Boles

Brona talerzowa Staltech UH45

Polecane posty

Sedno    3

Miałem podobnego staltecha tylko że  3m. Robiła bardzo fajną robotę, ale sprzedałem bo była na łożyskach obsługowych. Ta talerzówka z ogłoszenia którą podlinkowałeś też chyba ma te obsługowe piasty, ale żeby być pewnym to musiałbyś zadzwonić i podpytać. 

Jeśli to są te obsługowe to ja bym na twoim miejscu tego nie kupował.

 

PS: Gdybyś kiedyś jechał ją oglądać to zwróć uwagę na tą metalową osłonę piasty, bo od spodu lubi się wycierać od ziemi i piach się sypie do środka. Co się dzieje potem chyba nie muszę mówić :)

image.png.0fca53cd14b1c523161c7ea5abc107d1.png

Edytowano przez Sedno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boles    8

Dzięki za info. Właśnie jest na obsługowych dlatego też się zastanawiałem, czy mocno są problematyczne, ale skoro tak to lipa... 

Generalnie mam jeszcze jedną na oku w podobnej cenie na bezobsługowych łożyskach tylko z wałem zwykłym rurowym, jest bliżej mnie więc polecę niedługo zobaczyć. 

Czy na bezobsługowych też jest ta metalowa osłona piasty ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Obsługowe nie polecam, mieliśmy na takich piastach, po 400ha wszystkie po kolei zaczęły siadać, wymiana na trzeźwo nie wchodzi w grę🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boles    8

haha ok to rzeczywiście nie ma co, a czy te bezobsługowe rzeczywiście są takie "bezobsługowe", jaka jest ich żywotność ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sedno    3

Bezobsługowe nie mają tej osłony, a przynajmniej w moim granosystem na piaście OFAS tego kołnierza nie ma. Bezobsługowe są na pewno dużo bardziej żywotne, wytrzymają na pewno duuuuuużo więcej. To działa podobnie jak piasta kół w samochodach.

Największym atutem jest to że są szczelne, trzeba tylko pilnować czy się czasami talerz nie luzuje i nie odkręca od piasty.

 

No i kupno maszyny z wałem rurowym nie jest tragedią, bo zawsze można dokupić sobie wał np. daszkowy i zrobić podmiankę. Z łożyskami już tego nie zrobisz, bo byś musiał wymieniać każdą słupicę co się kosztowo mija z celem. Ja jak to liczyłem przy moim staltechu to wyszło o 2-3 tys. drożej niż kupno nowej talerzówki.

Edytowano przez Sedno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boles    8

Dobrze wiedzieć, podjadę zobaczę jak to wygląda, jak talerze kręcą sięna tych łożyskach bezobsługowych, czy się nie zacinają i nie ma luzów.  

Też tak myślę z tym wałem, generalnie mam teownikowy przy agregacie bezorkowym, więc talerzówka będzie głównie po rżysku pracować, więc rurowy wydaje mi się, że będzie wystarczający. 

Koszt nowego daszkowego ok 7 tys/netto, ale można dorobić w granicach 4 tys. pewnie, zależy od cen stali., które niestety są dość zmienne ostatnio...

Bardziej myślę o wózku i dyszlu z czasem jeśli bym zakupił, by zrobić półzawieszaną, koszt nowych 15tys/netto na dzien dzisieszy.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boles    8

No i spóźnione Staltech sprzedany...

Mam jeszcze na oku Grano System 4,5 na wale daszkowym, co sądzicie o tej marce ? Jest na pewno lżejsza od Staltecha, ale jak sie sprawdza, nie zapycha się ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sedno    3

Ja po sprzedaży Staltecha wziąłem nową bronę właśnie z GranoSystem. Idzie elegancko, nawet duże ilości obronika + ściernisko po pszenicy jej nie straszne, aczkolwiek nadal żałuje że pożałowałem 1000zł i nie wziąłem staltecha, bo miał na pewno dużo lepsze malowanie. 

Dramatu z korozją nie ma bo talerzówka ma dwa lata ledwo, ale widać było już na placu u dealera że staltech lepiej wymalowany.

 

Musisz polować i się zbytnio nie ociągać bo takie brony to raczej chodliwy temat. Ogłoszenie mojej wisiało może z 2-3 dni.

No i z szerokością nie przesadzaj, bo lepiej kupić węższą, ale szybciej jechać. Ja mam 105KM i 3m z wałem daszkowym i jest tak na granicy. Pod ciągnik 120-130 by była idealna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boles    8

Mam staltecha głębosza i jestem zadowolony, dlatego też chciałem talerzówkę, ale nówki teraz kosmos, dużo korzystniej wychodzi Grano, ale przy 4,5m jest różnica wagi między staltechem jakieś 700kg, a mi zależy by była dość ciężka. 

Mam 180 KM więc wydaje mi się, że 4,5m będzie optymalne, 4m troszkę wąska byłaby chociaż jest ich  więcej na rynku.

Między grano z wałem daszkowym 4m, a 4,5 z wałem teownikowym obydwie na piastach bezobsługowych talerze fi 560 jest różnica 10tys i zastanawiam sie, czy warto dokładać do 4,5m.. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj