Skocz do zawartości
rafal88

Pompa wtryskowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pompa

ollo82    1

mialem podobny problem i oddalem pompe do naprawy.okazalo sie ze pekla jakas sprezyna a cala naprawa kosztowala 90 zl

Maniek1178    0

Czy próbowaliście montować jakieś inne pompy do swoich 912 aby zmniejszyć zużycie paliwa i nie stracić wiele na mocy ??

Wiadomość z agroFakt.pl

Rurek    0

w katalogu pod numerem 56 (dla tablicy pompy) znajduje się śruba zamykająca z podkładką uszczelniającą u mnie w tym miejscu założona jest rurka ( taka jak w c360 z tyłu pompy) która ma chyba na celu odprowadzać nadmiar oleju ale u mnie w 18MGH od zakupu ubyło oleju od max do min a zbiorniczek oleju od wspomagania zawsze spocony więc się zastanawiam czy on przypadkiem tędy nie sp-ucieka. Jak to jest u was rozwiązane ??

Edytowano przez Rurek

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

od jakiegoś czasu zamiast oleju w pompie wtryskowej pojawia się biała maz zamiast oleju. Wyłalem ten olej wlałem nowy i po paru godzinach pracy znowu to samo co moze być przyczyną?

djzetor    0

a w c 385 pompa smarowana centralem czy normalnie jest bo juz nie pamiętam jak normalnie pewnie pompa wali w ciula

Senator    44

Centralnie smarowane pompy są chyba w wersjach z turbiną.

też, ale również w nowszych wersjach, 912 i wyżej. W naszej 912 jest właśnie centralne smarowanie, a jeśli to pompa smarowana osobno, to coś z nią jest nie tak, po prostu do roboty.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pompa nie ma centralnego smarowania i dodam ze cały czas przybywa tego oleju i cieknie przez odpowietrznik, ta pompa byla juz robiona chyba z 4 razy i więcej niezamiezam jej regenerować trzeba nazbierać kaski i kupić nówkę

niebieski    31

Według mnie w pompie wtryskowej przybywa oleju z powodu nadmiernego zużycia sekcji ( wytarte tłoczki), a robi się biały prawdopodobnie z powodu cząsteczek wody, które z jakiegoś powodu znalazły się w paliwie. Zdarza się, że minimalne ilości paliwa przedostają się do oleju, dlatego przynajmniej raz w roku powinno się zlać olej z pompy wtryskowej i zalać nowym. Według mnie czeka cię remont pompy, proponuje tym razem wybrać solidny serwis.

pawlus224    1475

A jak ktoś raz w roku olej w silniku wymienia ? :P

U Mnie w 385 w pompie nie było nic gdy jesienią sprawdzałem stan oleju :o nalałem oleju to pompa sfiksowała - gasł na wolnych obrotach , samoczynnie dodawał gazu itp. ale olej zaczął wyciekac przez tą rurkę i jak juz wyciekł to wszystko wróciło do normy ;)

Ostatnio obserwuję nadmierne dymienie zarówno przy dodawaniu gazu jak i na wolnych obrotach silnika , oleju silnik nie bierze , cisnienie trzyma więc chyba pompa się kończy albo jakość paliw sie znów pogorszyła <_<

Przemo5000    0

Witam tak jak w temacie jeśli posiada ktoś dawki regulacyjne do pompy wtryskowej z Ursusa C385 to byłbym wdzięczny o info. Pozdrawiam

szczepo14    9

Pomocy!!! W ursusie c-385A pompa była regenerowana w tamtym tygodniu. Ukręcił się wałek i klin się ścioł. Wałek był wymieniany na regeneracji. Teraz powtórka z rozrywki. Co może być tego przyczyną.Pilne!!!

tomek73    188

Ja miałem tak w 1224.Raz w roku albo częściej się to robiło. Wymieniłem wałek na pompie od rozrządu i się uspokoiło.Ten co wchodzi w koło rozrządu i do sprzęgła do pompy.

tobi0092    0

witam..mam problem z pompa wtryskowa w moim ursusie...mianowicie po odkreceniu rurek tych co ida od pompy do wtryskow 2 z nich nie podaja paliwa ;/ i nie chce odpalic...co moze byc przyczyną???prosze o szybką pomoc...

Dinek94    13

Może tylko nawalili sekcje w pompie musisz oddać pompę do naprawy ale do mechanika który zajmuje się naprawą pomp ;) .

dawid0605    22

Witam, pisze w imieniu mojego znajomego posiadacza Ursusa 1224 który wymienił w nim pompą wtryskową...

A więc mam pytanie ile oleju trzeba wlać do tej że pompy? Mam nadzieje ze mogę liczyc na waszą pomoc i z góry dzięki za odpowiedz :)

Jeśli w złym dziale albo coś nie tak to prosze o wyrozumiałość.. Pozdrawiam

Thomas2135    1211

Dane z instrukcji napraw. Dla wszystkich ciągników 912, 914, 1012, 1014, 1212, 1224, 1614 początkowa wymagana objętość oleju w pompie wtryskowej i regulatorze obrotów 140cm3 co daje 150ml. To są dane do pomp z centralnym smarowaniem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez karol1900
      Witam. Znalazłem na ogłoszeniu do sprzedaży ursusa 914 TURBO z 1997 ale jest to dziwny wręcz nieznany egzemplarz ponieważ jest z silnikiem T4390 z ursusa 6614 i 6014/6012. Czy ktoś coś wie na temat tego sprzętu nie mogę nic znaleźć o tym kiedy był produkowany i wgl.  Jakiś biały kruk z niego czy co? Tak samo nigdzie nie ma 6014 na ogłoszeniach do sprzedaży ktoś orientuje się w tym  temacie?
    • Przez karo0l1
      Witam wszystkich. Problem polega na tym, ze mam bardzo dobry silnik 6-cylindrowy perkins z kombajnu claas mercator 70 i mam niezbyt dobry silnik w ursusie c-385. Czy da sie zalozyc silnik z kombajnu do mego ursusa? Bo az zal patrzec jak stoi i wiednieje na podworku juz 2 rok, a sprzedac w tych czasach jest ciezko i czy duzo tych przerobek by bylo?
      Idac dalej tematem mego ursusa problem w nim polega na cisnieniu silnika gdyz po odpaleniu odrazu cisnienie wskakuje na bardzo wysoki poziom no ale niestety olej sie deczko nagrzeje i cisnienie spada do 1 a czasem nawet ponizej i prosze nie pisac ze to przyczyna pompki olejowej bo w to nie realne zeby w 914-ce na tej samej pompce cisnienie bylo prawidlowe a na pompce z 14-stki w 80-ce dalej zle
    • Przez URSUS1614BYQ
      Witam nowych kolegów, na początku sie przedstawię. Jestem Łukasz, mieszkam w woj. Mazowieckim, mam 14 lat, pomagam tacie i bratu w gospodarstwie przy  codziennych pracach.
      Mam takie pytanie, kupiliśmy Ursusa 1614, niestety do remontu, wał miał być do szlifu, bo panewka się obróciła. Wymontowaliśmy silnik, nastepnie wał. Zawieźliśmy go do serwisu. Po dwóch dniach dostaliśmy wiadomość, że na jednym z czopów nie można już zeszlifować, bo nie ma z czego, a wychodzi na chyba 5 czy 6 szlif (pozostałe czopy są bardzo dobre, na 1 szlif). Postanowiliśmy że zawieziemy go do napawania i szlifu(chodzi nam o napawanie tego wytartego czopu do 1szlifu, nie o napawanie całego wału na nominał). Pytanie jest takie, czy ten wał wytrzyma w tak dużym silniku? Ile może wytrzymać? Proszę o odpowiedzi
      Dodam jeszcze jakieś zdjęcia sprzed kupna Wszystkie części brakujące na zdjeciach są, był rozpołowiony przed zakupem

• Przez nunu85
      Czesc koledzy
      Traktor juz od lat miał cisnienie takie sobie (po pełnym rozgrzaniu max 2,5 na obrotach)
      Ostatnio cisnienie spadło do max 2, wiec pomyslalem sobie- pora zmienic olej- spuszczam go a tam na dnie wiadra ustało sie sporo drobnych stalowych opiłków (w filtrze to samo, całe ścianki bąka pokryte poutykanymi w sadzy opiłkami).
      Z tym ze te opiłki to z cąła pewnoscią nie sa panewki bo kolor biały

Kto ma jakis pomysł skąd moga być?
      Co to sie tam drze?
      Dodam, ze silnik pracuje normalnie, odgłos też ok, siła w normie, kolor i ilość spalin również.
    • Przez piotr63a
      witam
      mój zetor 12245 zaczął dziwnie chodzić, tzn słychać cykanie w tłumiku, staje się to coraz głośniejsze , czy to może zawór nie domyka się? może miał ktoś z Was coś takiego?
      dodam jeszcze ze zawory prawidłowo wyregulowane.