ketlin23

koparko-ładowarka,koparka gasienicowa czy kołowa

Polecane posty

ketlin23    11
Witam posiadam koparkę gasienicową warynski k 408 tylko że jest mocno wyeksplatowana i planuje zakup czegoś innego do prac melioracyjnych wykopów pod budowy kopania rowów wyrywania karp gasienicowa jest dobra tylko dużym problemem jest jej mobilnosc trzeba laweta ciagnik lawety nie mam swojej wiec pożyczać itp i moje pytanie czy koparka kołowa nadawała by sie do takich prac czy lepsza jest koparko ladowarka mój budżet to do max 46 tyś dodam że ładowarkę do załadunku zboża posiadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Lepiej kołówkę,koparko ładowarka to męka niektóre karpy wyrywać,i maszyna dostaje mocno.Do rowów czy melioracji też kołówka lepsza,mniej gimnastykować się trzeba. Tylko nie wiem czy za takie pieniądze dzisiaj coś konkretnego kupisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ketlin23    11
Krzak napisał:

Lepiej kołówkę,koparko ładowarka to męka niektóre karpy wyrywać,i maszyna dostaje mocno.Do rowów czy melioracji też kołówka lepsza,mniej gimnastykować się trzeba. Tylko nie wiem czy za takie pieniądze dzisiaj coś konkretnego kupisz.

a nie buja za mocno na takiej kołowcw w porównaniu do gąsienic czy to kwestia przyzwyczajenia

Jarecki88 napisał:

Chcesz kupić koparkoładowarkę za 46k? Chyba dawno na ceny nie patrzyłeś. 

zastanawiam sie nad zakupem jakieś tam starsze modele ogladałem na olx to nie musi być nowy model może być stary aby robote robił ogladałem case 580 g i jcb 3cx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtezecik    50

My posiadaliśmy koparko ładowarkę i robiła więcej jak ciągnik 120 konny nawóz korzenie rowy ziemia tłuczeń żmijki przestawić itd maszyna uniwersalna zrobi wykop i rozładuje nawóz  , załaduje obornik , nie kupuj zadnej innej a markę i model poszukaj sam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, ketlin23 napisał:

a nie buja za mocno na takiej kołowcw w porównaniu do gąsienic czy to kwestia przyzwyczajenia

zastanawiam sie nad zakupem jakieś tam starsze modele ogladałem na olx to nie musi być nowy model może być stary aby robote robił ogladałem case 580 g i jcb 3cx

Buja trochę ale idzie się przyzwyczaić,stabilizatory robią robotę. Bardziej sprytna od gąski. Tylko bierz z łamanym ramieniem.

U mnie kiedyś w firmie była koparko ładowarka cat 428 z 1991r to robotę robił nie wiem po ile te maszyny teraz chodzą i czy w ogóle są.Podejrzewam że mimo wieku w dobrym stanie też parę zł kosztuje bo to stare i dobre maszyny.

Edytowano przez Krzak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Koparko ładowarka jest najbardziej uniwersalna,zrobisz nią wszystko to znaczy odwieziesz ziemię ,grys ,wyrwiesz korzenie drzew jcb 3 cx przeważnie mają widły na przedniej łyżce a to się przydaje ,kołówka lepsza na korzenie ale ziemi z wykopu nią nie odwieziesz a to duży minus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Panowie kolega chce pomocy w wyborze koparka kołowa & gąsienicowa a wy mu zabawkę polecacie do kopania pękniętych rur od wody dobrą do wodociągów. Powagi trochę, jak wyobrażacie sobie tą zabawką odmulać rowy, karczować pieńki topoli?. Po godzinie was pogoni klient, że robota stoi a kasa mu leci a i sami kręciołka dostaniecie przy rowach i w koszta polecicie czasowe i ON. Ja bym wybrał uniwersalną kołową koparkę z dużym udźwigiem, bo często robota jest do 10km to sam szybko podjedziesz nie uszkadzając nawierzchni. A sprzęt ciężki na gąsienicach to kupić musisz lawetę, zaczniesz marudzić klientom, że na jeden karcz nie opłaca się pakować maszyny itd. Na gąsienicach to już do zadań bardzo ciężkich lub może na bagienne tereny, bo kłody pod gąsienice i suniesz, a i sam wiesz jakie usługi dotychczas miałeś i czy starczała kołowa czy tonęła.

Edytowano przez Risto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ketlin23    11
emtezecik napisał:

My posiadaliśmy koparko ładowarkę i robiła więcej jak ciągnik 120 konny nawóz korzenie rowy ziemia tłuczeń żmijki przestawić itd maszyna uniwersalna zrobi wykop i rozładuje nawóz  , załaduje obornik , nie kupuj zadnej innej a markę i model poszukaj sam 

a wy jaki mieliście model i marke i jak sie sprawowała

Krzak napisał:

2 godziny temu, ketlin23 napisał:

a nie buja za mocno na takiej kołowcw w porównaniu do gąsienic czy to kwestia przyzwyczajenia

zastanawiam sie nad zakupem jakieś tam starsze modele ogladałem na olx to nie musi być nowy model może być stary aby robote robił ogladałem case 580 g i jcb 3cx

Buja trochę ale idzie się przyzwyczaić,stabilizatory robią robotę. Bardziej sprytna od gąski. Tylko bierz z łamanym ramieniem.

U mnie kiedyś w firmie była koparko ładowarka cat 428 z 1991r to robotę robił nie wiem po ile te maszyny teraz chodzą i czy w ogóle są.Podejrzewam że mimo wieku w dobrym stanie też parę zł kosztuje bo to stare i dobre maszyny.

no niestety 428 dość sporo kosztują ale dobre są a czy sam pług dużo daje w takiej kołowej czy musza być podpory

slonju77 napisał:

Koparko ładowarka jest najbardziej uniwersalna,zrobisz nią wszystko to znaczy odwieziesz ziemię ,grys ,wyrwiesz korzenie drzew jcb 3 cx przeważnie mają widły na przedniej łyżce a to się przydaje ,kołówka lepsza na korzenie ale ziemi z wykopu nią nie odwieziesz a to duży minus

Risto napisał:

Panowie kolega chce pomocy w wyborze koparka kołowa & gąsienicowa a wy mu zabawkę polecacie do kopania pękniętych rur od wody dobrą do wodociągów. Powagi trochę, jak wyobrażacie sobie tą zabawką odmulać rowy, karczować pieńki topoli?. Po godzinie was pogoni klient, że robota stoi a kasa mu leci a i sami kręciołka dostaniecie przy rowach i w koszta polecicie czasowe i ON. Ja bym wybrał uniwersalną kołową koparkę z dużym udźwigiem, bo często robota jest do 10km to sam szybko podjedziesz nie uszkadzając nawierzchni. A sprzęt ciężki na gąsienicach to kupić musisz lawetę, zaczniesz marudzić klientom, że na jeden karcz nie opłaca się pakować maszyny itd. Na gąsienicach to już do zadań bardzo ciężkich lub może na bagienne tereny, bo kłody pod gąsienice i suniesz, a i sam wiesz jakie usługi dotychczas miałeś i czy starczała kołowa czy tonęła.

koparki poszukuje raczej na własne potrzeby i poprzednia też była na własne potrzeby czasme jakaś fuszka ale nie codziennie usługowo wszystkie pola oraz drugie gospodarstwo posiadam w obrebie max 8km od domu i z tego powodu zastanawiam sie nad zmianą na coś mobilniejszego żeby za każdym razem nie brać lawety zjezdzać wjezdzać itp a posiadam ładowarke zettelmeyer oraz ojciec posiada jcb 530 teleskopowa wrazie potrzeby pożycza wiec kołowa była by lepsza tylko czy w tej melioracji sobie poradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Może coś w typie mecalac by się nadawało. Mobilne, nie za duże, może wykonać pracę koparki i koparko ładowarki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ketlin23    11
peewee1984 napisał:

Może coś w typie mecalac by się nadawało. Mobilne, nie za duże, może wykonać pracę koparki i koparko ładowarki.

moim zdaniem ogólnie fajna maszyna sprytna i wiele opcji pracy ale dość droga w zakupie i naprawach bo jest dość mocno skomplikowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 26.03.2022 o 15:04, ketlin23 napisał:

a wy jaki mieliście model i marke i jak sie sprawowała

no niestety 428 dość sporo kosztują ale dobre są a czy sam pług dużo daje w takiej kołowej czy musza być podpory

 

koparki poszukuje raczej na własne potrzeby i poprzednia też była na własne potrzeby czasme jakaś fuszka ale nie codziennie usługowo wszystkie pola oraz drugie gospodarstwo posiadam w obrebie max 8km od domu i z tego powodu zastanawiam sie nad zmianą na coś mobilniejszego żeby za każdym razem nie brać lawety zjezdzać wjezdzać itp a posiadam ładowarke zettelmeyer oraz ojciec posiada jcb 530 teleskopowa wrazie potrzeby pożycza wiec kołowa była by lepsza tylko czy w tej melioracji sobie poradzi

Zależy co robisz jak wstawiasz betonowe studnie do wykopu czy podnosisz coś ciężkiego to pług musi być,łapy też,szalunek czy karpe  też lepiej wyrwać z pługiem. Do samego kopania,skarpowania może być bez pługa i łap ale przydają się żeby spadek zrobić czy coś wyprofilować. Jak brać to kompletną już.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ofercie jaka jest na stronie www.ladowarkistroer.pl są sprzęty od firmy Storer. Produkcja z Chin, jednak polski dystrybutor dba o to, by oferować klientom pełną obsługę serwisową dla sprzedawanych sprzętów więc duży plus dla nich, ponieważ nie ma obaw o dostęp do części zamiennych.

 

 

Edytowano przez ukaszKruszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikkallo    0

Koparka kołowa może być dobrym wyborem dla prac melioracyjnych i kopania rowów. Są bardziej mobilne niż koparki gąsienicowe i mogą być bardziej odpowiednie, jeśli nie masz stałego dostępu do lawety czy ciągnika do transportu. Koparki kołowe mają również mniejszy wpływ na nawierzchnię i mogą być łatwiejsze do manewrowania na terenach, które nie są idealnie płaskie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj