Kowalskiiii

Kosiarka Niemeyer- proszę o pomoc !

Polecane posty

Kowalskiiii    0

Witam.Mam problem z naprawą kosiarki Niemeyer Eurodisc SM 310.

W maszynie pojawiły się duże luzy między dyskami a nożyki zaczęły uderzac o siebie. Chciałbym rozpolowic listę obejrzeć w jakim stanie są tryby i dostać się do wszystkich łożysk w dyskach. Z tego co widzę listwa chyba jest nie rozpoławialna.. wygląda jakby była zgrzana na stale. Czy to jest możliwe? 

IMG_20220118_124251.jpg

IMG_20220118_124302.jpg

Edytowano przez Kowalskiiii

maxi777    3

Witam. Co zrobiłeś z listwą bo ona jest spawana z dwóch części, mam taki sam problem rozebrałem i przymierzam się ją rozciąć w miejscu spawania.  Będę wdzięczny za odpowiedź.Pozdrawiam

Posiadam tę kosiarkę i jestem średnio z niej zadowolony.. Może mi ktoś powiedzieć dlaczego ciągle zostawia brodę między dwoma skrajnym dyskami? Złe nożyki? W okolicznym sklepie tylko jeden model nożyków mają do tych kosiarek... Przekładnia jest na 540 i z takimi obrotami koszę. Wolniejszy bieg nie pomaga. Jakieś rady? 

Lukecki    1
Dnia 10.02.2022 o 18:06, Kowalskiiii napisał:

Witam.Mam problem z naprawą kosiarki Niemeyer Eurodisc SM 310.

W maszynie pojawiły się duże luzy między dyskami a nożyki zaczęły uderzac o siebie 

Jak poradziłeś sobie z naprawą? 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez thor1984
      Kosiarka Lisicki Z - 178. Mógłby ktoś na tym rysunku poglądowym zaznaczyć odkąd dokąd ma być 3-5 mm aby paski były prawidłowo napięte? 

• Przez gelo400
      mam pytanie moze jest ktos uzytkownikiem jakiejs z nowych kosiarek samasz typu HD albo KDL ? Warto taką kupic czy raczej skusic się na uzywaną z zachodu?
    • Przez TwisterTV
      Mam takie kosiarki na oku.
      https://www.olx.pl/d/oferta/kosiarka-bijakowa-wom-mulczer-rozdrabniacz-0-95-1-15-1-35-1-55-CID757-IDZLfb2.html
      https://www.olx.pl/d/oferta/nowa-kosiarka-bijakowa-ogrodowa-mulczer-noze-mlotki-CID628-IDZDLYQ.html
      https://www.olx.pl/d/oferta/mulczer-kosiarka-bijakowa-95cm-115cm-135cm-155cm-na-mlotkach-z-wom-CID757-IDZI797.html

Jest ktoś w stanie powiedzieć o nich więcej? Czy są warte swojej ceny? 

Tak dla określenia gdzie bym używał ich to na łąkach blisko lasu oraz w chaszczach.
    • Przez sinek
      Witam szukam kontaktu z osobami które posiadają i użytkują pokosówek forshint e303 z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Kto162
      Witam serdecznie wszystkich tutaj. Mam dość nie typowe pytanie. Czy mając reduktor zębaty 1 : 20,3 albo 1:50 uda mi się napędzić kosiarka rotacyjna? WOM obroty minimalna wartość poniżej 540 w razie potrzeby mam większe reduktory i silniki. Ale pilnować muszę Prąd ampery. Wkrętarki akumulatorowe z biedronki mam na 30 Nm siła duża do uruchomienia sprzęgła. Silnik szeregowy ten 300W ma może 20Nm jak nie więcej. Bo ciężko jest go zatrzymać wirnik przed włączeniem i utrzymanie wirnika. Dlatego też stosuję silniki 260W i 300W na 250V AC max. DC 240V max. Jestem w budowie napędu kosiarki rotacyjnej za pomocą pasa wielorowkowego bo innego nie ma fajnego. Miękkie i gumowe... O dużej średnicy... 
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj