Krzys375

Yaravita dolistne nawozenie

Polecane posty

Krzys375    2

Witam, 

Proszę o pomoc przy dawce nawozenia dolostnego, polecają Yaravita oto jakie ja dawki wyliczylem:

Miedz 1 litr (500g) 

Cynk 1 litr ( 800g)

Mangan 1 litr ( 1500g) 

Mocznik 5kg ( ok. 1850 g azotu) 

Yaravita thiortac Siarka 25 litrów ( 18,75 kg)

I na koniec Calfert Basic magnez 6,25% ( 50 litrow) 

To wszystko na 5 hektarów 

Koszt ok 1000 zl Na 5ha = 200 zl / 1 ha

 

Edytowano przez Krzys375

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Wychodzi to ekonomicznie lepiej niż Yara Gramitrel takie rozbijanie na pojedyńcze pierwiastki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys375    2

Nie mogę aktualnie znaleźć na forum ale właśnie ktoś polecał żeby to rozbić bo można zwiększyć poszczególne dawki.

Ale może i racja żeby kupić gotowy.

Czy można od razu dodać mocznik I rozpuścić do niego ? Czy dolać nawoz siarkowo-azotowy czy może lepiej posypać te 15 kg/ha a może wcale nie dawać

Przy obecnej cenie nawozów.... nie wiadomo co to robić. 

Jakaś propozycja / podpowiedź czego nie dawać a co pasuje dolać do całości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Jak jeszcze nie był mocznik który się w wodzie rozpuszczał to do tego Gramitrela dodawałem mocznik+siarczan magnezu. Nie kalkulowałem szczerze nigdy, czy wychodzi taniej czy drożej, bo takie połączenie pozwoliło mi na prawie 10 ton, co mnie satysfakcjonowało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Siarczanu do każdego zabiegu 10kg/ha, a mocznik poszedł tylko na kłos i tez było go 10kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3566

ja pierdziele 🙆 wydać 200zł na same witaminki... nie kupuj tego calferta i siarki z yary bo to zwykłe oszukaństwo - zamiast tego kup siarczan magnezu siedmiowodny 2 woreczki 25kg po około 60 może 65zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj