cikenos

Siew kukurydzy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
cikenos    6

Witam jakie powinno być ciśnienie do siania kukurydzy siewnik gaspardo mte 300 wtpoeiedzcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Z tego co pamiętam siejemy w zakresie -40 do -60. Jak grube ziarno to daje większe obroty i większe ciśnienie, ogólnie wszystko kwestia grubości ziarna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cikenos    6

U mnie są o obroty 1500 a na walku 540 i pokazuje 20 ciśnienie jak zmienię obroty walka na 540/1000 to Die coś zmieni z ciśnieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Ale robisz to na pustym siewniku ? jak ziarno wsypiesz i zapełnisz tarczę to ciśnienie wzrośnie . Wałek zwykły czy eko ? spróbuj zapełnić tarcze i zwiększ obroty do np 1700 -1800 i wtedy zobacz jakie będzie ciśnienie . My nie raz na grubym ziarnie jedziemy nawet 1600-1700 obrotów i 540 eko to na wałku wychodzi 500 obrotów na minutę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cikenos    6

Tak na pustym siewniku patrzyłem bym musiał wsypać ziarna i sprawdzić

Dopiero kupiłem i jestem nieobeznany także no 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pWnedMTZ    68

U mnie w hassi ciśnienie z ziarnem czy bez jest takie samo, zielony zakres mam od 50 do 60. Jak sieje na rędzinie i są bryłki to daje te 60 bo sekcje podskakują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj