bizonsuperzo56

siewnik poznaniak ustawienie denek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
witam wszystkich czy ktoś z was wie jaka powinna być ustawiona szczelina między dnem a wzgórkiem kółka wysiewajacego dźwignia na 1 ząbek od góry i czym to mierzycie bo u mnie każda inaczej z góry dzięki za każdą podpowiedź

a coś znalazłem jeszcze że ktoś opisał że 3mm powinno być i czy to prawda ?

i to prawie dotykać to znaczy ile przerwy 0.50mm czy jak ?

Wiadomość z agroFakt.pl

robert1226    599

Co za różnica czy masz 0,5 czy 1 mm ludzie z głupoty robią problemy , i tak musisz próbę kręcona zrobić .

raven18    47
Napisano (edytowany)

0,1 -0,2mm, tak by nie ocierały, jak ustawisz jw 1mm, to na den2 (dla owsu np) będzie 3mm i może być nie równy wysiew, gdyż z  górki będzie mieliło zboże  

Edytowano przez raven18

nie prawda jak każde praktycznie denko jest inaczej ustawione to nie równo wysiewa na poszczególne redlice

• Like 1

raven18 czyli na pierwszy ząbek wziąć szczelinomierz 0.10-0.20 i wszystkie na równo ustawić bo jak na owies na 2 ząbek ustawie to będzie wszystko dobrze ?

Robert1226 tak się udzielasz a żadnej normie szczeliny nie podałeś jak powinno być prawidłowo

raven18    47

Ja to na oko ustawiałem, ale możesz też szczelinomierzem, miałem podobnie jak ty każde denko inaczej. Teraz z górki czy pod górkę zawsze równo wysiewa, plus siewnik lekko pochylony do tyłu powinien być  

robert1226    599
24 minuty temu, bizonsuperzo56 napisał:

raven18 czyli na pierwszy ząbek wziąć szczelinomierz 0.10-0.20 i wszystkie na równo ustawić bo jak na owies na 2 ząbek ustawie to będzie wszystko dobrze ?

Robert1226 tak się udzielasz a żadnej normie szczeliny nie podałeś jak powinno być prawidłowo

Bo tego idealnie nie ustawisz musisz zrobić +- , a że szczelinomierzem to trochę przerost formy nad treścią  siewnik na pewno ma swoje lata i swoje już wysiał to choć byś się dwoił i troił i tak poustawiasz z jakimś marginesem.

Andrz_    333

Do ustawiania jest specjalny przyrząd który był na wyposażeniu maszyny , kiedyś  wrzucałem foto w podobny temat

• Like 1

raven18 temat ogarnięty odnośnie denek a powiedz na które wgłębienie zastawki na owies ustawianie licząc od dołu

jacor73    446
Dnia 11.03.2022 o 20:46, raven18 napisał:

Ja to na oko ustawiałem, ale możesz też szczelinomierzem, miałem podobnie jak ty każde denko inaczej. Teraz z górki czy pod górkę zawsze równo wysiewa, plus siewnik lekko pochylony do tyłu powinien być  

Najpierw piszesz, że 0.1-0.2 mm a teraz na oko, musisz mieć niezłą precyzję w oku.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez szymen123
      Witam wszystkich

Stoję przed zakupem siewnika punktowego. Do wyboru dwa modele Kuhn maxima 3 Ti albo monosem NG plus M extend. Który z nich wybrać? Wady i zalety każdego? Siewnik będzie służył do siewu kukurydzy, słonecznika i rzepaku przy współpracy z GPS.

Pozdrawiam
    • Przez szymen123
      Witam wszystkich
      Stoję przed zakupem siewnika punktowego. Do wyboru dwa modele Kuhn maxima 3 Ti albo monosem NG plus M extend. Który z nich wybrać? Wady i zalety każdego? Siewnik będzie służył do siewu kukurydzy, słonecznika i rzepaku przy współpracy z GPS.
      Pozdrawiam 
    • Przez zetor1111
      Witam. Interesuje sie zakupem siewnika do kukurydzy Becker Aeromat :lol: Z tego co widzę na allegro można za 7 tyś kupić niezły siewnik 4 rzędowy z nawozami w/w firmy Napiszcie opinnie na temat tego siewnika jak sie sprawuje i na co zwracać uwage przy zakupie siewnika do kukurydzy ??????? Jaki siewnik polecacie ????? Szczególnie chodzi mi o siewnik 4 rzędowy z nawozami i z którym współpracował by Ursus 3512 bo widziałem na AF tego Beckera z ferdkiem
    • Przez Piotr1711
      Witam, jak w temacie, chciałbym zaczerpnąć opini na temat siewnika multicorn. W jaki sposób ustawiać go do wusiewu kukurydzy? Na jakiej gęstości i szerokości siać nasiona?
    • Przez Krzysiek_Urynowicz
      Witam
      Posiadam siewnik Becker aeromat T8 na sterowniku Monitoring System 1500, w którym jest złącze na 39pin. Przez to, że poprzedni właściciel pewnie połamał osłonę tej kostki, kable zaczęły śniedź a luty pękać. Czy posiada ktoś taki siewnik i możliwość zrobienia kilku zdjęć jak polutowane są kable w kostce?
      W moim siewniku sterowanie wysuwem sekcji i znacznikami jest ze sterownika, a nie tak jak w innych z oddzielnego ,,pudełeczka,,

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj