majdan

Szukam kogoś do remontu D-47 Śląskie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
majdan    0

Witam kolegów forumowiczów.

To mój pierwszy post na tym forum.

Mam koledzy taki problem. Mianowicie chciałbym wyremontować moją Przyczepę D-47. Mam pogiętą podłogę, poza tym jak zaczynam kiprować do tyłu to skrzynie ciągnie na prawą stronę, idzie tak krzywo, że zawór odłącza siłownik. Więc chciałbym wyremontować całą tą skrzynię, tylko nie wiem czy burty się opłaca robić czy też kupić, bo gościu 30 km ode mnie ma za 900 zł do sprzedania wszystkie nowe oryginalne burty. Proszę o jakiś namiar kto w dobrej cenie by mi to zrobił w śląskim. Chociaż mam migomat i transformatorówkę to nie mam czasu na naprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

Burty za 9stówek warto kupić jest są Ok a gdzie ze Śląskiego dokładnie jesteś bo może pomogę


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majdan    0

Ja kolego jestem z Zawiercia, to jest między Katowicami, a Częstochową, bo i tu i tu mam 50 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer121    4

burty za 900 zl warto wziasc na allegro chyba sa po 1000

 

PS. w Zawierciu czy gdzies obok kupowalem tura ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majdan    0
pawelec    89

rama krzywa, spawana..., nówki z niej nie zrobisz.

ja obecnie jestem na etapie kupna takiej przyczepki i te wszystkie jakie oglądałem, miały krzywe lub/i spawane ramy. Ciężko znaleźć dobry egzemplarz, a jestem w stanie zapłacić więcej i mieć święty spokój i nie biegać później ze spawarką wokół niej ;) Wolę zeby była cała w rdzy i z dziurami w podłodze niż krzywą konstrukcję.

 

Może ma ktoś z forum do sprzedania konkretny egzemplarz?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majdan    0

Kolego Rolnik-k, a jaki koszt zrobienia z niej takiej w miarę, nie mówię żeby wyglądała jak nówka.

Kolego Pawelec ja nie mówię żeby zrobić z niej nową, ale żeby miała pakę Okey i kiprowała jak się należy, a nie szła krzywo. Wiesz ludzie używają tego do wożenia ciężarów, a nie 4,5 T dlatego ramy krzywią, a potem spawają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

no wlasnie sam sobie odpowiedziales ;)

krzywo kipruje bo rama jest krzywa. mam tak u siebie.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

W Psarach na Ślasku jest taki gościu co robi dosłownie cuda z takich rzeczy i niedrogi.

Ma na imię Alek albo Alfons,przynajmniej tak na niego mówią.

Nie mam nr tel.ale wiem gdzie dokładnie mieszka.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

chlopie jesli Ty sam nie wiesz od czego sie krzywi w swojej przyczepie to nie jest zbyt dobrze. A powiedz mi w jakim polozeniu jest silownik podczas gdy skrzynia jest opuszczona, to wiele wtedy powie. Czy jest idealnie pionowy? Czy moze w ktoras strone lekko przechylony? Jesli jest przechylony choc pare stopni, to juz wiem ze na 100% rama jest krzywa ;) Wiem bo ja mam tak w swojej D-47.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majdan    0

Kolego asharot to jakbyś mógł to podaj jakiś adres tego gościa to bym pojechał dowiedzieć się co on może poradzić. A do kolegi Pawelec to powiem Ci tak ja tą przyczepę mam z 4 lata i taka jaka była taka jest więc się nie zagłębiałem w szczegóły. A co do tego siłownika to w stanie spoczynku jest prosto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Burty mam takie bo chodzą w trocinach. Choć mam orginal D-47 i teraz u wuja jest bo pożyczył do zboża i ma tylko dolne burty ale muszę je zrobić bo już pordzewiały ale trochę kasy trzeba włożyć by tak wyglądała jak te moje inne.

 

 

Kolego te co dałeś link to wiesz są pomalowane, zrobione trochę dla picu do sprzedaży i napewno miały prostą ramę. W tą Twoją to jak by chciał pożądny remont to myślę że 10 tys może by starczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

ja mogę dodać że całkowity remont tej przyczepy wyniósł mniej niż 3kpln w tym nowe burty podłoga uszczelniany siłownik do tego nowa elektryka i czyszczenie inst hamulcowej .

 

 

edit. z rozbiegu zapomniałem wkleić linka http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/175823-przyczepa-d-47/ to ta przyczepa

 

ona była jeszcze czyszczona szczotką drucianą na kątówce ale obecnie już piaskuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majdan    0

Kolego wueska, a której to remont przyczepy cię tyle wyniósł? Wydaje mi się bardzo rozsądna cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Kolego asharot to jakbyś mógł to podaj jakiś adres tego gościa to bym pojechał dowiedzieć się co on może poradzić. A do kolegi Pawelec to powiem Ci tak ja tą przyczepę mam z 4 lata i taka jaka była taka jest więc się nie zagłębiałem w szczegóły. A co do tego siłownika to w stanie spoczynku jest prosto

Hońca Alfons Zakład Ślusarski

Szkolna 2

42-287 Psary

woj. śląskie

telefon: (32) 3579284

 

Dokładnie w tym miejscu:

21dy5ux4rv60572axo_thumb.jpg


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Robiłem coś podobnego sąsiadowi w zimie.Podłoga ok 1000zł burty 700 [ale dlatego że tanio kupiliśmy blachy 2mm profilowane]farby,zamki,spawanie, prąd ok 500.

Burty to masz dobre tylko trzeba wyczyścić i pomalować.Podłogę to też nie najgorsza chyba że z zdjęcia nie widać.Radził bym ci na podłogę wstawić kawałki blach.Z ramą to masz problem jest mocno zgięta ale znajdź jakiegoś spawacza to ci ją wyprostuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majdan    0

Ja kolego znalazłem komplet burt za 1000 zł z zawiasami i blachę 3 mm na podłogę za 670 zł. Teraz ciekawe ile by spawacz wziął. A dzięki drugiemu koledze na namiar do tego spawacza, to tam sobie zadzwonię lub podjadę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj