MatiRol92

Zapłacona zaliczka za maszyne, Sprzedający zmienia cene

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MatiRol92    72

Witam, nie wiem czy to dobre miejsce na ten temat, ale próbuje. Wiec tak, pod koniec roku 2021, dostałem oferte handlową na cene 16000zł  za rozsiewacz nawozu. Sprzedający dał mi termin  do końca roku na wpłacenie zaliczki, żeby zdarzyć przed zmianą ceny po nowym roku. Wpłaciłem 10% wartości maszyny, czyli 1600zł na konto wskazane przez Sprzedającego. Dostałem fakture w której jest opisane, czego dotyczy faktura, oraz że jest to zaliczka do zamówienia i jest też wymieniona pełna kwota 16000zł. Sprzedający powuedział, że maszyna bedzie dostępna pod koniec marca, poczatek kwietnia. Zadzwoniłem wczoraj z zapytaniem, czy maszyna już jest, albo czy wie kiedy bedzie. W odpowiedzi powiedzial mi, że producent w zwiazku z zaistniałą sytuacją na świecie  podnosi cene o 20%. I moge zrezygnować, albo kupic po nowej cenie. Czy ktoś mi może poradzić coś w tej sprawie? 

Mam korespondencje mailową, potwerdzenie przelewu, oferte handlową, fakture za zaliczkę.

Czekam na pismo które mu przesłał producent o podwyżce, chce zadzwonić do producenta i dopytać czy to prawda.

Prosze o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Skoro dealer przyjął zaliczkę tzn. doszło do zawarcia umowy w trybie ofertowym. Ciebie łączy umowa z dealerem a nie z producentem. Producent może sobie podnosic cene ale ciebie to nie dotyczy. ty masz umowe z dealerem i on nie może tak sobie zmienic jej warunków jesli druga strona ( czyli Ty) nie wyraża zgody.  Napisz mu że czekasz na wydanie maszyny po zasadach określonych w ofercie. Jesli sie nie wywiąze to pozwiesz go w sądzie o zapłatę  odszkodowania. 

Myśle że to dealer chce Cie wykiwa a nie producent. Może dealer ze świętokszyskiego?

  • Like 9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247
19 minut temu, robert1226 napisał:

sam piszesz wpłaciłeś po nowym roku 

Gdzie tak napisał?

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24
23 minuty temu, robert1226 napisał:

Przecież sam piszesz że miałeś wpłacić zaliczkę do końca roku , a jak sam piszesz wpłaciłeś po nowym roku sam nie dotrzymałem warunków  od pierwszego stycznia była podwyżka i w takiej cenie chcę i diler tę maszynę sprzedać.

Ty umiesz czytac wogole ? Bo napisal wyraznie ze wplacil zeby zdazyc przed podwyzka po nowym roku

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72
35 minut temu, robert1226 napisał:

Przecież sam piszesz że miałeś wpłacić zaliczkę do końca roku , a jak sam piszesz wpłaciłeś po nowym roku sam nie dotrzymałem warunków  od pierwszego stycznia była podwyżka i w takiej cenie chcę i diler tę maszynę sprzedać.

Gdzie tak napisałem? wpłaciłem zaliczke tego samego dnia, jak dostałem oferte. w grudniu 2021

42 minuty temu, karino25 napisał:

Skoro dealer przyjął zaliczkę tzn. doszło do zawarcia umowy w trybie ofertowym. Ciebie łączy umowa z dealerem a nie z producentem. Producent może sobie podnosic cene ale ciebie to nie dotyczy. ty masz umowe z dealerem i on nie może tak sobie zmienic jej warunków jesli druga strona ( czyli Ty) nie wyraża zgody.  Napisz mu że czekasz na wydanie maszyny po zasadach określonych w ofercie. Jesli sie nie wywiąze to pozwiesz go w sądzie o zapłatę  odszkodowania. 

Myśle że to dealer chce Cie wykiwa a nie producent. Może dealer ze świętokszyskiego?

Dzowniłem do innego dealera, żeby zrobił mi tak na szybko oferte na taką samą maszyne i dopytać o tą podwyżke. To mi wycenił maszyne i powiedział, że producent podnosi cene na wszystkie zamówienia które będą zrealizowane od 1 kwietnia, czyli wszystkie które bedą na placu od 1 kwietnia, będą o 20% droższe.  jezeli dostałbym 31marca to byłoby jeszcze po starej cenie i ,że cieżko to obejść.....

Podejde jeszcze do prawnika dopytać sie o ta sytuacje.

ps. dealer z dolnego śląska 

Edytowano przez MatiRol92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

no właśnie chyba tak to sie skończy. 

Jak ktoś jest kto ogarnia takie sprawy, to prosze sie tu wypowiedzieć :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28740

Większość firm boi się UOK, bo im może narobić bałaganu, pamiętam że kiedyś mamuśka miała problem ze nie chcieli naprawić pralki na gwarancji, po postraszeniu ich UOKiem od razu przywieźli nową a zabrali starą, jeszcze przeprosili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Jesli jestes rolnikiem to UOKiK nic nie zrobi. Dzwoniłem do nich o poradę prawną to powiedzieli że rolnik to przedsiębiorca czyli darmowej porady mi nie udzielą.

Mnie też dealer wykiwał i jestem 50 tys stratny. Składam pozew do sądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

Może nie bedzie ogarniał, że UOKiK nic nie wskóra, ja nie jestem Vatowcem, pracuje na etacie, a gospodarstwo to tylko dodatek. Coś też kojarzę, że na YT jakiś jutuber składał skarge do UOKIK za niedostarczenie nawozu czy coś. Sam jestem ciekaw jak to będzie. Nie jestem typem człoweka który lubi sie sadzić i chodzić po sądach. Ale jak mam być wydymany, a miałem zagwarantowaną cene wcześniej, to chyba mi sie należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Uoki może pomóc, może nie pod kątem praw konsumenta takimi jak gwarancja, rękojmia itp ale w oparciu o prawa uczciwej konkurencji dealera.  Nie rozumiem tylko dla czego nie chce dostarczyć sprzętu  do końca kwietnia w starej cenie co było by zgodne z umową.

 

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72
8 minut temu, Pigmei napisał:

Uoki może pomóc, może nie pod kątem praw konsumenta takimi jak gwarancja, rękojmia itp ale w oparciu o prawa uczciwej konkurencji dealera.  Nie rozumiem tylko dla czego nie chce dostarczyć sprzętu  do końca kwietnia w starej cenie co było by zgodne z umową.

 

tzn. chodzi o to, że on chyba chce, ale maszyna wyjdzie z fabryki dopiero w kwietniu. czyli po podwyżce. A może  specjanie przeciąga, żeby wiecej wyciąnąć.

powiedział mi przez telefon, że moge zreygnować, albo pogodzić sie z tym itp

Edytowano przez MatiRol92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Bo pewnie w grudniu sprzedawca chciał dorobić sobie słupków na premię, teraz dopadły go faktyczne podwyżki i jest w d*pie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

No nie musi, on też nie chce sprzedaży na której miał by stracić. Problem więc macie we dwóch. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

jeszcze powinien mnie od razu poinformować o takiej zmianie, a nie czekać na dzien wystawienia faktury.... gdybym nie dzwonił i dopytał to chyba poinformowałby mnie na placu o tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Ja jestem po twojej stronie powinien był to zrobić zachował się po prostu podle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1581
2 godziny temu, mateo105 napisał:

Ty umiesz czytac wogole ? Bo napisal wyraznie ze wplacil zeby zdazyc przed podwyzka po nowym roku

Ty czytelnik się znalazł .

Tak to napisał ,a mi kropka zniknela i tak mi wyszło że po nowym roku zaliczkę wpłacił .

Mój błąd przepraszam.

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

U mnie to samo z przyczepą. Dopłaciłem 3,5  tyś w lutym i odebrałem maszynę. Dzisiaj jest droższa o ponad 20 tyś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Masz umowę , potwierdzenie zaliczkowania , jesteś kryty. Nie daj się tylko albo niech daje maszynę na warunkach w umowie , albo oddaje zaliczkę (szkoda że nie jest to zadatek) i robisz reklamę jego firmy w internecie jakie ma podejście do klienta. 

 

Jeszcze możesz w rozmowach z nim wspomnieć że żona siostry jest prawnikiem i chętnie podejmie się sprawy sądowej 🙃

Edytowano przez pawlus224
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Godzenie się na "takie dopłaty" gdzie mieliście umówione ceny prowadzi do coraz wiekszej patologi, utwierdzacie dealerów że mogą bezkarnie ciągną od was kase ile się da zasłaniając się srovidem i wojną.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28740
2 godziny temu, karino25 napisał:

Jesli jestes rolnikiem to UOKiK nic nie zrobi. Dzwoniłem do nich o poradę prawną to powiedzieli że rolnik to przedsiębiorca czyli darmowej porady mi nie udzielą.

tu nie chodzi o to żeby się radzić UOKiKu i liczyć na darmową poradę, tylko żeby tą instytucją postraszyć nieuczciwego kontrahenta

w naszym wypadku (co prawda mniejszym), wystarczyło wspomnieć że UOK powiedzieli że chętnie się zajmą tą sprawą, i od razu zamiast naprawy starego sprzętu przywieźli nowy

nikt z nas nie pytał w UOK co i jak

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

O to chodzi ,to jak z grą w pokera 😃

 

Kiedyś wysłałem duże opony od przyczepy kupującemu ,nie odebrał ich i byłem obciążony podwójnymi kosztami wysyłki. Wnerwilem się i zadzwoniłem do niego że tak się nie robi i że jak chce to moi koledzy z (losowej) miejscowości koło niego przyjadą do niego na herbatkę - zapłacił w ciemno potrojne koszty wysyłki i kazał jednak sobie wysłać jeszcze raz te opony , zapłacił za nie pobraniowo.

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atis10    5

Sytuacja na rynku maszyn niestety nie jest ciekawa. Terminy oczekiwania na maszyny są obecnie bardzo długie i mogę Wam potwierdzić info, że niektórzy polscy producenci maszyn stawiają dealerom ultimatum. Albo bierzesz maszynę po nowej cenie, często jest to 20 % drożej mimo że maszyna była zamawiana Np w listopadzie 2021 albo nara, mamy pełno klientów którzy wezmą z pocałowaniem ręki.  Więc dealer woli nawet oddać zaliczkę niż sprzedać taką maszynę ze stratą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez panmino
      Czołem koledzy, w którym banku najłatwiej wziąć kredyt na utrzymanie płynności finansowej linia UP? Gdzie najkorzystniej liczą zdolność kredytową? W Paribas odpadłem, tylko straciłem czas na kopiowanie dokumentów...
    • Przez Kasienka555
      Witam wszystkich
      Potrzebuję pomocy/porady.
      A więc odziedziczyłam działkę o powierzchni 6 arów (600m2) ta działka stoi i nie ma z niej żadnego pożytku, na działce podłączona jest woda i nawet dostęp do prądu oraz studnia, nie mam zielonego pojęcia co mogłabym na niej zrobić żeby cokolwiek z niej mieć, nie interesuje mnie nic z stylu ogródka ponieważ posiadam ogród, byłabym zainteresowana np fotowoltaika ale nie wiem czy moja działka jest kompetentna do tego, być może są rośliny na których można się wzbogacić nie wiem. Proszę o porady będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam! :)
    • Przez franek230
      Dobry wieczór
      Mam 16.5 hektara użytków rolnych i 43 sztuki DJP bydła. Czy ktoś z Was wie jak obliczyć, ile litrów ropy przysługuje mi na cały rok?
      Serdecznie pozdrawiam :)
    • Przez Mario8610
      Witam, zastanawiam się nad zakupem używanego ciągnika i szukam kredytu z ratami rocznymi, brał ktoś taki kredyt jak to wygląda od strony formalnej. Daje jakiś bank taki kredyt?
    • Przez tomi003
      Dzień dobry, reprezentuję polską firmę Respect Energy S.A. - 100% Zielona Energia.
      Zajmujemy się zabezpieczaniem gospodarstw rolnych przed podwyżkami cen energii, taryf C (C11, C12A,C12B itd), w tym momencie możemy już podpisywać i zamrażać cenę prądu od roku 2025,2026,2027,2028 ... aż do roku 2036. 
      Na ten moment mogę Państwu zaproponować cenę stałą 690zł/MWh (0.69zł/kWh) nawet do 2030 roku, opłata handlowa 0zł. 
      Więcej informacji na stronie internetowej : www.respect.energy
      Zapraszam do współpracy.
      Tomasz Kędzior
      Account Manager
      tel. 519 704 485
       
      Poniżej kilka słów o naszej firmie:
      Respect Energy:
      · Jesteśmy polskim wytwórcą i sprzedawcą energii pochodzącej w 100% z OZE.
      ·  Handlujemy energią globalnie w ponad 20 Państwach w tym NASDAQ Commodites, a od kilku lat na rynku detalicznym w Polsce.
      · W zestawieniu największych firm w kraju wg rankingu Rzeczypospolita 500 jesteśmy na 47 miejscu (wyprzedzamy takie firmy jak m.in. CCC, Allegro, ING Bank Śląski, MBank). 
      ·  Zrzeszamy blisko 700 profesjonalnych wytwórców OZE oraz posiadamy własne źródła np. trzecia największa instalacja fotowoltaiczna w Europie -Zwartowo (300 hektarów paneli w jednym kawałku).
      · Respect Energy i Electricite De France (największy na świecie operator elektrowni jądrowych) podpisały 13.01.2023 umowę o współpracy dotyczącej rozwoju projektów energetyki jądrowej w Polsce w oparciu o technologię SMR NUWARD.
      · W każdym produkcie zapewniamy Gwarancje Pochodzenia redukujące ślad węglowy Klienta.
      · Zdecydowały się na nas takie firmy jak m.in.: T-Mobile, BNP Paribas, Solaris, Raiffeisen, Skanska, Omaplast, Bioenetech, Velux, Energylandia, Rossmann, Tchibo, Miasto Rzeszów oraz wiele innych miast, MWPiK Rzeszów, spółki miejskie typu (MPK, MZBM, MPGK) Hotel Arłamów, Hotele Prezydenckie, PSB Mrówka, Powiaty (powiat przeworski) oraz całe Gminy (Radzyń Podlaski) , SPODEK w Katowicach i tysiące innych biznesów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj