12345678900

Rasa na mamki (opas)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
12345678900    6

Witam jest dużo podobnych tematów bydła. Zastanawiam na przejście w kierunek czystej rasy mięsniej narazie umnie przeważają rasy bydła hf, mm. 

Zasanawiem się na krowami (mamki) rasy Angus, hereford i limousine 

OPIS :

ANGUS : Krowy ważą 550-650 kg i mają wysokość w kłębie ok. 125 cm. Buhaje hodowlane osiągają masę ciała 800 kg - 1000 kg i wysokość w kłębie ok. 130 cm. Łatwie ocieleniami, ras wcześnie dojrzewających

HEREFORD Masa ciała krów wynosi około 600 kg, zaś buhajów hodowlanych – około 900 kg; wysokość w kłębie odpowiednio: 130 cm i 135 cm. Łatwie porody, wcześnie lub średnio-wcześnie dojrzewająca. 

LIMOUSINE Masa ciała krów wynosi w granicach 650-800 kg przy wzroście wynoszącym 135 cm, a buhajów 1000-1200 kg, przy wysokości w kłębie 145 cm. 

Czekam o opinię 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

limusen to rasa wymagająca lepszych i troche zadbanych łąk , ale za to cbyba  odsadki ale i bydło droższe , herford ma miejsze wymagania zeżre wszystko praktycznie . Jak to ma wyglądać wypas w sezonie wypas czy alkierzowe utrzymnie ? herford tez troche mądrzejsze .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Hereford i angus spokojny temperament. Ale i mniejsze przyrosty przy intensywnym opasie. Polecam Blonde aquitine. Spokojna rasa i dobre przyrosty.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12345678900    6
1 godzinę temu, jarecki napisał:

limusen to rasa wymagająca lepszych i troche zadbanych łąk , ale za to cbyba  odsadki ale i bydło droższe , herford ma miejsze wymagania zeżre wszystko praktycznie . Jak to ma wyglądać wypas w sezonie wypas czy alkierzowe utrzymnie ? herford tez troche mądrzejsze .

Narazie by było sezonowo ale są plany żeby cały rok na polu przy chlewie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    45

W naszych warunkach klimatycznych nawet Luimousine bez problemu sobie poradzi cały rok na dworze, byleby tylko na zimę miały jakieś zadaszenie a najlepiej wiatę, żeby się schronić jak są wiatry.  Rynek też optuje za tą rasą, bo towarowo najdrożej nadal idzie Lm., a jedynie lepsze ceny za Hereforda czy Angusa są jak się uda sprzedać na zamówienie. Lm rośnie dość szybko, lepiej rosną Simentale i Charolaisy oraz Blonde aquitine , ale te ostatnie mało u nas popularne i materiał hodowlany drogi w zakupie, choć nawet mi się podoba i sam trochę myślę o przejściu właśnie z LM na Blonde aquitine, ale na razie za drogo zmieniać rasę. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12345678900    6
9 godzin temu, debrzyna napisał:

Czy to ma być czysta pod oceną czy w miare czysta ?

To ma być miarę czysta przy metodzie wypierania genów mlecznych na mięsne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    45

Wymagania w zasadzie jak Lm,przyrosty nieco gorsze, fajny materiał na steki i ogólnie na wołowinę kulinarna; jak się uda dobrze sprzedać to ok, jak idzie na skup to mnie ta rasa nie przekonuje.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12345678900    6

To niedawna najlepiej słyszę o rasie lm ale są agresywnie i to mnie najbardziej nie przekonuje, a przy hh czy AN to że są łagodnie bezrogie, ale mają mniejsze Przyrosty niż lm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12345678900    6

Jak jest zbytem Cielaków Hereford i Angusa?, Bo z limousine jest łatwy zbyt 

Co sądzicie o jałówce SM? 

Jaka jest różnica cenowa przy cielakach 6 msc - 10 msc, a jaka przy bykach 18 msc - 30 msc chodzi mi o wyżej wymienione rasy, czy to groszowa sprawa cenowa czy to jest nawet 2 zł wieciej za lm. Pytam bo głównie umnie sa HO i MM pojedyncze sztuki Sm dokładnie dwie 

 

Edytowano przez 12345678900

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12345678900    6

Angus czy hereford, do limousine dzień na dzień tracie zainteresowanie bo jest raso agresywną, Nie chcę o parę groszy wieciej ryzykować życiem. 

Czy ktoś może wypowiedzieć się o Anguse i hereforde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez lukasz2623
      Szukam czegoś dobrego, nie drogiego do wypalania rogów. Polecicie coś?
      Plus dodatkowe pytanie.. w jakim wieku wypalacie?
    • Przez ukaszKruszyna
      Cześć! Ostatnio trafiłem na młóto browarniane w paszy dla bydła. Wiecie może jak wpływa na wartość odżywczą? Chciałbym spróbować wprowadzić to u moich krów, które niedługo będą się cielić i w szukam informacji oraz sprawdzonego dostawcy.
    • Przez raven18
      Hej, da się zmienić ilość obornika w programie internaw bo w rzeczywistości mam go dużo mniej. Program liczy około 17 ton na głębokiej ściółce na 1DJP, to jakiś kosmos bo mam max 10 ton (licząc ilość wywiezionych rozrzutników 3,5 tonowych). Teoretycznie nie przekraczam max dawki azotu na działkach ale bardzo mało brakuje.   
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj