pitmar

MF 590 problemy z zewnątrzną hydrauliką

Polecane posty

pitmar    0

Witam serdecznie wszystkich, jestem tu nowy z starym problemem.  Świeży nabytek MF 590, mierzyłem ciśnienie na gniazdach hydrauliki zewnętrznej i początkowo skacze prawie do 140 - 160 ale po 2 -3 sekundach spada do ok 80 to wszystko na zimnym oleju. Wiem że oleju jest trochę za mało. Ładowacz jest podpięty pod gniazda zewnętrzne to chodzi trochę za mało ma siły.  Na miarce  nie widać śladów oleju. Olej już czeka na wymianę bo nawet nie wiem co tam jest zalane.

Może ktoś miał podobny problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawin698    7

To zanim wlejesz świeży wyczyść filtr. Oleju ma być conajmniej na środku między kreskami. Jeśli wymiana oleju nie pomoże, to raczej pompa zębata konczy żywot. Ale powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitmar    0

W tej chwili na bagnecie miarki nie ma śladu oleju .  Zastanawiam się   czy ma znaczenie ustawienie dźwigni po lewej stronie  siedzenia do łączenia wydatków z obu pomp? Pewnie ma tylko która pozycja jaka napisy nie czytelne.  Pod rozdzielaczem zewnętrznej hydrauliki są pokrętła czy ktoś będzie wiedział od czego?  A w pobliżu jeszcze jedna do regulacji szybkości opuszczania podnośnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

Dźwignia do łączenia wydatków obu pomp ma znaczenie, teraz nie widomo czy zmierzyłeś tylko ciśnienie na pompie zębatej, czy połączony wydatek- zębata i tłoczkowa. Pokrętła pod rozdzielaczem są od zmiany ustawienia rozdzielacza zależnie do rodzaju siłowników, dla jednostronnego lun dwustronnego działania. Brawo Ty że jeździsz bez oleju i czekasz w sumie nie widomo na co, tarczki, przekładki, pompy  czy hamulec WOM Ci za to bogato wynagrodzą... 

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitmar    0

To nie jest tak że nie ma w ogóle oleju. Skoro ładowacz podnosi to olej jest tylko trochę za mało.  Sprzęgło wom i półbiegi działają a są zasilane z pompy zembatej.  Traktor kupiony tydzień temu nie miałem czasu tego ogarnąć na razie go poznaję.  A ciśnienie mierzyłem napewno na obu pompach bo szybciej podnosi na ty. Ustawieniu. A wiesz może które ustawienie tej dźwigni za co odpowiada?.  Dźwignią ma 3 pozycje. 

Edytowano przez pitmar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdy łączysz wydatki obu pomp, podnosnik powinien wtedy być wyłączony, nie działać, bo cały olej idzie na hydr. zewnetrzną. Zalecam spuścić olej, wymienić filtr lub filtry jeśli masz dwa od spodu jeden, drugi pod kabiną powrotny może być. zalać nowy olej i stan oleju w tych ciagnikach pod sam maximum. Sprawdź w oleju starym czy nie ma brokatu bo lubią i mogą się filtry zapychać i wtedy trzeba rozbierać, szukać usterki i wymyć skrzynie i most i dopiero nowy olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitmar    0
Dnia 24.02.2022 o 07:52, Agrorozkminiacz napisał:

gdy łączysz wydatki obu pomp, podnosnik powinien wtedy być wyłączony, nie działać, bo cały olej idzie na hydr. zewnetrzną. Zalecam spuścić olej, wymienić filtr lub filtry jeśli masz dwa od spodu jeden, drugi pod kabiną powrotny może być. zalać nowy olej i stan oleju w tych ciagnikach pod sam maximum. Sprawdź w oleju starym czy nie ma brokatu bo lubią i mogą się filtry zapychać i wtedy trzeba rozbierać, szukać usterki i wymyć skrzynie i most i dopiero nowy olej

A gdzie szukać tego filtru powrotnego? Olej zmieniłem filtr a dole był jeden umyty.  Czy wiesz która pozycja za co odpowiada w dźwigni od wydatku obu pomp? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez huard
      Witam panowie chciałem się dowiedzieć czy ktoś zwiększał moc w MF 5460 posiadam takiego z 2008rok oryginał ma 115 chciałbym zwiększyć na 125 czy się da? Jakie koszty, i czy trzeba w nim wyciągać pompę?
    • Przez center
      Witam wszystkich mam problem związany z wyciekiem oleju z prawej zwolnicy z mojego MF255, po pracy gdy został umyty i stał w garażu olej wyciekł ze zwolnicy na świeżutko umytą felgę trudno powiedzieć czy jest to między uszczelką czy na wałku trudno tam teraz zajrzeć dokładnie. Ale chcę się spytać czy to ktoś rozbierał może? jest to bardzo skomplikowane żeby wymienić same uszczelniacze? pozdrawiam
    • Przez slavo666
      Witam
      Od jakiś dwóch lat sporadycznie pojawiają się głuche stuki z okolic silnika przy pracy pod duzym obciazeniem  ponad 2000 obr.  Czasami ustaną same po chwili jak zmniejszę obroty a czasami muszę zagasić silnik. Obstawiałem na początku panewke ale po takim czasie to już by waliło cały czas poza tym nie widzę spadku cianienia oleju. A poza stukami nie ma żadnych innych objawów. Jakieś propozycje?
      Uprzedzam stuki zależne są od obrotow a nie od predkosci jazdy. Zawsze swój początek mają od przeciążenia ( np podjazd pod górkę z ładunkiem) 
    • Przez luki08
      Witam zastanawiam się nad zakupem agregatu do mojego ferdka i tu pytanie czy użytkuje ktoś podobny agregat i mógłby się podzielić opinią.  Pole i tak uprawiałbym wstępnie  agregatem na wąskim zębie z podwojnym wałkiem strunowym a ten byłby do ostatniego przejazdu z siewnikiem 

       Ten agregat nie ma hydropaka ale jest lekki około 250 kg i "krótki " myślę że jak z przodu dorzuce 100kg powinno się dać tym pracować.  
      Będę wdzięczny za każdą poradę.
    • Przez Dabek321
      Witam ostatnio często Massey nie chcę wogule ruszyć ni nic wchodzą dwa biegi, 1 i 3 wtedy rewers ani nic nie reaguje massey nie chce ruszyć trzeba odczekać jakiś czas żeby to minęło dość długo. Czy ktoś miał podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj