pimper21

prawo jazdy

Polecane posty

pimper21    61

Mam małe pytanie od którego roku życia można robić prawo jazdy na ciągnik ??

Ojciec jest świeżo po wylewie i traktorem jeździć nie może ;)

Słyszałem że jest coś takiego że od 16 lat można uzyskać jakieś pozwolenie na jazdę traktorem aby jeździć po polu po obejściu i z pola na pole , a tak jak to trzeba najmować kogoś do pomocy ale ja w takim tempie to zbankrutuje :D a tak jak by mieć pozwolenie to można się lansować na traktorze :D . Jeśli ktoś coś wie na ten temat to niech pisze ;[


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekUR    9

Z tego co ja wiem aby przystąpić do egzaminu musisz mieć zgodę rodziców to juz raczej formalność no i w moich okolicach taka przyjemność kosztuje ok 600 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

czyli normalnie testy i jazda i jest ;)


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co wy za głupoty klepiecie. Przecież prawko kategorji "T" można zdawać od 18 lat. Prędzej to jest tylko od 16 ale to na "B1" czyli samochód do wagi 550kg, lub motor do 125cm3, czyli "A1". Wiem, bo sam zdaję na "B1" i nie mówcie, że nie mam racji, bo mój kuzyn ma ośrodek szkolenia kierowców. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

panowie wcześniej mają racje, @FarmerPawlos mylisz się, ja też w wieku 16 lat zrobiłem kategorie T i jeżdziłem bez problemu, to było kilka lat temu ale nic się nie zmieniło wieć od 16 można robić T!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to było kilka lat temu, i się zmieniło. Ja też bym nie robił "B1", ale w przyszłym roku wchodzą nowe przepisy i będą zaostrzone wymogi żeby zdać testy, a jak zrobię teraz "B1" to za 2 lata robię tylko jazdę i nie piszę testów. A te prawa to się zmieniają z roku na rok. Dobrym przykładem może być, że samochodami którymi się zdaje egzaminy to praktycznie co roku są inne, bo państwo robi przetargi dla koncernów samochodowych i ten który wygra to jego samochodami będzie się zdawać egzaminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

i po co dyskutujecie w nowym temacie dziwne ze jeszcze nie został zamkniety... mało to juz jest napisane o kategori "T" poszukajcie tematu i poczytajcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

no niby jest ale nie szukałem bo potrzebne to na zaraz ;)


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

a jak jest z testami pisemnymi??? mam 14lat i jak za dwa lata zrobiłbym zrobił kat. T, a za cztery lata chciałbym robić na samochów to muszę jeszcze raz pisać testy czy już tylko praktyka??? o ile przepisy jeszcze się nie zmienią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pat26    0

Wymagany dla danej kategorii wiek wynosi[8]:

 

16 lat - dla kategorii A1, B1 lub T

18 lat - dla kategorii A lub B (od 1 czerwca 2002 r., poprzednio było 17 lat, a w latach 70. nawet 16 lat)

18 lat - dla kategorii B+E, C, C+E, C1 lub C1+E,

21 lat - dla kategorii D, D+E, D1 lub

Wikipedia nie kłamie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj