M4t3usz

Ekodiesel do Bizona

Polecane posty

bobek1    0

ja nie wlewam do bizona ale do john deere wlałem dwa dni temu 30 litrów na próbe i jest ok silnik nie traci obrotów tylko troszke dziwny zapach sie wydobywa jak by smażone frytki lub coś podobnego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

Ja nie wlewam do bizona ale do c 330 wleje na próbe.


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wlałem na próbe do mojej C-330 i zadziwiającej różnicy nie widze,no ale zapach to daje ładny ;)


Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

W tamtym roku, wujek zatankował 60l "eko" do bizona i końcówki wtryskiwaczy szlak trafił ;) A zapach smażonych frytek nie bardzo mi odpowiada podczas pracy :/


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

ja leje pół na pół z normalną ropą i bizon chodzi normalnie.


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekkk    8

Do bizona nozna tankowac bio ,podobnie jak do kazdego pojazdu.W przypadku kombajnu bez kabiny moze po pewnym czasie glowa bolec z tego zapachu.Jezdzilem jakis czas temu na tym paliwie mercedesem 124 i odczowalem ze byl slabszy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

c 330 czy c 360 to nic nie odczuje, ale 3p to już nie bardzo chodzi na ekodieslu.


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

Z doświadczeń Mojego Kolegi mogę powiedzieć tyle, paliwo tańsze w zakupie to się wie bo o to chyba chodzi ale spalanie troszkę większe, zalecają mieszać ze zwykłą ropą i może wystąpić zjawisko podwyższonej temperatury silnika. Co szczerze powiem bardzo Mnie zaciekawiło dlaczego tak się dzieje a nie był to przykład jednego silnika tylko kilku i wszędzie to samo nie wspominając o tym że wszystkie psy na wsi się zlatują ;) za aromatem


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

Ja nie twierdzę, że nie jest Ok tylko pytam czy ktoś nie zauważył podwyższonej temperatury silnika jeżdżąc na biodieslu


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

a co się ma podnosić temp?? z jakich konkretnych przyczyn

 

po 2 jak się interesowałem trochę tą tematyką to raczej zalecali nie mieszać tego z ON, albo bio, albo ON, z powodu kiepskiej jakości paliw ( chrzczonych) bo zdażały się przypadki rozwarstwienia paliwa, bo zalaniu (mieszaniu) kiepskiego ON biopaliwem ( jak u nas Kółku Rolniczym kiedyś), a tu słyszę, że ktoś zaleca mieszanie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

Panowie nie kłóćmy się, bo nie o to tu chodzi. Ja piszę tylko o tym co wiem ze swojego doświadczenia, a bardziej kolegi. Paliwo jest sprawdzone że jest Ok a trochę tego przelewają przez komin i gościu co przywozi ON i Bio radził robić mały miks. Także ja nie powiem skąd taki pomysł na miksy. Chłopaki mówią że na samym Bio troszkę auta są przymulone, a na miksie chodzą lepiej niż na czystym ONie. Ale właśnie wróćmy do początku bo to ciężarówkami śmigają na tym miksie, a nie kombajnem czy ciągnikiem, ale myślę że to nie różnica w silnikach i spalaniu.


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adriano1232    0

ja leje do mojego bizona bio i jestem zadowolony, może ten zapach daje się w znaki ale idzie się przyzwyczaić trochę głodniejszym się jest:D


Adi1232

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareczek78    2

W poprzednim sezonie lałem do zbiornika tylko BIO. Różnicy większej nie odczułem w mocy silnika czy spalaniu w stosunku do ON. Po 500 litrach "stanął" filcowy filtr paliwa.

W tym sezonie kupiłem ( w maju) 300 l BIO po 3,69 w żniwa skoczyła cena do 3,85. Na stacji utargowałem cenę ON z 4,29 do 4,09 więc sezon kończę na zwykłym ON. Przy różnicy ceny 0,24 stwierdziłem że skóra nie warta wyprawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

wszystko fajnie, bio tanszy, ladny zapach plackow ziemniaczanych, ale chce przestrzec przed jedna rzecza: biodiesel w zaleznosci od stosunku liosci oleju rzepakowego do napedowego ma wlasciwosci silnie badz slabiej pluczace. silniki pracujace w strszych kombajnach typu bizon, fortschritt badz innych majacych wiecej niz 15 lat po dostaniu biodiesela traca wszelkie nagary trzymajace jako takie cisnienie oleju. silnik nadaje sie do kapitalki z powodu wyrobienia wszystkich podzespolow, ktore mialo miejsce w przeszlosci, a nie ujawnialo sie dotychczas poprzez nagary. generalnie biopaliwa to swietna sprawa, ale trzeba miec silniki w minimum dobrym stanie by mozna bylo na nich bezstresowo jezdzic. ja do swojego JD 2266 o przebiegu 3500mtg juz nie zalewam bio, bo nie chce ryzykowac remontu silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
recrut83    0

kolego dexterek a co ma ciśnienie oleju ??? jakie nagary ?? do mieszanki spalania? LLLLLLLLL ja mam takie pytanie jak u was w tym roku zapowiada śię cena usługi bizonkiem skoro cena paliwa poszła tak do góry ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

nagary kolego @recrut83 silnik nabywa podczas pracy na zwyklych paliwach przez szereg lat. jesli kiedykolwiek rozbierales lub widziales rozbieranie silnikow diesela to z pewnoscia miales stycznosc z roznego rodzaju nagarami. te nagary w pewnym sensie uszczelniaja silnik. kiedy sie je wypuka biopaliwem wszystko w silniku jest czysciutkie, blyszczace, jednak poprzez wyrobienie podzespolow i wyplukanie "uszczelnienia" silnik momentalnie traci cisnienie oleju, co w konsekwencji doprowadzi do zatarcia. na akademii rolniczej w poznaniu uczestniczylem w takim swego rodzaju projekcie zasilania silnika diesela olejem rzepakowym pochodzacym z frytkownic z restauracji. po przefiltrowaniu lalismy to do mercedesa W124 2,5 diesel z 1990 roku. fajnie to chodzilo, moc co prawda nieco mniejsza ale paliwo prawie za darmo. jednak po przejechaniu jakichs 5 tysiecy kilometrow silnkowi spadlo cisnienie z ponad trzech do niecałej jednej atmosfery.

 

co do cen omlotu bizonkiem mysle ze trzeba podniesc stawke gdzies o 10% w stosunku do roku ubieglego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
recrut83    0

nadal nieprzekonuje mnie twoja odpowiedz widziałem rozebrany silnik i nagary są ale na tuleji na tłokach ale żeby na wale panewkach był nagar to jeszcze sie z tym nie spotkałem i wychodzę z założenia że komora spalania niema tu nic do ciśnienia oleju , widocznie silnik był w tym mietku wyeksploatowany i dlatedo tak sie stało... Dzięki za odpowiedz w sprawie ceny usługi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

a co jesli wypluka nagar bedacy miedzy pierscieniami a tlokiem i tuleja? spadnie cisnienie. dlaczego? bo olej woli poplynac tam gdzie ma lzej. jesli ten przeplyw w okolicach pierscienia bedzie za duzy (co ma miejsce przy wypracowanych silnikach), nie bedzie wlasciwego smarowania panewek i innych podzespolow co w konsekwencji doprowadzi do zatarcia silnika. a i jeszcze jedno... czy wiesz dlaczego sie stosuje silnikowe o roznych gestosciach? dlaczego sie leje powiedzmy 0W40 do nowego zalozmy BMW a do takiego co ma 250tys przebiegu zalewa sie 15W40?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Gdy naprawiam coś ludziom usłucham się najróżniejszych teorii , ale takiej to z tydzień nie słyszałem :lol: do nowego bmw lejemy 0w40 a nawet 0w60 dlatego że jest wykonany w 3 klasie dokładności w skali 14 stopniowej natomiast wypracowany silnik nierzadko nie łapie się w tę 14 klasę dlatego lejemy gęstszy, panewki ,wał, czopy wałka rozrządu, klawiatura i jeszcze kilka rzeczy smarowane są obiegiem wymuszonym przez pompę olejową, a tuleje rozbryzgiem oleju oraz mgłą olejową jedno nie szkodzi drugiemu ,chyba że nie ma oleju , a tak na marginesie olej nie ma lżej płynąć do góry to wbrew fizyce, no chyba że to boxer lub inny wynalazek

 

Przeczytałem twój wcześniejszy post , może rzeczywiście widziałeś wymyty paliwem silnik czy komory spalania ale to nie wina bio , to wina lejących mocno wtryskiwaczy spowodowane : zużyciem lub uszkodzeniem wtryskiwaczy, słabym ciśnieniem otwierania wtryskiwaczy czyli lichą pompą lub zużytą pompką zasilającą, filtrami itp. bio jest ciut gęstsze od on i powinno się przed planowanym przestawieniem się na bio ustawić końcówki wtryskiwaczy ale używając paliwa bio bo jest gęstsze ma większe opory przepływu co daje niższe ciśnienie na końcówkach wtryskiwacza =lejące końcówki i wymyty silnik, spłukany film olejowy itd.więc miałeś poczęści racje zwracam honor :rolleyes:


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody89    1

Panowie a nie łatwiej wam wymieszać bio z opałem. Bio gęstsze, opał suchy jedno z drugim sie wzajemnie uzupełnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Opał nie jest suchy bo przecież jest mokry :rolleyes: , spotykam się nieraz z tym określeniem ludzi , a właśnie o to chodzi że opał jest rzadszy i ma dużą ilość cząstek stałych(syfów) i to przyśpiesza zużycie , działa jak lekkościerna pasta polerska, a to że jest rzadszy powoduje większe spalanie bo ma mniejsze opory przepływu i mniejszą lepkość.Ale wg większości jest suchy i już :rolleyes: kolega wyżej ma racje po zmieszaniu mniej więcej się równoważy, ale tylko spalanie <_<


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon
    • Przez Audi213
      Czy ktoś może przerabiał wózek od Bizona, tak żeby heder ze stołem stabilnie na nim stał i dało się nim jechać?
    • Przez kingway
      Witam , czy ma ktoś instrukcję naprawy silnika SW 400 i 6CT107 taką od A do Z gdzie jest wszystko pokazane jak i co zrobić aby było dobrze ? Czy wql coś takiego istnieje ? Jeśli tak to gdzie to mogę dostać ?  
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie , gdzie mogę znaleść cześci do bizona rekorda niebieskiego , chodzi mi o półoś nowego typu . Mile widziane jakieś namiary , wiem , że zwolnice do Bizona rekorda pasują także od BSa niebieskiego , także może być i BS . Może ktoś wie gdzie taki stoi po spaleniu czy ogólnie ktoś takie coś rozkręca na części  
    • Przez Ukson
      Czy cała woda wyleci z chlodnicy i bloku przez kranik w chlodnicy w bizonie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj