Tytan99

Silos kukurydzy bez przejazdu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tytan99    0

Witam czy ktoś z was posiada silos kukurydzy bez przejazdu ? Chodzi mi o wpychanie kukurydzy na silos jak to się sprawdza i jak ciągnik daje radę wpychać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bkrawczyk7    36

wuja ma, cały zbiornik wypala paliwa bo wszystko musi wepchnąć, jak pole blisko to nie może nadarzyć wpychać. Moim zdaniem lepiej jest przejazdowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

u nas ma jeden siosy bezprzejazdowe to tam się nie pierdzielą z wpychaniem, normalnie równają a zestawy ( wszystko tandem/tridem) tyłem wpierdziela się ile może, i na powrocie wyładowują, niektórzy też nawet przejazdowe wpychają jak jest za wysoka pryzma, ciągniki po 120 koni robią bez problemu z wałami z kół kolejowych, i z turami, czy ładowarkami, ogólnie bez większej różnicy


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tytan99    0

Chodzi mi o to bo mam krótka działkę i chce żeby silosy jak najmniej miejsca zajęły bez zbędnych wyjazdów. Możecie mi powiedzieć jakie wymiary macie tych silosów zamkniętych ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bkrawczyk7    36

to wszystko zależy ile masz sztuk i ile będziesz brał kukurydzy, za szeroki nie może być żeby się nie psuło no i zależy jaki byś chciał wysoki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj