roni9411

Pszenica jara czy jęczmień browarny

Polecane posty

roni9411    30

Wpadlo mi parę ha ziemi, zastanawiam się co zasiać, wybór jest między pszenica jara a jeczmieniem browarnym. Ziemia 3 klasy po kukurydzy orka będzie wykonywa na wiosne. Ani z  jedna uprawa w przyszłości nie miałem doczynienia, dodam że z pszenicy ozimej potrafię wyciągnąć ponad 9t. Ale dzisiejsze ceny nawozów korcą mnie żeby spróbować jeczmienia browarnego który wymaga mniejszych nakładów. Co Wy o tym myślicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Jeśli pH leży to i finansowo na jęczmieniu polegniesz.

Musisz orać? Jak z wilgocią?

Pszenicę już najlepiej mieć w ziemi.  Była by pewniejsza tylko ta orka psuje robotę, chyba że teren z częstymi opadami.

Ewentualnie próbuj bezorkowo siać jeśli jest możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709
12 minut temu, roni9411 napisał:

 jeczmienia browarnego który wymaga mniejszych nakładów.  

Nakłady niewiele niższe ale wiedzą ogromną jest potrzebna do produkcji browarnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30
6 minut temu, Agrest napisał:

Jeśli pH leży to i finansowo na jęczmieniu polegniesz.

Musisz orać? Jak z wilgocią?

Pszenicę już najlepiej mieć w ziemi.  Była by pewniejsza tylko ta orka psuje robotę, chyba że teren z częstymi opadami.

Ewentualnie próbuj bezorkowo siać jeśli jest możliwość.

Po kukurydzy na ziarno jest pole więc pasowałoby zaorać chociaż u nas orka się sprawdza i z opadami w sumie nie ma większych problemów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati17    13

Jak kolega pisze, jęczmień bardzo wrażliwy na pH, jak będzie niskie to nic z niego nie będzie. Jak nie ma pewności to lepiej nie ryzykować i siać pszenicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawiddaw    3

Ja bym z browarnym nie ryzykował. Idź w pszenicę, braki w nawozach zastąp czymś innym, bakterie, kwasy humusowe. Ja też tyle nawozu nie kupuję, bo to kupa kasy, zamiast tego pryskam florahumusem. Trzeba szukać innych sposobów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Cena uprawy ostro w górę a ty jeszcze proponujesz jej podnoszenie poprzez stosowanie "bakterie, kwasy humusowe"? Można dawać wszelkie wynalazki ale jak nie będzie bazy, czyli NPK to nawet najbardziej kosmiczna mikstura nie pomoże - już lepiej tą kasę przeznaczyć na wapno. 

Jęczmień żadnym cudem techniki nie jest - ważne aby wcześnie zastosować azot, u mnie idzie praktycznie wszystko przed siewnie w formie saletrzaku a później tylko z odżywką. Oczywiście PH musi być w miarę ale nie przesadzajmy że idealne bo inaczej nie urośnie. 

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj