katopo

Ulga w podatku rolnym z tytułu założenia fotowoltaiki

Polecane posty

katopo    43

Witam, 

jako że zakładam instalację fotowoltaiczną u siebie chciał bym się poradzić co powinien zawierać wniosek o ulgę w podatku rolnym oraz jakie załączniki powinienem do niego dołączyć.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Takie mam opory że jak się ich pytam to tak kombinują żeby nie stracić na podatku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

U nas  można odliczyć  25 procent wartości paneli od podatku rolnego pod warunkiem że nie brałeś dotacji rządowej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5527

Jakąś dziwną macie tą gminę, u mnie dali mi wszystkie formularze, wypełniłem je, do tego dołączyłem fakturę od sprzedawcy i protokół od PGE z przyłączenia, i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

W mojej gminie z kolei jak się pytałem o darmowe próbki gleby, to zawsze twierdzili że nie ma, że się już skończyły, ale skontaktowałem się bezpśrednio z osobą z okręgowej stacji chemiczno rolniczej i co roku ma z 10 darmowych bez łaski gminy. Znajomy jak chciał skorzystać z dotacji na termomodernizcję i  się pytał w gminie kiedy będzie spotkanie to nic nie wiedzieli, a jak powiedział, że dzwonił do Krakowa i że zna termin to potwierdzili że faktycznie jest takie zebranie w tym terminie. Jak były pieniądze z podtopień na maszyny to nabór ogłosili w dniu naboru i maszyny i nowe ciągniki za 10% wartośći dostali tylko Ci co mieli znajomości w gminie. Podobnie darmowe wapno z gminy dostają tylko radni, a przetargi na dzierzawe gminnych działek Ci sami ludzie. Jak było suszowe to oczywiście wszystkim poobniżały komisje straty, natomiast swoim ludziom popodnosili, żeby tylko swoi dostali. Gdyby tak było we wszystkich gminach to bym to przeżył, ale w sąsiednich jest dużo lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

ty z malopolski- o takich cudach nie slyszalem ,darmowe probki to byly po powodzi 2010, na maszyny podtopione tez nie slyszalem -jaka gmina


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicek    9
2 godziny temu, sylwek23111 napisał:

W mojej gminie z kolei jak się pytałem o darmowe próbki gleby, to zawsze twierdzili że nie ma, że się już skończyły, ale skontaktowałem się bezpśrednio z osobą z okręgowej stacji chemiczno rolniczej i co roku ma z 10 darmowych bez łaski gminy. Znajomy jak chciał skorzystać z dotacji na termomodernizcję i  się pytał w gminie kiedy będzie spotkanie to nic nie wiedzieli, a jak powiedział, że dzwonił do Krakowa i że zna termin to potwierdzili że faktycznie jest takie zebranie w tym terminie. Jak były pieniądze z podtopień na maszyny to nabór ogłosili w dniu naboru i maszyny i nowe ciągniki za 10% wartośći dostali tylko Ci co mieli znajomości w gminie. Podobnie darmowe wapno z gminy dostają tylko radni, a przetargi na dzierzawe gminnych działek Ci sami ludzie. Jak było suszowe to oczywiście wszystkim poobniżały komisje straty, natomiast swoim ludziom popodnosili, żeby tylko swoi dostali. Gdyby tak było we wszystkich gminach to bym to przeżył, ale w sąsiednich jest dużo lepiej.

Coś w tym musi być prawdy bo nasz radny co roku jakieś pole wapnuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariuszjat    11

Ktoś wie czy taka inwestycja która była rok temu, zalicza się jeszcze do ulgi podatkowej, czy to w ciągu 30 dni trzeba składać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kasienka555
      Witam wszystkich
      Potrzebuję pomocy/porady.
      A więc odziedziczyłam działkę o powierzchni 6 arów (600m2) ta działka stoi i nie ma z niej żadnego pożytku, na działce podłączona jest woda i nawet dostęp do prądu oraz studnia, nie mam zielonego pojęcia co mogłabym na niej zrobić żeby cokolwiek z niej mieć, nie interesuje mnie nic z stylu ogródka ponieważ posiadam ogród, byłabym zainteresowana np fotowoltaika ale nie wiem czy moja działka jest kompetentna do tego, być może są rośliny na których można się wzbogacić nie wiem. Proszę o porady będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam! :)
    • Przez franek230
      Dobry wieczór
      Mam 16.5 hektara użytków rolnych i 43 sztuki DJP bydła. Czy ktoś z Was wie jak obliczyć, ile litrów ropy przysługuje mi na cały rok?
      Serdecznie pozdrawiam :)
    • Przez Mario8610
      Witam, zastanawiam się nad zakupem używanego ciągnika i szukam kredytu z ratami rocznymi, brał ktoś taki kredyt jak to wygląda od strony formalnej. Daje jakiś bank taki kredyt?
    • Przez tomi003
      Dzień dobry, reprezentuję polską firmę Respect Energy S.A. - 100% Zielona Energia.
      Zajmujemy się zabezpieczaniem gospodarstw rolnych przed podwyżkami cen energii, taryf C (C11, C12A,C12B itd), w tym momencie możemy już podpisywać i zamrażać cenę prądu od roku 2025,2026,2027,2028 ... aż do roku 2036. 
      Na ten moment mogę Państwu zaproponować cenę stałą 690zł/MWh (0.69zł/kWh) nawet do 2030 roku, opłata handlowa 0zł. 
      Więcej informacji na stronie internetowej : www.respect.energy
      Zapraszam do współpracy.
      Tomasz Kędzior
      Account Manager
      tel. 519 704 485
       
      Poniżej kilka słów o naszej firmie:
      Respect Energy:
      · Jesteśmy polskim wytwórcą i sprzedawcą energii pochodzącej w 100% z OZE.
      ·  Handlujemy energią globalnie w ponad 20 Państwach w tym NASDAQ Commodites, a od kilku lat na rynku detalicznym w Polsce.
      · W zestawieniu największych firm w kraju wg rankingu Rzeczypospolita 500 jesteśmy na 47 miejscu (wyprzedzamy takie firmy jak m.in. CCC, Allegro, ING Bank Śląski, MBank). 
      ·  Zrzeszamy blisko 700 profesjonalnych wytwórców OZE oraz posiadamy własne źródła np. trzecia największa instalacja fotowoltaiczna w Europie -Zwartowo (300 hektarów paneli w jednym kawałku).
      · Respect Energy i Electricite De France (największy na świecie operator elektrowni jądrowych) podpisały 13.01.2023 umowę o współpracy dotyczącej rozwoju projektów energetyki jądrowej w Polsce w oparciu o technologię SMR NUWARD.
      · W każdym produkcie zapewniamy Gwarancje Pochodzenia redukujące ślad węglowy Klienta.
      · Zdecydowały się na nas takie firmy jak m.in.: T-Mobile, BNP Paribas, Solaris, Raiffeisen, Skanska, Omaplast, Bioenetech, Velux, Energylandia, Rossmann, Tchibo, Miasto Rzeszów oraz wiele innych miast, MWPiK Rzeszów, spółki miejskie typu (MPK, MZBM, MPGK) Hotel Arłamów, Hotele Prezydenckie, PSB Mrówka, Powiaty (powiat przeworski) oraz całe Gminy (Radzyń Podlaski) , SPODEK w Katowicach i tysiące innych biznesów
    • Przez kingway
      Witam , czy faktura proforma jest coś ważna ? Chodzi o to , że mój dostawca wystawił mi fakturę proformę i teraz chce abym ją opłacił tą proformę przed  dostawą  . Ja wolałbym taką zwykłą fakturę bo  miałem taki przypadek przy składaniu o dopłaty do nawozów i był problem , że nie chcieli mi przyjąć wniosku ze względu na tą proformę chociaż była opłacona  , ale kierownik twierdził , że proformy to takie faktury jakby informacyjne bez żadnego większego znaczenia . Tym bardziej , że przy dostawie dostawałem do tego zwykła fakturę z innym numerem niż na tej proformie (choć proformę opłaciłem )  I teraz mam dylemat bo z tego co wiem to proforma jest  taką fv niezbyt ważną .... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj