Dawidcase885

Wygania płyn korkiem od chłodnicy i się grzeje

Polecane posty

Część panowie miałbym do was pytanie mam cesa 885 xl z 83 roku i w ostatnim czasie coś się stało, że się grzeje tak po przejechaniu 1 km poczas tego wyrzuca płyn korkiem od chłodnicy, a jak stoi na wolnych obrotach jest dobrze myślałem, że to może termostat wyjąłem go i sprawdziłem jest dobry otwiera się i zamyka, ale nie wkładałem go i zrobiłem mu, żeby miał cały czas duży obieg dla testu złożyłem wszystko uzupełniłem płyn i odpaliłem widziałem, że pompa gania wodę, natomiast gdy doda się gazu tak do 1500 obr, to zaczyna wyganiać płyn przez korę, tak jakby nie nadążała spływać przez chłodnice do dołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Uszczelka pod głowica do wymiany i głowica do sprawdzenia na szczelność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3661

Uszczelka pod głowicą lub coś z głowicą. Czuć takie dmuchanie z chłodnicy ? 

Edytowano przez superfarmer02

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseihc    29

U mnie ostatnio gość tak samo miał w 845 i się okazało że przy 4 garze zatkało kanał wodny jakimś syfem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten tester co się wkłada w korek i nie zmienia koloru to tak wygląda jak by uszczelka pod głowicą była dobra i nie miała przedmuchy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Układ zapowietrzony, poszukaj wycieków. Warto też sprawdzić jakie ciśnienie utrzymuje korek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2350
caseihc napisał:

U mnie ostatnio gość tak samo miał w 845 i się okazało że przy 4 garze zatkało kanał wodny jakimś syfem.

dziwne bo tam uklad powinien byc wolny od zanieczyszczeń bo ma filtr plynu


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o chłodnicy może chłodnica nie nadąża łykać płynu przy większy obrotach silnika pompa zaczyna bardziej pompować i się przepełnia i wypycha przez korek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to może nie chapie i przez to się tak dzieje 

 

Na wolnych obrotach nadarza chapac a na dużych obrotach ją przepełnia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

To był żart. Jeśli coś było by nie tak temperatura na zegarze by momentalnie rosła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest dziwn bo wczoraj chodził na dużym obiegu z godzinę i nawet nie złapał temperatury to moim zdaniem jeśli by była uszczelka pod głowicą to chodź i na małych obrotach powinna się zagotować przez ten czas albo chociaż zagrzać dobrze a na dużych obrotach się go nie da utrzymać bo zaraz wyrzuca przez wlew płyn 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162

Na dużym obiegu bez termostatu nie złapie temperatury, tym bardziej przy tak niskiej na zewnątrz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otwarty mam korek 

 

2 minuty temu, raven18 napisał:

Na dużym obiegu bez termostatu nie złapie temperatury, tym bardziej przy tak niskiej na zewnątrz 

Ale jeśli by było coś nie tak z głowicą i by puszczała to powinien się i zagotować na dużym obiegu przez godzinę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

To normalne że tak się dzieje płyn zwiększa swoją objętość wraz z temperaturą. Przy zamkniętym korku w ogóle coś się dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Tak korek jest również zaworem i utrzymuje odpowiednie ciśnienie w układzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

na początek to napisz ile masz zalane tego płynu, bo jak pod korek to nie dziwne że wywala
dwa skoro się grzeje to albo chłodnica brudna albo w najgorszym przypadku wydmuchało uszczelkę czy nawet pękła głowica


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

U mnie podobnie wygania, tylko do poziomu "żeberek". Tzn uzupełnie, pójdzie w prace i mniej więcej w momencie otwarcia termostatu wygoni właśnie do poziomu tych żeberek co widać przez korek. Grzać sie specjalnie nie grzeje, nawet jak temp podskoczy to za chwile sie ostudzi i jest ok

Edytowano przez rafal4610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płynu jest nalane że zakrywa żeberka wraz z obrotami podnosi się   stan płynu i zaczyna wyganiać po ujęciu obrotuw wszytko wraca do normy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Ja dalej twierdze że ten układ jest zapowietrzony. Wystarczy nieszczelność i będą jaja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez johny
      Witam czy miał ktoś z was styczność z ciągnikami tej serii JX a szczególnie chodzi mi o JX 90 a jak wiał to jakaś opinia jak wygląda itd >??
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj