Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Maniek    6

Za dwa tygodnie szykuje mi się otwarcie nowej hali udojowej. Czy ktoś z was ma i pamięta jak to było ,może podzielicie się wrażeniami z pierwszych dni udoju. ;)


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
godles5    1

pogratulować...ja swoją halę udojową (rybia ość 2x6)użytkuję od 4 lat i zaaawsze będę każdemu polecał ten sposób doju :)A początki,cóż jak to początki są trudne.Ja męczyłem się przez 2 dni(mówili,że trwa to nieraz i tydzień)ale potem było coraz lepiej.Teraz jałówki wprowadzam zaraz po ocieleniu i stoją potulnie pomiędzy starymi krowami(młode szybko się uczą i przystosowują).a te pierwsze 2 dni-powróz w garść i każdą do hali na jej miejsce ;)Muszą poznać halę ,a potem powoli je trzeba poganiać i będą same wchodzić.Po kilku dniach już będziesz musiał je zwalniać żeby za dużo nie weszło do hali :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

Ja mam hale rybia ość 2x3.


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

Napewno szybciej.


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Dlaczego zdecydowaliście się na rybią ość a nie na tandema ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

w starym budynku miałem dojarke przewodowa....i dojłem 56sztuk była to dla mnie straszna kara bo jednak cały czas na kleczkach tzrebab było pracowac....mam pracownika a więc w pore dojenia ja ruszałem ciągnikiem w pola tak aby nie dojc....odkad mam hale mógbym w niej pracowac cały dzien teraz wole dojc krowy jak pracowac ciągnikiem....a co do przyzwyczajenia to do lpszego sie człowiek szybko przyzwyczaja....hehehe jedyna niespodzianka jest w tedy jak sie krowa "oczyszcza"(wiecie co mam na mysli) mozesz wtedy zostac pobrudzony :) ale i tak polecam super sprawa


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

W tandemie podszeba dużą szerokość której u nas w oborze nie było.


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

wiadomo że natandem potrzeba więcej miejsca ale jest wygodniejszy

 

Jakiej firmy kupiłeś hale ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

Ja Polanes. A wy jakiej firmy macie hale?


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja mam przewodówke de laval ale kumpel ma autotandem z westwali i w miare jest zadowolony szybko idzie dojenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

nom ja tez mam westfalie i jestem bardzo zadowolony...jaK narazie uszkodzeniu uległ jeden przycisk od właczanie masazy ale to ylko dla tego ze krowa zwaliła aparat i ustała na niego ale nie było prablemu z wymiana tego


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

U nas też miała być Westfalia ale przedstawiciel Polanesu wygrał. ;)


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Słyszałem że poniżej 25 krów nie jest potrzebna hala udojowa tylko stanowiska. Jedno do 10 krów a dwa do 24. Czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś jakies doswiadczenia z halami typu MidiLine z delaval bo przymierzam sie do bydowy obory (60 sztuk w boksach ścielonych) i niewiem jaką chalę wybrać


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

hmmm ja mam hale z westlalia...rybia osc 6x2 hala super nie polacał bym Ci innej firmy....przed kupnem mojej długo sie zastanawiałem odwiedziłem sporo gospodarstwo gdzie byłe hale z róznych firm....i jednak wszyscy najlepjej sie wypowiadali o westfali....naprawed w 100% polecam ta firme i moza dobrze sie potargowac


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

Kosztowała 52 000 zł, po kilku miesiącach urzytkowania jestem zadowolony i polecam ją innym. To naprawde trafna inwestycja wraz z oborą.


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

@MANIEK

tez mam Westfalia super sprzety nie mam dla mnie lepszej


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

a jaka jest najwydajniejsza hala? autotandem? (nieliczac karuzelowej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadoś    0

Maniek chociaż chodze z tobą do klasy to jeszcze jej nie widziałem a tyle gadaliśmy o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

@maniek

ile masz bydła ?? jak szybko dojsz i pyknij pare fotek chetnie sobie zobaczymy


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Autotandem jest bardziej elastyczna chala chodzi o to ze nie ma takich przestojów jeśli cos tam z jedną sztuka sie dzieje czy ją sie przytrzyma zeby np opatrzyc rane czy cos takiego. Jednak jeśli ktos kupuje chale typu tandem to musi to byc full opcja czyli wszystko sterowane pneumatycznie. Koszt takiej chali kształtuje sie w granicach ok 200tys zł na stado ok 80 sztuk bydła. U siebie mamy rybią ość 2x5 taką podstawową wersje na elektronicznych pulsatorach, i jest ponad dwa razy tańsza, wiec wybiera sie albo albo...


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj