Zaloguj się, aby obserwować  
fart23

Zetor czy może cos innego???

Polecane posty

fart23    0

Witam. Mam mały dylemat, a mianowicie zamierzam kupić jakiś ciągnik, jako główny. W tej chwili mam jedną C-360 (drugą sprzedałem) i szukam czegoś mocnego. Do "obrobienia" mam 40ha ornych, póki żadnej hodowli. Do wydania mam 150tyś.i na allegro znalazłem coś takiego http://www.moto.allegro.pl/item1162463452_zetor_forterra_12441_125_z_bogatym_wyposazeniem.html Chcę zakupić mocną maszynę aby wszystko szybko obrobić bo również pracuję zawodowo. Maszyn do niego żadnych póki co nie mam ale kupię jak już będę miał traktor.

W oko wpadły mi też:

http://otomoto.pl/massey-ferguson-5465-A8980.html

http://www.moto.allegro.pl/item1166259988_ciagnik_valtra_m130_2006r_1500h_130km_ideal.html

http://www.moto.allegro.pl/item1165971161_ciagnik_john_deere_6620_2005_rok_stan_idealny.html

i w sumie nie wiem co robić ;)

Czekam na Waszą pomoc, może coś lepszego mi polecicie.

p.s. 150tyś.brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Valtra fajny traktor, mocy i ma mało motogodzin, ludzie którzy posiadają valtrę to sobie chwalą. Zetor sprawdzona marka, ma tylko 2 lata i niecałe 900motogodzin więć można powiedzieć że jeszcze dobrze nie dotarty, ale z tego co słyszałem to paliwa nie oszczędzają. John Deere następna dobra i sprawdzona marka, też jest w idealnym stanie i z tego co widać po kołach to był używany do opryskiwacza takie prace w międzyrzędziach, ale też umią dobrze spalić. Massey Ferguson fajny ciągnik, ma mało elektroniki, przystępna cena,ale dużo motogodzin. Więc trudno wybrać każdy ciągnik ma jakieś plusy i minusy. Ja bym wybrał Valtre, niska cena moc idealna, komfort w kabinie też niczego sobie, silniki z tego co słyszałem to nie są bardzo paliwożerne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

weź JD, komfort i niezawodność bezkonkurencyjna do pozostałych, ale ja bym Ci proponował np 6420, chyba że koniecznie chcesz 6 cyl to poszukaj ładną 6620 albo 6820 i piękna sprawa;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fart23    0

zapomniałem dodać że kiedyś będę chciał doposażyć ciągnik w tura (głównie do zwózki słomy z pola) no i tuz z przodu też może się przyda ;)

a może jakiego nowego belarusa (tak to się chyba pisze)???? Tak myślałem jeszcze nad czymś słabszym ale nowym np.FARMATRACKIEM, tylko wtedy robota więcej czasu mi zajmie, a tego czasu to za wiele to nie mam.

A ten CLAAS http://www.moto.allegro.pl/item1160054862_ciagnik_rolniczy_claas_ares_656_rz_premium.html????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

za 150 tys możesz kupić już jakiś nowy traktor, Może warto pomyśleć nad taką opcją? Nówka to zawsze nówka, myślę że jakiś nh serii 5000 by starczył lub case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

za 150tys mialbys nawet nowego Zetora Proxime albo nawet Forterre http://allegro.pl/item1170246288_zetor_proxima_forterra_promocje_cenowe.html tu masz ceny kilku modeli nowych.

 

Co do Valtry to ma moj kuzyn i plusem jest spalanie wiadomo w orce mu pali 15l/mtg ale np przy lekkich pracach spala mniej ugniatal zyto to mu spalila 4-5l/mtg

 

JD sprawdzona marka i solidna ale jak chcesz do Tura to mysle ze 4 garowy byly lepszy

 

MF bardzo pozadny ciagnik i napewno oszczedny

 

Sztygar dlaczego nie zetor bys uzasadnil swoja wypowiedz a nie gadasz glupoty

 

Z nowych to mozesz nawet za ta kase dostac Ursusa a mysle ze bedzie to lepszy wybor niz Fastrac, Belarus czy te podobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzan    0

Zetor (z tych nowych) albo Belarus. Z tego co słyszałem to (PODOBNO ale jak Ci dobry się trafi to ok) zetor po 2-3 latach się sypie a to łożysko srysko i takie tam, ale w zetorze masz komfort wygoda rewers... dużo można wymieniać :D Belarus to paliwożerny podobno jest czasami ale jest tani i ma moc. Ale jak Cię spotka w nim fatum to wszystko się sypie po koleji ;) ,ale mało komfortowy ale np. Belarus turbo 1221 132 KM. za 108,000 tyś zł - 128,000 zł a Zetor Proxima 82 Km. za 119,000 zł.

Albo komfort, albo zapas mocy ja bym wybrał Zetora bo to komfort i wygoda a na 40 h. Ci starczy i ciocia Unia pomoże jabyś dał wniosek do cioci to mało się od siebie płaci jakoś. Więc musisz wybrać komfort czy zapas mocy ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kulik    2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fart23    0

Chyba nowy belarus albo zetor będzie. Nowe to nowe. Do ruska i zetora części tanie, i każdy wiejski mechanik sobie z nim poradzi ;) Przyznam że chciało by się coś zachodniego, ale może za parę lat.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Chyba nowy belarus albo zetor będzie. Nowe to nowe. Do ruska i zetora części tanie, i każdy wiejski mechanik sobie z nim poradzi :o Przyznam że chciało by się coś zachodniego, ale może za parę lat.....

 

lepszy starszy zachodni niż nowy rusek Bazuje tylko na używanych traktorach i narazie wszystko gra a w moim rejonie ruski maja złą renomę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Zetor (z tych nowych) albo Belarus. Z tego co słyszałem to (PODOBNO ale jak Ci dobry się trafi to ok) zetor po 2-3 latach się sypie a to łożysko srysko i takie tam, ale w zetorze masz komfort wygoda rewers... dużo można wymieniać :) Belarus to paliwożerny podobno jest czasami ale jest tani i ma moc. Ale jak Cię spotka w nim fatum to wszystko się sypie po koleji :D ,ale mało komfortowy ale np. Belarus turbo 1221 132 KM. za 108,000 tyś zł - 128,000 zł a Zetor Proxima 82 Km. za 119,000 zł.

Albo komfort, albo zapas mocy ja bym wybrał Zetora bo to komfort i wygoda a na 40 h. Ci starczy i ciocia Unia pomoże jabyś dał wniosek do cioci to mało się od siebie płaci jakoś. Więc musisz wybrać komfort czy zapas mocy :D

któey paliwożerny? 82 :P:) jaj sobie nie rób :)

 

Nie wiem co wam sie sypie w tych ruskach po za tym że czasem się spoci rozdzielacz to nie widze w nich nic złego no starsze modele brak rewersu


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momek    27

jak dla mnie t zetory sporo palą ale to jest tylko moje zzdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus355    0

No więc tak, myślę że najlepiej jak się wypowiadają osoby które pracują takimi sprzętami, taką osobą jestem na przykład ja. Polecam Zetora Forterrę. Użytkuję go 6 i pół roku, mam przerobione 3200 motogodzin i jak na razie większych awarii nie było. Komfort nie najgorszy, dobrze się nim pracuje (nawet w żniwa po 12 - 14 godzin). Spalanie mnie zadziwia, pozytywnie oczywiście. Zetor którego użytkuje to model 10641 i nigdy nie myślałem że ciągnik który ma 105 km może być taki oszczędny. No i siła zetor sto pięcio konny nie ustępuje w pracy zetorom typu 12145. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to napisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

Ja także posiadam Zetora 11441 już 3 lata i żadnych awarii. Ciągnik ma komfortową kabinę, wygodnie się nim pracuje, nie żałuję zakupu. Spalanie też małe (najwięcej się wypowiadają ci którzy go nie mają). Za 150 to kupi proximę plus z turem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj