35bogus

MF 690 doposażenie pneumatyki hamulce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
35bogus    0

Witam, borykam się z wyjściem hamulców na przyczepę, ostatecznie okazało się że ciągnik nie posiada wyjścia hydraulicznego na przyczepę zdecydowałem się dołożyć pneumatykę. Pytanie do znawców, padło na zestaw kompletny z c360 bez sprężarki za 1100zl, plus sprężarka z c330 za 1000zl. Czy takie coś będzie działać. Sprężarka ma swoje zasilanie olejem a zestaw oprzyrządowanie jest dostępne z c360. Na marginesie mam już wymienione w traktorze siłowniki hamulcowe od c360 gdyż z mf690 się skończyły, zostalo by mi tylko dołożenie takiego zestawu. Proszę o opinię czy dobrze kombinuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sterowanie hamulcem pneumatycznym w c360 masz mechaniczne, nie wyjdzie numer. Sprężarkę daj od stara, za 200zl kupisz. Butla od 330, zawór montowany obok pedału hamulca za 200zl. Regulator od Lublina i masz układ. Ja się zmieściłem w 1200zł z wężami i gniazdem. Jedyny minus to że sprężarka będzie działała cały czas, jednak centralne smarowanie i szczelność układu spowoduje że sprężarka będzie latać na pusto.

Edytowano przez gustaww

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

tak jak kolega pisze kup sprezarke uzywke nawet i od c330 jest ich dużo bo ludzie wstawiaja w to miejsce pompe od wspomagania


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    441
2 godziny temu, gustaww napisał:

 zawór montowany obok pedału hamulca za 200zl. Regulator od Lublina i masz układ.

Ten zawór za 200 to jakiś uniwersalny jest? 

Ten regulator z Lublina-  co to i jaką pełni funkcję

Taki proponowany układ współpracuje normalnie z pedałem hamulca w ciągniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
35bogus    0
Gość   
Gość

zawór montulesz koło pedału hamulca nożnego https://allegro.pl/oferta/pedal-hamulca-zawor-wyrownawczy-mf-ursus-8866744201?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=desc-yes&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci_czesci-samochodowe_pla_ss&ev_adgr=Czesci_samochodowe&ev_campaign_id=14491971570&gclid=EAIaIQobChMIxYas6pSJ9gIVkdSyCh1XgQD2EAQYByABEgLXufD_BwE

https://allegro.pl/oferta/avia-liaz-regulator-cisnienia-zbijak-nowy-lublin-9472177823   regulije ciśnienie w układzie i po osiągnięciu około 7 bar odcina sprężarkę i ona chodzi na pusto aż do momentu spadku ciśnienia około 6 bar.

 

 

Nie będą pasowały rurki stalowe więc bez sensu za nie płacić. Z tego zestawu to tylko beczka i złącze założysz. 

5 minut temu, 35bogus napisał:

To jest sprężarka od stara tylko ma głowicę inną, centralne smarowanie podłączasz pod czujnik ciśnienia oleju a odpływ  do silnika. do tego potrzebujesz koło pasowe za 80zł od stara.

Edytowano przez gustaww

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

to po co kombinować ze smarowaniem z silnika jak od 30 ma wlasny olej?


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile czasu bije sprężarka od 330? Ja 2 przyczepy i ciągnik biję jakieś 2 minuty max. Z góry gdy hamujesz co chwilę szybkie dobijanie hamulca jest ważne. Gdy masz zawór hzs 4 to on odhamuje się przy 4 barach, gdy ciśnienie spadnie do 4 bo sprężarka nie zdąży dobić to przyczepa zahamuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
35bogus    0

Hamulce zrobione, zestaw skompletowany. Butla 15L pod kabina po prawej stronie, zawór z odolejaczem od C385 od razu przy butli, sprężarka c330, zawór hamulcowy C385 podpięty pod hamulec nożny. Wspawane ramię na pedał, zawór w kabinie. Działa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez huard
      Witam panowie chciałem się dowiedzieć czy ktoś zwiększał moc w MF 5460 posiadam takiego z 2008rok oryginał ma 115 chciałbym zwiększyć na 125 czy się da? Jakie koszty, i czy trzeba w nim wyciągać pompę?
    • Przez center
      Witam wszystkich mam problem związany z wyciekiem oleju z prawej zwolnicy z mojego MF255, po pracy gdy został umyty i stał w garażu olej wyciekł ze zwolnicy na świeżutko umytą felgę trudno powiedzieć czy jest to między uszczelką czy na wałku trudno tam teraz zajrzeć dokładnie. Ale chcę się spytać czy to ktoś rozbierał może? jest to bardzo skomplikowane żeby wymienić same uszczelniacze? pozdrawiam
    • Przez slavo666
      Witam
      Od jakiś dwóch lat sporadycznie pojawiają się głuche stuki z okolic silnika przy pracy pod duzym obciazeniem  ponad 2000 obr.  Czasami ustaną same po chwili jak zmniejszę obroty a czasami muszę zagasić silnik. Obstawiałem na początku panewke ale po takim czasie to już by waliło cały czas poza tym nie widzę spadku cianienia oleju. A poza stukami nie ma żadnych innych objawów. Jakieś propozycje?
      Uprzedzam stuki zależne są od obrotow a nie od predkosci jazdy. Zawsze swój początek mają od przeciążenia ( np podjazd pod górkę z ładunkiem) 
    • Przez luki08
      Witam zastanawiam się nad zakupem agregatu do mojego ferdka i tu pytanie czy użytkuje ktoś podobny agregat i mógłby się podzielić opinią.  Pole i tak uprawiałbym wstępnie  agregatem na wąskim zębie z podwojnym wałkiem strunowym a ten byłby do ostatniego przejazdu z siewnikiem 

       Ten agregat nie ma hydropaka ale jest lekki około 250 kg i "krótki " myślę że jak z przodu dorzuce 100kg powinno się dać tym pracować.  
      Będę wdzięczny za każdą poradę.
    • Przez Dabek321
      Witam ostatnio często Massey nie chcę wogule ruszyć ni nic wchodzą dwa biegi, 1 i 3 wtedy rewers ani nic nie reaguje massey nie chce ruszyć trzeba odczekać jakiś czas żeby to minęło dość długo. Czy ktoś miał podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj