hodowca

wybór ciagnika claas john deere massey

Polecane posty

hodowca    15
witam wszystkich stoję przed wyborem ciagnika pomocniczego 90-100koni rozwazam nad Claas Arion 410 John Deere 5090m Massey Ferguson 5709m czy mogli by się wypowiedzieć użytkownicy? ceny niestety 200 netto + wszystkie z góry dziękuję za porady

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość
      Przez Gość
      Ta jak w temacie. Mam już trochę dość swojej szesnastki więc myślę coś w zamian ale nie ma pojęcia w jaki ciągnik uderzyć do 5 skibowego pługa, 5 metrowego kultywatora, głębosza i agregatu talerzowego 4 m...

Ogólnie założenie jest takie : ciągnik do ciężkiej roboty za szesnastkę...
    • Przez ketlin23
      zastanawiam się nad zakupem używanego ciagnika wybór miedzy claas arion 620(pierwsza generacja bez adblu) lub mx 135 +claasa skrzynia 6 półbiegów (case 4 półbiegi) + case wiekszość opini to mocne małoawaryjne i oszczedne +clasa w porównanie do case byłby rocznikowo dużo nowszy ale i droższy - case bardzo ciażko znaleść mx z amartyzowaną przednia osia -claasa podobno w silnikach jd czesto pada uszczelka pod głowica ale to opinie - claas posiada egr i chłodnice spalin -nieznam dokładnych wag claasa i case wiec nie wiem który lepszy i kolejne pytanie czy ciagnik 135km podoła z : - kverneland eg 4 skibowy obrotowy vario resor + wał tylko że ciagany - gruber 3m z zabezpieczeniem sprężynowym -w przyszłosci agregat maschio gaspardo dama 3000 + iena talerzówka z nadbudowanym siewnikiem 3m -przyczepy hl 8011+ hl 6011 czy lepiej szukać wiekszego mx 150-170 lub claas 630-640 tylko że wiekszy claas ma wadliwą przednią amortyzowaną oś ciagnik napewno musi posiadać amortyzowana oś bo bedzie sporo chodził w transporcie i posiadać tuz bez wałka wom z przodu gleby na jakich bedzie pracował od klasy 3a bardzo gliniasta do 4b piachy
    • Przez Piotragro
      Witam. Poszukuję nowego ciągnika do 200 tyś. netto o mocy ok. 120 koni. Jego zadaniem były by sianokosy głównie chodziłby z prasą.  Co prawda dopiero teraz zacznę jeździć do dealerów i będę to wszystko oglądał ale jeśli macie coś wartego uwagi byłbym wdzięczny za pomoc. Puki co przechylam się do zetor proxima hs 120 jakieś opinie ? 
    • Przez marekha80
      witam wszystkich!! mam mały dylemat ponieważ podpisałem umowę na zakup nowego ciągnika cena ok 155tyś brutto. mam doświadczenie z zetorem 7245, 9245 98km, to ma być ciągnik głównie do prac cięższych i nie chciałbym by był gorszy od tego 9245 bo mam z nim miłe wspomnienia. i teraz czy forterra 90km czy coś innego. przedział mocy od 80-100km. dziękuje z góry, za porady.
    • Przez Damian93
      Witam,
      Na początku chciałbym się przywitać, bo Jestem nowym użytkownikiem tego forum, jak i dopiero co zaczynam swoją przygodę z rolnictwem. Moja wcześniejsza styczność z uprawą ziemi polegała jedynie na patrzeniu na pracę dziadków, podjeżdżaniu ciągnikiem, i okazjonalnej orce kilku ha. Po śmierci dziadków gospodarstwo, było dzierżawione, jednakże ostatnimi czasy stwierdziłem, że jednak coś w tym było jak mówili zeby się ich ziemią zająć, a nie ma ją ktoś inny robić (tak w dużym skrócie, no i jednak życie w mieście to nie moja bajka, mimo dobrego fachu w ręku, który nie sprawia mi radości). W tym roku obsiałem 15 ha kukurydzą, i wypowiedziałem dzierżawy na przyszły rok, tak więc na wiosnę będę miał 35 ha ziemi ornej, oraz 20 ha łąk (łąki koszone tylko pod dopłaty, bo nie zamierzam prowadzić produkcji zwierzęcej). Nie będzie to moje główne źródło utrzymania, ale lubię pracę na wsi mimo jej wad i zalet. Te 35 ha ornej to głównie III i IV klasa, dużo gliny, i nie raz c360 się w niej strasznie zakopywał.
      I tutaj przechodze do meritum, szukam podstawowego ciągnika do tego gospodarstwa, przy czym areał ornej w przyszłych latach będzie większy, a  C360 już ledwo dawał radę na tych 15 ha.
      Padło na renówkę z silnikiem jd (decyzja ojca), a ja teraz tylko zastanawiam się nad modelem. Chciałbym żeby miał ze 140 - 180 km. Myślałem nad aresem. Tylko za bardzo nie wiem który będzie najlżejszy w obsłudze, nie ugrzęźnie w polu, wytrzyma jazdy przez rzekę, i który jest najmniej awaryjny.  Czytałem wątki na forum, i wiadomo są już pewne opinie, ale może ktoś poratuje mnie swoją opinią i radą:)

Z góry dziękuje bardzo za pomoc.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj