Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bartek1231    1

Witam mam pytanie czy do zetora 7011 da się założyć napęd bez przerabiania skrzyni i oczywiście nie mówię tu o oryginalnym napędzie. Dodam że napęd może działać tylko na szosowych biegach gdyż nie używam terenowych. Z góry dziękuję za odpowiedź 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprzedaj to, dołóż to co i tak zamierzasz przeznaczyć na modernizację + jeszcze trochę i kup coś z oryginalnym napędem - pełno tych fetorów teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

tego sprzdaj dołożysz z 15-20 tys i masz oryginała 4x4,a dołożenie napędu nie wyjdzie wiele mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

również poradzę to samo co wyżej, patrz na 6945 czy 7045 a nie będziesz dokładał jakiś most z terenówki czy innego zlepka niewiadomo z czego


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587

@Bartek1231  po co cudować z jakoś kombinacją za 7czy8 tys dołóż te 2 czy 3 i kup taki jak powinien być i będzie ok .

Te gadki że sprzedaj i kup z napędem to do kitu jak ma ciągnik w dobrym stanie to się go pozbędzie i kupi jakieś padło co będzie co chwilę do niego dokładał ( kupić coś w b dobrym stanie nie jest łatwo) , a tak to wie co ma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12188

miałem 7011 brak bapędu sprzedałem i kupiłem 6045 mocy brakowało 😁 sprzedałem i kupiłem fenda 312 i to jest to 👍 mocy i przyczepności nie braknie 1😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12188

że fend był nie wiele drozszy od zetora a bije go na głowę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587

Oj oj sprzedałeś starego Zetora 60KM i kupiłeś za niego ( małą dokładkę) 120KM fenda . 

Ale dobra chłopak założył temat o czym innym.

Edytowano przez robert1226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12188

można tak powiedzić 😁 zetor 58km


ja tylko chcisłem otworzyć oczy że można innaczej bo dzisiaj brakuje 4x4 a zaraz km może zabrakować ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

w tym modelu to chyba nie ma kol zebatych do przystawki przedniego napedu- trzeba by katalog dokladnie przejrzec od tej serii

 

Dnia 12.01.2013 o 15:19, Agrozeto_Kalisz napisał:

Chciałbym uprzedzić wszystkich, że niestety Zetory nie były seryjnie przygotowane do montażu przedniego napędu - mogą się zdarzyć takie jak rodzynki w cieście. Podobnie wśród tych z napędem 4x4 trafiają się wersje przeznaczone na Zachód z automatyczną blokadą mechanizmu różnicowego w przednim moście (świetna rzecz jak działa - gdy się zużyje koszt 2 tys).

Dla przystosowania ciągnika do montażu przedniego napędu trzeba rezerwować min. 3 tys., które znikną w skrzyni b.

Jeżeli używany napęd z kołami, wałem i przystawką kupimy za 6 tys.,dołożymy nowe opony, może błotniki, nowe przeguby drążków, uszczelnienie zwolnic itp, + 3 tys i robociznę, a zamknie się to kwotą 12-14 tys. to świetnie, bo efekt jest tego wart !

Jeżeli nasz ciągnik nie był zadbany, a napęd jest drogi - to lepiej kupić 7245 lub 7745 :)

wszystko o zetorach juz zostalo napisane-wystarczy poszukac...

ceny w dzisiejszych realiach razy 2 i juz widac ze sie nie oplaci.....


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, jacus napisał:

wszystko o zetorach juz zostalo napisane-wystarczy poszukac.

też mi to pisałeś. i co? i guzik prawda była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

dalej twierdze ze to nie pompka byla przyczyna zapowietrzania- podokrecales wszystko i maszyna chodzi,

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330
Dnia 24.02.2022 o 13:38, Bartek1231 napisał:

Witam mam pytanie czy do zetora 7011 da się założyć napęd bez przerabiania skrzyni i oczywiście nie mówię tu o oryginalnym napędzie. Dodam że napęd może działać tylko na szosowych biegach gdyż nie używam terenowych. Z góry dziękuję za odpowiedź 

My dokładaliśmy do c-360 i też myśleliśmy, że wystarczy na szosowych, ale w wielu sytuacjach przydał by się i na terenowych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZeTuR_7011    45

Sami chcieliśmy założyć napęd do 7211. Ale ten pomysł z głowy wybiło mi  po pierwsze cena napędu, drugie że trzeba ingerować w skrzynię (Chyba że ciągnik był już przystosowany do założenia napędu podobno eksportowe już były przystosowane ale ile w tym prawdy to nie wiem)  Moim zdaniem to gra niewarta świeczki. Lepiej już kupić model taki jak  7045 itd w których przedni napęd występował fabrycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Obi32
      Witam, można ten luz na przedniej osi jakoś wyregulować?

    • Przez ddd4233
      Witam czy może ktoś z was instalował zewnętrzny rozdzielacz zamiast tego oryginalnego ? (Zepsuty rozdzielacz nie potrzebuje ehr)  już mam wypatrzony rozdzielacz 3 sekcie (dwie pływające jedną zwykła ) z podłączeniem nie będę miał problemu. Tylko chodzi o to że na jednym poście w forum widziałem jak ktoś zakładał rurkę taka dłuższa(c360)  ta od tłoka potem widziałem jak ktoś zakładał rurkę tą od powrotu też od c360 . I teraz moje pytanie jest takie  czy zamiast tego rozdzielacza co jest w środku w zetorze założył bym adapter taki od c360 to by miało prawo chodzić? Dodam zdjęcie poglądowe o jakie elementy mi chodź . Prosił bym o pomoc

       

    • Przez Obi32
      Zetor 7745, rok 1990,.sprowadzony z Finlandii, 3800 mtg. 
      Po regeneracji pompy jak to bywa trzeba, ustawić kąt wtrysku. No i tutaj zaczynają się schody tak mnie zastanawia bo mam te 3 kreski ale przed demontażem kreciłem jeszcze kołem zamachowym i paliwo drgalo w pierwszej sekcji zupełnie w innym miejscu A dokładniej 1/3 obrotu koła zamachowego dalej.Dodam że ciągnik chodził dobrze przed regeneracją pompy jak i ustawieniu kątu na znakach i normalnie odpala, tylko dlaczego paliwa na kapilarce drgało w innym miejscu. Może ktoś miał podoby problem i wie jaka jest przyczyna. Z góry dzięki za odpowiedź!
    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj