sobie np. stronę firmy Orllo, chińczyk ale solidnie wykonany. Są różne, jak obrotowa to np Orllo Z7 GSM. Może nie tanio ale widać dobrze, głośnik donośny i w miarę wyraźny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pantera    198
6 godzin temu, Konrad_Duda napisał:

Tylko jak zrobi zdjęcie lub będzie nagrywała film to zaświeca się diody IR i możesz ją stracić- "zwierzę" na dwóch nogach sobie zabierze. Może lepiej kamera na Wi-Fi która obsługuje wirtualne ogrodzenie.

żadne diody w fotopułapce podczas nagrywania sie nie zaswiecą mam to wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Tylko co Ci po takich zdjęciach? No chyba, że sąsiad przyjdzie z kanistrem :P

Tą kamerę GSM co podałem wyżej ( to tylko przykład, jest wiele podobnych ), ma zaawansowane systemy wykrywania ruchu z ograniczeniem obszaru roboczego ( np. aby nie łapało ludzi na drodze publicznej ), wysyłanie powiadomień o wykrytym ruchu, co daje szansę na złapanie na gorącym uczynku. Dodatkowo mikrofon, głośnik ( można pozdrowić sąsiada i powiedzieć z którego ciągnika ma spuszczać ) oraz funkcja alarmu (sygnały świetlne i dźwiękowe ). Oczywiście nagrywane w pętli i możliwości zapisu w chmurze ( dodatkowo płatne ). Może koszt nie mały ale inwestycja na lata. 

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Ja mam podobne jak @Marecki2922 tylko chyba thunder hm300. Musisz mieć wtedy kartę SIM doładowana i pamięci w tej fotopulapce i normalnie MMS przychodzą ze zdjęciami, nagrania też robi. Jak chcesz to poszukam żebyś wiedział jaka jakość. Mi np nawet jak wiatr ruszał gałęziami to to zdjęcia robiło i filmy, a na motorku jak ktoś jechał to było widać tylko jak już zjeżdża z ekranu (może kwestia tego że między gałęziami i prędkość) ale dzwiek nawet jest. 

Jak to masz blisko zasilania to ja bym założył taka na wifi, są nawet takie żarówki do lampy z kamerą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj