Polecane posty

Mecha    110

Jaką zrobić płytę pod 2x bin 28 i jakie zbrojenie ? Planowany również podajnik kubełkowy.

Co na podbudowę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

No wiem ale pytam jakie wy macie doświadczenia. Teraz robi się z tego co jest, myślę nad siatka 8mm okienka 15cm arkusz 5x2.15m ile tego by trzeba żeby zastąpić zbrojenie podane w specyfikacji bina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1131

Jak płaskodenny to wybrać z 60 cm na spód zagęścić kruszywo, 30 cm betonu dwie warstwy z tej siatki i wytrzyma (chyba, że grunt niestabilny to wg projektu). Jak lejowy to raczej robiłbym tak jak w projekcie BIN'a

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pod 130 t robiłem kratę z 8 pręta oczka 20 na 20. i na to 20 cm betonu. a pod starym 100 tonowym jest płyta z kamieni i betonu bez zbrojenia i też trzyma

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Zależy od podłoża. A to się robi raz na kilkadziesiąt lat. Nie ma co dziadować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

A jakie zrobić zbrojenie pod kubełki i mocowanie kubełków do silsów albo ogólnie konstrukcje żeby się nie chwiały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Chciałbym się dowiedzieć czy na postawienie 2 binów 28 potrzebne jest pozwolenie na budowę czy zgłoszenie wystarczy? Wiem że jest do 7m i 30m3 więc np jakby postawić go na 4 blachy a nie na 5 to już by były po 20t. Jak to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1131

Jak nie obawiasz się kontroli, to wpisujesz w zgłoszenie wymiary, które "łapią" się pod to zgłoszenie. Podstawa to dobre stosunki z sąsiadami.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Tzn jakbym postawił na 4blachy to by się łapał, ale czy 2 silosy to już nie bateria? Czy to się jeszcze łapie na zgłoszenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KajtekDiego
      Jak pryskacie swoje silosy zbożowe? Jakich masek przeciw gazowych używacie?
    • Przez fubus84
      Witam.
      Potrzebuję jak najwięcej informacji o takim silosie
       
      http://img23.staticclassifieds.com/images_tablicapl/271123953_3_644x461_silos-30-ton-z-mozliwoscia-suszenia-pozostale-rolnicze.jpg
       
      Nie dokładnie ten, ale takiego w googlach znalazłem.
      Mam możliwość kupienia takiego w dobrej cenie. Jest w gorszym stanie, ale trochę wyższy. Dokładnie to zbudowany jest z 3 takich pierścieni, jak ten dolny w tym silosie ze zdjęcia.
      Wie ktoś może ile mniej więcej ważą elementy z tego pierścienia (składa się z 4) Ten co chcę kupić to muszę sobie go sam zdemontować i tu jest kłopot, bo z jednej strony jest budynek, a z drugiej drzewo, a dalej staw. Nie ma zbytnio opcji żeby podjechać dźwigiem, bo musiałby to być dość duży dźwig, żeby mógł go podnieść stojąc co najmniej 10 m od niego.
      Chciałbym go rozebrać na elementy i w tedy też transport mi odpada, bo bym sobie na przyczepach przywiózł. dlatego interesuje mnie waga elementów, żeby ocenić w ile osób mogę to zrobić i czy dam radę je opuścić na linkach na ziemie
       
      No i jak ma się sprawa z postawieniem go pod chmurką (tak stoi teraz) czy nie będzie woda do niego włazić
       
      Proszę o odpowiedzi bo muszę w miarę szybko dać odpowiedź czy go będę brał czy nie
    • Przez kwiapa
      Witam,
      od dłuższego czasu zastanawiam sie jak zabezpieczyć przed szkodnikami zboże i rzepak na okres przechowywania w silosach zbożowych.
      Mam "zamknięty" system załadunku, tzn. kosz zasypowy i dalej przenośniki ślimakowe i kubełkowe. W takim układzie nie ma możliwości np. opryskania jakimś środkiem po drodze ziarna do silosu a jedynie w jego wnętrzu.
      Przyszło mi do głowy zastosowanie zamgławiacza np. coś takiego jak tu: http://tedan.pl/catalogsearch/result/?q=zamgławiacz&pick=mage
      Co sądzicie i takim rozwiązaniu? Może ktoś już to stosował?
    • Przez wl_master
      Witam, mam pytanie do użytkowników silosów płaskodennych BIN lub Polnet, jak macie wybieraki w środku to ile jeszcze zostaje faktycznie w zbiorniku zboża. i druga rzecz jak przestanie się juz obsypywa grawitacyjnie w silosie to czy trzeba w jakiś sposób odkopywac wybierak czy po prostu włączamy mu start i zaczyna pracowac? zastanawiam sie nad silosami z Bina lub Polnetu i chyba przechodzi Polnet ze względu na falistą blachę czy użytkownicy mogą sie wypowiedziec o jakichś minusach lub na co trzeba zwróci uwagę. planowane silosy to 4-6X130 ton z koszem, kubełkiem wialnią
    • Przez Krystian6830
      Jestem tu z pytaniem jak przykrywa się kiszonkę w silosie???
      rozwija sie po prostu folie i rozkłada ?
      Bo ja słyszałem że najpierw jeszcze jak nie nie kukurydzy ma to folie daje sie na sciany i na koniec zagina do środka 
      Wiecie jak to się robi ?????
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj