Polecane posty

Maniek    6

Już niedługo postaram się wstawić jakieś foto..


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Ja mam 100 krów dojnych mam hale udojową 2x5 i dojenie trwa 2 godziny

 

Co myślicie o robocie de laval 100tys euro, słyszałem o kredytach na nowe technologie na 15 lat

 

 

Nie pisz posta pod postem.

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
http://www.agrofoto.pl/forum/Robot-dojacy-Lely-t7781.html temat o robocie. Nie rób OT w innych tematach.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My mamy hale 2x5 i narazie tylko 35 krów to czas 30min :)


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fdt309ci    1

U mojego wuja pierwszy dzień doju był bardzo ciężki .Ok.35 krów doił od godziny 18 do 20 i tak wujo doił a wuja brat, tata, szwagier i sąsiad wprowadzali krowy było tak ze trzy dni później tylko sąsiad który mu pomagał trochę krowy tam poganiał lecz one się bardzo tym stresowały a teraz to wujo tylko gwizdnie i same wchodzą dodam że ma dojarnie tandem 2x3 zdjęcia jej w mojej galerii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Taa :) 35 krów miał wtedy, dobre, dobre to ja w takim razie miałem wtedy 40 :)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fdt309ci    1

Widzę że @bodzio1108 lubisz bardzo komentować moje posty i bardzo lubisz się kłócić na forum no ale powiem tylko jedno "żal mi ciebie" <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

Orientuje się ktoś jaka jest aktualnie cena wyposażenia hali udojowej 2x5 lub 2x4 De Laval?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181
Widzę że @bodzio1108 lubisz bardzo komentować moje posty i bardzo lubisz się kłócić na forum no ale powiem tylko jedno "żal mi ciebie" <_<

Żal to mi Ciebie bo chwalisz się tym swoim wujem jakby był nie wiem kim i miał nie wiem co? Pochwal się tym co masz ty a nie twój wujo czy ciocia. Jak piszesz to pisz chociaż prawdę a nie wciskasz kit bo ok. 35 krów to on ma dopiero teraz a jak budował to miał o wiele mniej. Wiem bo go znam, znam jego brata i dużo ludzi z którymi on się zna i wiem "to i owo" :lol:


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Ja niewiedze żeby ktoś się tutaj z kimś kłócił :) Ale ty tak tylko piszesz bo prawda kole w oczy i dlatego piszesz takie pierdoły bo nie wiesz co odpowiedzieć... :)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

offtopujecie śmierdziuchy!!! bardzo nieładnie... Ponawiam pytanie o cenę wyposażenia rybiej ości 2x4 i 2x5. Takiej w standardzie raczej

 

%% - obrażanie innych

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek123    9

Panowie mam pewien problem. Jak rozwiązaliście problem ogrzewania w hali udojowej. Niestety mam zimną oborę i dach bez ocieplenia i jest problem z halą bo zwyczajnie jest za zimno. Dajcie jakieś pomysły jak to rozwiązać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

najprostszym są nadmuch z kanałów powietrznych z agregatów chłodzących

 

widziałem też halę z ogrzewanie podłogowym

tylko to raczej przy nowej cali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

zależy jak masz zbudowane pomieszczenie na hale

powinno wystarczyć wentylatory w agregacie przetłaczają około 3 tys metrów sześciennych na godzinę

a srednia temp to około 22stopn czasem trochę więcej

wystarczy wiec dmuchawa i kanał powietrzny do kanału hali i już jest ciepło

ja mam tak zrobione ogrzewanie tyle ze u mnie chłodzę tak pompy próżniowe

 

ogrzewanie te jest skuteczne tylko wtedy gdy chcesz podgrzać hale z około 0 i używać ogrzewania tylko podczas doju

bo jeśli po udoju temperatura będzie znacznie niższa to i tak wszystko tobie pozamarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stacje paszowe lepiej jest zainstalowac na hali udojowej (autotandem) czy w oborze?


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

biorąc pod uwagę to ze pasza treściwa powinna być zadawana często to stacje powinny być w oborze

natomiast automaty na hali troszkę przyspieszają dojenie, natomiast wtedy krowy częsciej oddają kał na hali co jest nie korzystne

zwykle automaty na hali działają czasowo i podają tylko mała ilość paszy tak aby wabić krowy

Edytowano przez rolstudent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
    • Przez tupac12
      Witam ostatnio zrobiłem sobie wyciąg linowy do obornika i mam taki problem otóż na bębnie przekładni jeśli wyciąg chodzi to lina zachodzi na siebie wiecie może jak z tym sobie poradzić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj