Krzys375

Rozdzielacz główny Ursus 4514

Polecane posty

Krzys375    2

Witam,

Rączka od rozdzielacza bardzo ciężko się wyciąga z pozycji podnośnik niekiedy trzeba użyć jakiejś łapki żeby ją wyciągnąć.

Czy ktoś to regeneruje ?

Przy okazji muszę podłączyć ładowacz bezpośrednio pod nią do zasilania czy wystarczy podłączyć pod którąś widoczną śrubę? A gdzie powrót? Czy ustawienie dźwigni rozdzielacza nie będzie miała znaczenia czy to wyjście 1 lub 2 czy podnosnik... 

Dodam że podnośnik opuszcza jak się przełączy z np. uniesionym pługiem i przełączy pod wyjście 1 to opuszcza. Muszę to naprawić bo w planach pług obrotowy.

Pierw sprawdzę rurkę pionową od pompy do rozdzielacza ale nie wiem czy to może być jej wina.

Proszę o pomoc

20K26901805747M911_0.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    640

Hydrotor Tuchola ma taki nowy rozdzielacz w ofercie za około 450zł brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys375    2

Nie jestem zwolennikiem wyrzucania podzespołów do śmieci, W miarę możliwości i dostępności czesci staram się regenerować stare oryginalne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    640

Nie wiem czy kupisz w sklepie suwak zaworu rozdzielacza, bo to on się zużywa. Po drugie, to zużywa się też korpus zaworu rozdzielacza. Otwór w korpusie można powiększyć przez rozwiercanie i następnie go docierać aby uzyskać odpowiednie pasowanie z suwakiem. Problemem będzie wówczas zdobycie suwaka o średnicy dopasowanej do powiększonego otworu w korpusie zaworu rozdzielacza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5600

Masz pompe tandem?? Bo jak nie to trzeba trochę przerobić ten ciągnik, bo inaczej praca pługiem obrotowym to będzie udręka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys375    2

Będę i tak odkrecał ją żeby do tej rurki pionowej się dostać.

Nie tandem miały 5314 a 4514 niestety nie.

Założenie oddzielnego rozdzielacza właśnie pod rozdzielacz główny w pozycji podnośnik aby dawał cisnienie na ten właśnie nowy. Wtedy można by było podnieść pług A nowym rozdzielaczem go obrócić. Przy wykorzystaniu oryginalnego trzeba przełączac pod siedzeniem.

10 godzin temu, bergman31 napisał:

Nie wiem czy kupisz w sklepie suwak zaworu rozdzielacza, bo to on się zużywa. Po drugie, to zużywa się też korpus zaworu rozdzielacza. Otwór w korpusie można powiększyć przez rozwiercanie i następnie go docierać aby uzyskać odpowiednie pasowanie z suwakiem. Problemem będzie wówczas zdobycie suwaka o średnicy dopasowanej do powiększonego otworu w korpusie zaworu rozdzielacza. 

Rozumiem. Liczyłam na to że zużywają się tam jakieś oringi, spreżynki czy jakieś uszczelki. Takiej odpowiedzi potrzebowałem. 

Poluzuję od niego śruby jak kolega jacek3773 proponuje. I wtedy zobaczę co będzie z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys375    2

Rozdzielacz wymontowałem i niestety na pusto też ciężko wchodzi i wychodzi a przy wyjściu 2 trzeba młotkiem puknąć żeby do końca wszedł i trzeba go wypić,

Mam zamiar dołożyć dodatkowy rozdzielacz 2 sekcyjny z sekcją pływającą aby obsłużył mi ramiona podnośnika i dodatkowe wyjście hydrauliczne pod pług obrotowy i zostawić fabryczny rozdzielacz 2 sekcyjny podłączony trójnikami z nowym,

Będzie to działało prawidłowo ? 

Zasilanie na trójnik i do rozdzielacza starego i nowego

Powrót z oryginalnego i nowego na trójnik i w plecak

Ostatni przewód na powrót do rozdzielacza głównego do korka obok przewodu zasilającego ( nowy rozdzielacz ma 2 powroty) 

Dnia 9.02.2022 o 22:24, jacek3773 napisał:

Za mocno dokręcony rozdzielacz .popuść go delikatnie

Nic to nie zmienia, sam w sobie ciężko chodzi, rozebrać się nie da bo jest korek wbity ( pewnie się da ale trzeba go zniszczyć a nowego nie kupie) albo jakiś brud się dostał na sam koniec gdzie sprężyna ale to wróżenie z fusów.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ciekawski123
      Mam taki problem z EHR w Agrotron. Podnośnik nie może domknąć zaworu na podnoszeniu, zawsze brakuje ok 5 cm w każdym położeniu ustawienia wysokości. Problem pojawił się po naprawie rozdzielacza ale, było to sprawdzone i firma twierdzi że jest ok. Mam wrażenie że cewka dostaje za mały prąd pod koniec  unoszenia i nie może uzyskać żądanej wysokości. Zastanawiające jest też to że nie działa przycisk unoszenia na błotniku. Wymiana przycisku nic nie dała. Czujnik wysokości zmieniony i też żadnej poprawy.  Co może być powodem takiej awarii? 
    • Przez Kondzio342
      Panowie jak zrobic zeby podnosnik jak i hydraulika chodzila razem w 3512. Bo gdzies kiedys widzialem ze mozna przerobic inny rozdzielacz boczny węże i da sie to ogarnac. Czy ktos takiego cos robił???
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam was podniosłem pokrywę  hydrauliczna bo przekładaliśmy pierścienie na tłoku a nie zaznaczyliśmy wcale jak jest położona ta długa dźwignia pionowa co styka się z dźwignia zaworu na pompie hydraulicznej. Jest do was pytanie JAKIE POWINNY BYĆ PARAMETRY USTAWIENIA TEJ DZWIGNI PIONOWEJ????? 
       
       
      Za odpowiedź serdecznie wam dziękuję 😊
    • Przez Rad_ek11
      Witam
      Posiadam Ursusa 5314 z 96r. Zamontowałem do niego tura 3 sekcyjnego podłączyłem do tylnych wyjść hydraulicznych (mam 4 wyjścia) nr 3 i 4 i mam pewien problem i pytanie. Czy tur będzie działał bez włączonej dodatkowej pompy przy silniku bo taka jest na wyposażeniu? . Bez włączonej pompy dodatkowej nie działa nie ma żadnej reakcji oczywiście rozdzielacz pod siedzeniem przestawiony na wyjście 2.
      Druga kwestia taka że tur podczas pracy silnika delikatnie opada. Gdy zgaszę silnik lub wyłączę hydraulikę zewnętrzna z rozdzielacza przy błotniku tur nie opada. Co może być tego przyczyną? 
      Pompa główna jest nowa podnośnik działa szybko i bez problemów. Zawór pod siedzeniem też został wymieniony na nowy. 
    • Przez Przemek1338
      Witam mam pytanie czy aby wymienic pompę podnośnika Ursus 3512 trzeba rozpoławiac traktor?
      dostalem się już do wnętrza ale nie mogę zdjąć walka który napędza pompę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj