asaledr

Dopłaty do nawozów 2022

Polecane posty

ACE    0

Ale trzeba być mikro małym lub średnim przedsiębiorcą🤣🤣 inaczej wniosek zostanie odrzucony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84
Dnia 25.04.2022 o 22:12, ACE napisał:

Ale trzeba być mikro małym lub średnim przedsiębiorcą🤣🤣 inaczej wniosek zostanie odrzucony. 

z agencyjnych definicji jesteś mikro jak większość z Nas, więc tu problemu nie widzę, problem jest że tylko do 50 ha ale lepsze rydz niż nic, bo mogło tego wcale nie być 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0    33

Rozumiem, że paragony się nie liczą za zakup nawozów, jedynie faktury będą brane pod uwagę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Dokładnie wczoraj nosiłem wniosek miałem już wypełniony w domu to w sekretariacie przyjmują jak wejdziesz to ostatnie drzwi po lewej stronie. Babka daje potwierdzenie takie jak kiedyś do wniosku o dopłaty i na wniosku i fakturach stawia pieczątki z datą kiedy zdany i podpis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84
Dnia 7.05.2022 o 20:24, rafal0 napisał:

Rozumiem, że paragony się nie liczą za zakup nawozów, jedynie faktury będą brane pod uwagę ?

albo paragony imienne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pstrąg    15
Napisano (edytowany)
Dnia 24.04.2022 o 09:24, caros2 napisał:

Czy ktoś orientuje się czego dotyczy w wniosku o dopłaty do nawozów poz.VII o jaką pomoc chodzi?

Przechwytywanie.PNG

Własnie, o jaką pomoc chodzi? To się tyczy pomocy publicznej dotyczącej nawozów, w przypadku jak ktoś składa drugi raz ten wniosek czy ogólnie pomoc publiczna np. za wapno, materiał siewny?

Edytowano przez Pstrąg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniszek1    31

Swoją drogą w jakim czasie maję rozpatrywać te wnioski i kiedy będzie można spodziewać się kasy na koncie? Ktoś coś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martaaa    0
Dnia 26.05.2022 o 12:24, aniszek1 napisał:

Swoją drogą w jakim czasie maję rozpatrywać te wnioski i kiedy będzie można spodziewać się kasy na koncie? Ktoś coś wie?

Cytuję poniżej tekst z Interii. Jeśli by tak rzeczywiście było, to pieniądze powinnam już mieć na koncie, bo wniosek składałam jeszcze w kwietniu. A nie mam.

Według przewidywań ministra Kowalczyka pieniądze mają zostać wypłacone rolnikom po około 3-4 tygodniach od złożenia wniosku.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Co trzeba zaznaczyć we wniosku w przypadku zwykłego rolnika we wniosku?

mikroprzedsiębiorstwo

przedsiębiorstwo samodzielne

Wnioskodawca nienależący do kategorii określonych w pkt 1-5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SoLo97    0

Odświeżam temat z pytaniem czy ktoś z Was dostał już dopłatę lub przynajmniej decyzję o przyznaniu pomocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SoLo97    0

Przy składaniu wniosku w agencji powiedzieli że do końca roku mają czas więc pewnie gdzieś w tych granicach wypłacą, tym bardziej że dopiero pod koniec roku mają dostać pieniądze z pierwszej transzy KPO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

Podobno wypłacają i do końca sierpnia mają wypłacić, osobiście nie dostałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniszek1    31

Mazowieckie pow. Garwolin  też jeszcze nie nic nie ma.

Pewnie to zależy agencji i od ruszania się i liczenia dopłat przez tych darmozjadów tam pracujących...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj