Rider

NH 1540 wymiary paska klinowego alternatora i wentylatora

Polecane posty

Rider    4

Witajcie, potrzebuje pomocy, otóż w kombajnie NH 1540 bardzo szybko zużywa się pasek klinowy co napędza alternator i wiatrak, nowy pasek wytrzymuje ok godziny pracy, wszystkie łożyska chodzą lekko więc podejrzewam ze jest to jakiś nietypowy pasek, dlatego zwracam się z prośbą do posiadaczy kombajnu NH z silnikiem 6-cyl FORD o podanie wymiarów oryginalnego paska klinowego. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Kolego, ten sam kombajn i ten sam problem.Zawsze starczało paska na 100ha a wtym roku już 2 poszło.Pasek zakładam 13mm na 1157mm i taki już od 7 lat co roku.Myśle że w takiej temp. jak wtym roku szybko sie nagrzewa i rozciąga a potem sie poprostu pali.Jak narazie innej przyczyny nieznalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolx21    22

Ja tez mam taki kombajn i wymienilem 3 lata temu stare paski na nowe i do tej pory nie mam problemow. Jutro zobacze jakie ma wymiary to ci napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

ja przedwczoraj zmieniałem ten pasek lecz niestety sam nie moglem rozczytać wymiarów ale został odmierzony za pomocą kabla sznurek tez jest ok ale musisz wtedy od srodka paska mierzyć, znajomy dal mi od frezarki pasek i pasował mimo że nowy to wymiarow nie miał wypisanych :]


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rider    4

Kombajn jest znajomego i zakładaliśmy paski szerokości 13mm i 17mm jeden jak i drugi ulegały szybkiemu zużyciu, spróbuję dokupić pasek 15mm, jednak jak ktoś zdoła odczytać rozmiar

(głównie szerokość bo długość to 1180mm jest ok) oryginalnego paska byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi900    1
Napisano (edytowany)

Witajcie, potrzebuje pomocy, otóż w kombajnie NH 1540 bardzo szybko zużywa się pasek klinowy co napędza alternator i wiatrak, nowy pasek wytrzymuje ok godziny pracy, wszystkie łożyska chodzą lekko więc podejrzewam ze jest to jakiś nietypowy pasek, dlatego zwracam się z prośbą do posiadaczy kombajnu NH z silnikiem 6-cyl FORD o podanie wymiarów oryginalnego paska klinowego. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

 

 

Jest to pas typu wąskoprofilowego SPA. Tutaj masz profile standardowe Z,A,B,C,D i wąskoprofilowe SPA,SPB,SPC,SPZ z katalogu firmy OPTIBELT.

 

profilerg.png

 

Nr oryginału to 371222 . Ma długość 1180 i szerokość zew 12,7mm. Spokojnie znajdziesz zamiennik - Sanok robi dobre pas i ma taki zamiennik.

Edytowano przez maxi900

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam żeby nie zakładać nowego tematu zapytam czy ktoś wie co może być przyczyną ze kombajn z nie nacka nagle zgasnie i potem nie można go przez godzine odpalic nagle pompa nie podaje paliwa

jak odkrece rurke od paliwa to nie podaje dzisiaj po dwoch godzinach zaczalem chechlac i zapalil

kombajn nie przebiera ani nie spada z obrotow najpierw tylko od razu ma brak paliwa jak by urzyl yego gaszenia na linke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Proszę o podpowiedz czy sieczkarnia od 1520 i pochodnych bez litery s (czteroklawiszowy) będzie pasować do 1540s chodzi o szerokość i napęd, oraz odpowiednio klawisze (wytrząsacze) czy są zamienne?

I jesze jedno pytanie (może ktoś ma porównanie pracował na tych maszynach) jak się ma wydajność i jakość pracy Claas merkator 75 (4 wytrząsacze) do pracy NH 1540s?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
detom    18

mercator 75 i nh1540s są bardzo zbliżonej wydajności , co do sieczkarni powinna pasować, na 95 % bdzie to sieczkarnia Spitor , montowane były aż do modelu 80XX z początkowych lat produkcji.


Jeśli pomogłem kliknij lajka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

@detom widzę że jesteś z okolic Siedlec i tam jest sporo tych maszyn , czy wydajność i jakość pracy tych kombajnów oceniasz na podstawie wiedzy teoretycznej czy pracowałeś na tych maszynach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
detom    18

pracuję na nh 8050 też jest 4klawiszowcem z motorem forda a przed zakupem kombajnu kosił mi gościu mercatorem 75, szybkość pracy na korzyść nh ( a może przyczyną był braku pośpiechu operatora w końcu pracował na godzinę B) ) mam heder 3,9m jadę minimalnie szybciej niż class z hederem 3,6m (testowane 2 lata temu na sąsiednich polach w owsie na takim samym areale i i mniej-więcej wydajności).

Zakładając że poprzedni model czyli 1540s, był odrobine powolniejszy wydajność jest bardzo zbliżona do mercatora.


Jeśli pomogłem kliknij lajka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Kombajn jest znajomego i zakładaliśmy paski szerokości 13mm i 17mm jeden jak i drugi ulegały szybkiemu zużyciu, spróbuję dokupić pasek 15mm, jednak jak ktoś zdoła odczytać rozmiar

(głównie szerokość bo długość to 1180mm jest ok) oryginalnego paska byłbym bardzo wdzięczny.

W tym roku robiliśmy alternator i przy okazji wymiana paska.

Założony 13x1180 choć powienien być 12,7x1180, zobaczymy ile to wytrzyma.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Farmerinio00
      Witam mam problem z kombajnem zbożowym new holland tx30 kombajn kupiony z Francji był przezbrojony całkowicie na kukurydzę został przezbrojony do cięcia zboża . Ale po całkowitym przezbrojeniu i próbie cięcia zboża kombajn nie pobiera zboża i wszystko wałkuje się na motowidle a jak już pobieże to się odrazu za podajnikiem pochyłym zapycha proszę o jakieś rozwiązania problemu 
    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Windziu
      Cześć!
      Mam problem z NH TX68. Kombajn na wbitym biegu a na joysticku ustawionym na N pełznie powoli do przodu. Potencjometr wymieniony, wyregulowany że na N swiecą trzy diody (żółta, zielona i czerwona) czyli elektrycznie powinno być OK. Czy dobrze myślę, że trzeba byłoby wyregulować zerową pozycję na hydrostacie (pompie, silniku czy skrzyni-nie moge dojść gdzie może być regulacja)? Ktoś przerabiał temat?
      Czy ktoś poratowałby instrukcją serwisową do w/w TX'a? 
    • Przez ENDURAK91
      Czym się różni wersja Elevation od zwykłego CX6080?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj